Autor Wątek: nierówna praca silnika  (Przeczytany 26787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yazid

  • Gość
nierówna praca silnika
« dnia: 17-10-2007, 17:39:15 »
Witam wszystkich!
Mam pytanko. otóż co jakiś czas przy prędkości około 70 km/h odczuwam taką nierówną pracę silnika... przeważnie na gazie, ale ostatnio przydarzyło mi się to i na Pb... I dzieje się tak tylko podczas utrzymywania stałej prędkości. jak trochę zwolnię lub przyspieszę to wszystko gra jak należy. i drapiąc sie po głowie się zastanawiam cóż być tego przyczyną może... może ktoś na coś wpadnie;) pozdro


Wątek został przeniesiony Szymon14
« Ostatnia zmiana: 17-10-2007, 18:41:38 wysłana przez SZYMON14 »

johnybravo23

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 17-10-2007, 21:28:30 »
witaj

 a czy podczas wsiskaniu chamulca obroty nie falują??

w 75% to bym postawił na pierwszym miejscu na przepływomiesz- wystarczy jeden strzał zeby wszystko pozniej nie chodziło jak nalezy.
równiez może też tak sie dziać, jak bedzie kolekror ssący, łapał lewe powietrze

AGILESS

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 17-10-2007, 22:09:52 »
Witam wszystkich!
Mam pytanko. otóż co jakiś czas przy prędkości około 70 km/h odczuwam taką nierówną pracę silnika... przeważnie na gazie, ale ostatnio przydarzyło mi się to i na Pb... I dzieje się tak tylko podczas utrzymywania stałej prędkości. jak trochę zwolnię lub przyspieszę to wszystko gra jak należy. i drapiąc sie po głowie się zastanawiam cóż być tego przyczyną może... może ktoś na coś wpadnie;) pozdro


Może uzupełnił byś swój profil o jakieś dane auta bo nie wiadomo jaką Camry jeździsz (silnik), albo napisz to w wątku.
Miałem podobne objawy przy kończących się przewodach wysokiego napięcia.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 18-10-2007, 07:44:54 »
Witam.
Podobny wątek był już na grupie ..... sprawdź archiwum.
Dodatkowo sprawdź czy na wolnych obrotach też Ci faluje, jeśli będzie skakał (obroty tak od 500-900) to na pewno masz coś z przepływomierzem. Dodatkowo bym sprawdził czy nie iskrzy na przewodach WN. Acha sprawdź jeszcze filtr powietrza, przy zapchanym też mogą dziać się niezłe chece.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 18-10-2007, 07:46:46 wysłana przez Piotr Sas »
Obi

yazid

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 18-10-2007, 13:45:46 »
Podczas hamowania nic się nie dzieje. a na wolnych obrotach pracuje jak należy, żadnych skoków nie ma. ale sprawdzę te filtry i zobacze co i jak. a a propos kabli to sprawa ma się tak że: pojechałem do jednego mechaniora żeby mi sprawdził a on mi mówi że tu nie ma kabli bo każdy cylinder ma swoją cewkę... a ja że się nie znam to powiedziałem dziękuję i pojechałem... Znaczy się że kabli tam nie ma??   a moja Camry to coupe zwiezione z kanady 3.0 z roku 94. najlepsze auto jakim jeździłem i i najpiękniejsze jakie widziałem;) 
« Ostatnia zmiana: 18-10-2007, 13:52:52 wysłana przez yazid »

olo23

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 18-10-2007, 14:36:05 »
Masz silnik 1MZ-FE, który nie ma kabli WN. Taki silnik w wersjach europejskich montowany był dopiero od '96 roku...

yazid

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 18-10-2007, 17:11:28 »
Bo moja o jest wersja USA.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 21-10-2007, 21:01:19 »
...tu nie ma kabli bo każdy cylinder ma swoją cewkę... a ja że się nie znam to powiedziałem dziękuję i pojechałem... Znaczy się że kabli tam nie ma??   a moja Camry to coupe zwiezione z kanady 3.0 z roku 94. najlepsze auto jakim jeździłem i i najpiękniejsze jakie widziałem;) 
Myślałem że w twoim aucie jeszcze są, ale pewnie jest tak jak mówił mechanik (na każdym cylindrze masz monocewkę która jest cholernie droga.... (do mojego koszt 499 zł w ASO)
Pozdrawiam
Obi

Offline maniek_ls400

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1276
  • Płeć: Mężczyzna
    • Integrator usług telekomunikacyjnych
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 22-10-2007, 14:53:11 »
Jaki przebieg ? Widzę, że masz LPG - sprawdź ustawienie zaworów.
Bye bye LS430 nastał Niemiec W221 S500 i jest dobrze..

yazid

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 22-10-2007, 16:01:19 »
Przebieg ma 130 tys. mil. A jutro jadę przygotować automobil do zimy to zawory sprawdzę też. 

Mr Q

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 22-10-2007, 18:00:23 »
Jak na moj gust ciagnie gdzies lewe powietrze. Mialem podobne objawy.

userEU

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 03-02-2009, 16:42:55 »
Witam kolegów  :-) Mam dziwnego typu problem (dla mnie). Odpaliłem dzisiaj Camerę (z rana zimny silnik i stoi pod chmurką) i słyszę, że silnik dziwnie pracuje i szarpie tak jakby pracował nie na wszystkich cylindrach. Przejechałem kawałek i dalej to samo więc zawróciłem do domu żeby silnika nie zatrzeć, jak dojechałem pod dom to zdążył się już silnik zagrzać i przełączyć na LPG poczym pracował równo. Dodam jeszcze, że około 10 dni wcześniej miałem dokładnie ten sam przypadek. Po pierwszym razie sprawdziłem poziom oleju i wyczułem, że spod korka od wlewu oleju silnikowego "wali" troszke wachą. Po drugim takim zdarzeniu czyli dziś rano zadzwoniłem do znajomego mechanika on mi podpowiedział żebym wymienił olej w silniku bo jak nie chodzi na wszystkich cylindrach to pompuje paliwo do silnika ( stąd pewnie śmierdziało wachą ) i rozrzedzony olej nie smaruje dobrze silnika.  Aha po tym jak się to zdarzyło 10 dni temu do dzisiaj pracował normalnie, a i dzisiaj jak odpalałem go później parę razy to też było good i na PB i na LPG zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku
Wymieniłem dzisiaj olej na MOBIL 10W40 oraz filtr powietrza, oleju i paliwa ale dalej muszę znaleźć przyczynę.
Co to może być ?? Może Wam coś przyjdzie do głowy
PZDR

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 03-02-2009, 16:47:50 »
Kompresję sprawdź i układ zapłonowy.

pzdr
3VZ.pl



userEU

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 03-02-2009, 16:58:31 »
Czyli, że po nagrzaniu silnika kompresja by się przywróciła sama ?? Znajomy mechanik mówi, żeby sprawdzić przewody WN, świeczki, palec, kopułkę,
dużo wilgoci jest więc może faktycznie przewody a po nagrzaniu silnika juz wszystko OK
Aha i dodam jeszcze, że ostatnio dłużej muszę kręcić rozrusznikiem zanim silnik wystartuję.
Dzięki Marcin za odp. może coś jeszcze przychodzi Ci do głowy

userEU

  • Gość
Odp: nierówna praca silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 03-02-2009, 17:58:56 »
Zacznę od od układu zapłonowego (2 opinie wystarcza  :grin:). Te graty co opisałem wyżej czy coś jeszcze ??
I jak to sprawdzić, dam radę sam czy warsztat mi zostaje ??


 

Beesafe.pl