Autor Wątek: Pytanie o soft do AVE  (Przeczytany 6337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebmet

  • Gość
Pytanie o soft do AVE
« dnia: 08-10-2007, 20:05:26 »
Witam.
Szukałem na forum jakiegoś postu, ale nic nie mogłem znaleźć wię pozwoliłem sobie założyć ten temat.
Może ktoś wie gdzie jest lub ma soft by dobrać się do modułu w AVE z silnikiem 3S-FE z XII.2000. :hyhy:
Szukałem na forum jakiegoś postu, ale nic nie mogłem znaleźć.
Pozdro
Sebmet

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #1 dnia: 08-10-2007, 21:20:11 »
Możesz bardziejj rowinąć myśl..... chodzi Ci o przeprogramowanie kompa twojejj Ave???
Jeśli tak to chyba cię zmartwię. Znajomy z ASO powiedziałmi że kompy Toyek są nieprzeprogramowywalne (mają na stałe wgrany soft pod dany motor) pod wzgledem map dawkowania paliwa. Zawsze po resecie mają oryginalną mapę wtrysku zakodowaną w swoim Epromie.
Jak ktoś wie coś więcej to proszę o dodanie lub sprostowanie mojej wypowiedzi.
Pozdrawiam
Obi

sebmet

  • Gość
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #2 dnia: 09-10-2007, 11:03:47 »
Witam.
Jeśli jest tak jak mówisz, że kompy w Toykach są nie programowalne to trudno, a na przykład, co ze zmianą konta wyprzedzenia zapłonu jak oni to realizują? Chyba musi byś jakiś soft serwisowy do odczytu błędów czy parametrów pracy silnika (bo to nie jest maluch, że jedynym oprogramowaniem jest oko, klucz i młotek)
Pozdro
Sebmet

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #3 dnia: 09-10-2007, 20:40:02 »
Może źle się wypowiem, ale co innego odczytać kody błędów a co innego zmienić ustawienia mapy wtrysków.
Oczywiście że jest wejście OBD do podłączenia kompa i diagnozy samochodu ale co do reszty to tak jak Ci mówiłem.
Pozdrawiam
Obi

sebmet

  • Gość
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #4 dnia: 10-10-2007, 08:14:30 »
OK.
To w takim razie jaki mają soft w ASO do diagnozy samochodu. Włąśnie czegoś takiego potrzebuję, a raczej chciał bym mieć.
Pozdro
Sebmet

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #5 dnia: 10-10-2007, 09:28:07 »
Piotr SAS ja tam sie na tym nie znam, ale z tego co napisales wynika ze w mapach toyek nie da sie nic grzebac, a to napeno nie prawda, bo nie ma problemu z tym aby wgrac cos innego i napewno po restarcie nie zostanie to zastapione fabrycznym softem....

nawet na forum sa osoby ktore maja tak przydlubane benzyniaki....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #6 dnia: 10-10-2007, 09:39:46 »
Piotr SAS ja tam sie na tym nie znam, ale z tego co napisales wynika ze w mapach toyek nie da sie nic grzebac, a to napeno nie prawda, bo nie ma problemu z tym aby wgrac cos innego i napewno po restarcie nie zostanie to zastapione fabrycznym softem....

nawet na forum sa osoby ktore maja tak przydlubane benzyniaki....

Red tak jak napisałem, info dostałem od kumpla z ASO który tak twierdził.....
Pozdrawiam
Obi

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #7 dnia: 10-10-2007, 10:50:43 »
ok ja rozumiem, tylko wydaje mi sie ze wprowadzil Cie w blad - ale to tez mi sie ywdaje, bo pewnosci nie mam...

wnioskuje to po tym ze ludzie modza mapy w toyotach i nie slyszalem aby bylo to jakis problem...:)

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #8 dnia: 10-10-2007, 12:52:50 »
problemem przy modzeniu (tak mi się wydaje) może być święta kontrolka Check ;)

Pozdrawiam
Obi

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #9 dnia: 28-10-2007, 15:36:08 »
skoro nie da się modyfikowac nic w kopmie autka to jak ludzie wgrywają tak zwane "wirusy" ???
Czyżby wymieniali całe kompy ???

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #10 dnia: 29-10-2007, 08:01:16 »
skoro nie da się modyfikowac nic w kopmie autka to jak ludzie wgrywają tak zwane "wirusy" ???
Czyżby wymieniali całe kompy ???
Ja już sam zgłupiałem (odnośnie moda map wtrysków), oczywiście że chiptuning polega w większości na zmianie parametrów map wtrysków w kompie pokładowym. Ale tak jak wcześniej napisałem, kolega z serwisu tak mi powiedział, iż nie można modyfikować nic w kompie. W pierwszym poscie jak zauważyłeś kolega się pyta czy ktoś ma softa ..... uważam (i to moje zdanie) iż nawet jak to jest możliwe to domowym sposobem bez hamowni takich rzeczy się nie zrobi poprawnie.

Pozdrawiam
Obi

Admin

  • Gość
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #11 dnia: 29-10-2007, 08:52:29 »
skoro nie da się modyfikowac nic w kopmie autka to jak ludzie wgrywają tak zwane "wirusy" ???
Czyżby wymieniali całe kompy ???
Nie dokładają drugi komp z własna mapą a toyoty kompa oszukują i zadna lampka sie nei zapali. Co do programowania komap toyoty to z tego co wiem to nie da sie tego zrobić bez ingerencji w sam komp. Lepiej dołożyc drugi.
Co do diagnostyki to te kompy maja całkiem fajny algorytm i sprawdzanie wszystkich parametrów, oczywiscie czasem mimo ewidentnego uszkodzenia ani komp ani diagnostyka tego nie wykryje i wtedy pozostaje nam miernik ;)

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o soft do AVE
« Odpowiedź #12 dnia: 29-10-2007, 09:28:19 »
skoro nie da się modyfikowac nic w kopmie autka to jak ludzie wgrywają tak zwane "wirusy" ???
Czyżby wymieniali całe kompy ???
Nie dokładają drugi komp z własna mapą a toyoty kompa oszukują i zadna lampka sie nei zapali. Co do programowania komap toyoty to z tego co wiem to nie da sie tego zrobić bez ingerencji w sam komp. Lepiej dołożyc drugi.
Co do diagnostyki to te kompy maja całkiem fajny algorytm i sprawdzanie wszystkich parametrów, oczywiscie czasem mimo ewidentnego uszkodzenia ani komp ani diagnostyka tego nie wykryje i wtedy pozostaje nam miernik ;)


Czyli kolega z ASO mówił prawdę odnośnie weryfikacji map w oryginal. kompie..... a drugi komp widze że działa identycznie jak komp gazowy (czyli OBD laptop, soft, ustawianiie map i albo hamownia, albo weryfikacja na czuja).

Pozdrawiam
Obi


 

Beesafe.pl