.: GARAŻ :. > News ze świata Toyoty i nie tylko

Toyota w Europie

(1/19) > >>

Jackal:
Toyota na Ukrainie


1 lipca firma Toyota utworzyła na Ukrainie nową firmępod nazwą Toyota Ukraine (TU) w ramach porozumienia ze spółką Sumitomo Corporation. Główne biuro TU znajduje sięw Kijowie. Firma odpowiedzialna będzie za rozwój sieci, sprzedaż oraz marketing związany z samochodami marki Toyota, a także częściami i usługami posprzedażowymi na terenie Ukrainy i Mołdawii.
 
Od stycznia do czerwca br. Toyota sprzedała na Ukrainie 559 pojazdów, a tegoroczny cel to 1.330 sprzedanych aut.

Jackal:
Toyota w EuroNCAP

W najnowszych testach zderzeniowych EuroNCAP wzięło udział 12 aut w tym 2 Toyoty.

Modele Corolla Verso i Prius zdobyły identycznie 5 gwiazdek za ochronępasażerów i 2 gwiazdki za ochronępieszych.

Jackal:
Toyota bezkonkurencyjna w niemieckim sondażu firmy J.D Power

Po raz trzeci z rzędu Toyota zajęła pierwsze miejsce w organizowanym przez J.D Power and Associates badaniach poziomu zadowolenia wśród osób kupujących samochody w Niemczech. W sondzie wzięło udział ponad 24 tys. kierowców, którzy oceniali auta różnych marek w kategoriach jakość i niezawodność, linia nadwozia, serwis oraz koszty eksploatacji. W ogólnym zestawieniu Toyota zdobyła 844 punkty na tysiąc możliwych, ze znaczną przewagą nad Mazdą (816), Subaru (815) i Hondą (811).
 
Porsche i Peugeot byli jedynymi europejskimi producentami, którzy w niemieckiej ankiecie zajęli pierwsze miejsca w jednej z siedmiu kategorii pojazdów, odbierając prymat markom japońskim.

Gosiek:
Przedstawiciele Toyoty ogłosili zwiększenie produkcji w Europejskich fabrykach firmy, w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na samochody tej marki.

Roczna produkcja w Toyota Motor Manufacturing UK (TMUK) zwiększy sięz aktualnych 220,000 samochodów do 285,000. Dotyczy to modeli Avensis i Corolla. Wiąże sięto z inwestycją dodatkowych 50 milionów funtów i stworzeniem 500 nowych miejsc pracy. Na początku maja Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) zwiększyła swoją roczną produkcjęYarisa ze 184,000 do 210,000 zatrudniając tym samym 500 nowych pracowników. W zależności od zapotrzebowania na rynku, produkcja w TMMF może wzrosnąć nawet do 240,000 aut rocznie.

 

Zwiększona produkcja w fabrykach TMMF i TMUK doprowadzi do zwiększenia ilości aut i przyczyni siędo zwiększenia dochodów Toyoty w Europie.

 

W zeszłym roku Toyota ogłosiła, że TMUK zwiększy swoją produkcjędo 270,000 aut rocznie. Od tego czasu, aby odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowania klientów, TMUK zdecydowała sięna wzmocnienie swojej dwu-zmianowej formuły poprzez przyśpieszenie i rozbudowęswojego programu inwestycji w technologię. Oznacza to dodanie drugiej linii produkcyjnej Body Global Line, na której dokonuje sięwszystkich czynności związanych z montażem karoserii i która wyposażona jest w najnowsze osczędne przystawki lakierujące zamiast dotychczasowych automatycznych maszyn.

 

Przy istniejącej rocznej produkcji na poziomie 150,000 aut rocznie w Tureckiej fabryce w Adapazari (TMMT) i planowanemu zwiększeniu produkcji w fabrykach TMMF i TMUK, Toyota będzie miała łączną produkcjęroczną na poziomie 645,000 aut. Dodatkowo Toyota we współpracy z PSA Peugeot Citroen rozpocznie produkcję300,000 małych samochodów pasażerskich w Republice Czeskiej rozpoczynając od 2005 roku. 100,000 z tych aut będzie wyprodukowane pod marką Toyoty.

 

W roku 2004 Toyota planuje produkcję565,000 aut, 466,000 silników oraz 198,000 skrzyń biegów.

 

Toyota do tej pory zainwestowała 1,7 miliarda funtów w fabryki w Burnaston i Deeside, które były pierwszymi fabrykami tej firmy w Europie. W grudniu 2002 roku świętowały one swoją dziesiątą rocznicęistnienia, do tego czasu wyprodukowano w nich 1,6 miliona aut oraz 1,5 miliona silników. W styczniu 2003 roku, fabryka w Burnaston rozpoczęła produkcjęnowego modelu Toyoty Avensis obok już istniejącej linii Corolli. Produkowana w Wielkiej Brytanii Toyota Avensis była pierwszym modelem tej firmy eksportowanym z Europy do Japonii. TMUK zatrudnia obecnie około 4,850 pracowników.

 

Toyota zainwestowała do tej pory 710 milionów Euro w swoją fabrykęw Valenciennes na północy Francji, która od stycznia 2001 roku produkuje model Yaris. Fabryka ta składa rocznie 30,000 silników diesla oraz 150,000 silników benzynowych do Toyoty Yaris. TMMF zatrudnia obecnie 3,200 pracowników.

 

Toyota sprzedała rekordową ilość 343,926 aut w przedziale czasu od stycznia do kwietnia 2004, jest to 22% wzrost w porównaniu do pierwszego kwartału 2003 roku. Udział Toyoty w rynku europejskim wzrósł do 5,3% z 4,6% jakie miała w zeszłym roku. Toyota osiągnęła siódmy z rzędu rekord sprzedaży w Europie w roku 2003, z 841,661 autami sprzedanymi, co oznacza 10% wzrost w stosunku do roku poprzedniego.

 

Źródło http://www.toyota.pl

Jackal:
Komentarz jest chyba zbędny, ale gdzie te Golfy, Astry i Focusy ???

Oto wyniki opublikowanego w lipcu badania satysfakcji klientów, przeprowadzonego przez niemiecki J.D. Power and Associates:
A tu link do całego opisu testu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej