.: GARAŻ :. > News ze świata Toyoty i nie tylko

Toyota na Świecie

<< < (2/30) > >>

El_Chueco:
wystarczy wejsc na http://moto.interia.pl - jeden z najlepszych sericowmoto w polsce

Jackal:
Jak już pisałem, narazie zawiesiłem publikowanie Newsów, niejako w odpowiedzi na delikatny rozłam w TKP.

Żeby dać przedsmak (prawdopodobnie) przyszłym tematom działu News, pozwoliłem sobie pozakładać wątki z krótką informacją  :D  

To ze ja sie wstrzymuję, nie oznacza że inni nie mogą tutaj niczego pisać, stąd nowe wątki.

Gosiek:
Shell i Toyota uruchomiły program, podczas którego na ulice Londynu wyjedzie 10 Toyot Avensis zasilanych nowym, alternatywnym paliwem. 3-miesięczny test ma udowodnić brak szkodliwości dla silników, a także wysoką jakość ekologiczną nowego paliwa.

Samochody wyposażone będą w zupełnie seryjne silniki diesla. Jedynym novum, jest zastosowanie technologii D-CAT (Diesel Clean Advanced Technology), która znacznie redukuje zawartość cząstek stałych oraz tlenków azotu w spalinach. Po zastosowaniu tej technologii i wyeliminowaniu najbardziej szkodliwych substancji ze spalin, silniki z dużym zapasem spełniają normy czystości Euro4.

Toyoty zasilane będą paliwem GTL (Gas to Liquids) - czystym, syntetycznym i bezbarwnym paliwem, który otrzymywany jest z gazu. Jest ono najbardziej ekonomiczne z alternatywnych paliw, a przy tym ma świetną charakterystykęspalania oraz nie zawiera siarki, dzięki czemu jest bardzo ekologiczne.

Co więcej, GTL może być używany we współczesnych silnikach diesla bez żadnych przeróbek i inwestycji. Najlepsze efekty daje jednak w połączeniu z technologią D-CAT.

Shell jest w trakcie budowy pierwszej komercyjnej rafinerii, która będzie zajmowała sięprzerabianiem gazu na GTL. Ponadto ogłosił plany wybudowania zakładu w Katarze, który na masową skalębędzie zajmował sięwydobyciem gazu. Szacuje się, że na terenie tego kraju znajduje się15 procent światowych zasobów gazu.

Źródło INTERIA http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=519594

Gosiek:
Toyota i Shell Gas & Power zaprezentowały nowy rodzaj paliwa GTL (Gas to Liquid), którym napędzanych będzie 10 Toyot Avensis wyposażonych w technologięD-CAT.Projekt nazwany Czysta Technologia Jutra łączy technologie puryfikacji spalin opracowane przez obie firmy. Projekt stanowi integralną część szerszego programu współpracy, którego celem jest stworzenie nowego ekologicznego, nieustępującego możliwościami tradycyjnym samochodom pojazdu i napędzającego go paliwa.

 

Uroczystość otwarcia projektu odbywa sięw londyńskim Centrum Shell. Obecni będą Dawid Jamieson, członek brytyjskiego parlamentu i minister transportu, Akihiko Saito, wice-prezydent Toyota Motor Corporation oraz Malcolm Brinded, dyrektor grupy Royal Duch/Shell.

 

Shell GTL jest czystym, bezbarwnym, syntetycznym paliwem wyprodukowanym z gazu, najbardziej wydajnym spośród alternatywnych paliw, bezsiarkowym, o bardzo dobrej charakterystyce spalania. Nowatorska technologia D-CAT Toyoty (Toyota Diesel Clean Advanced Technology) redukuje cząstki stałe i tlenki azotu w spalinach.

 

Projekt Czysta Technologia Jutra ma na celu zaprezentować szerszej publiczności korzyści płynące z wykorzystania czystych paliw w samochodach wyposażonych w czyste silniki Diesla. Połączenie ekologicznego pojazdu, jakim jest dostępna na rynku Toyota Avensis D-CAT, z ekologicznym paliwem pozwoli w jeszcze wyższym stopniu chronić środowisko naturalne.

 

Zgodnie z założeniami projektu ekologiczne Toyoty Avensis napędzane paliwem GTL użytkowane będą przez brytyjski Czerwony Krzyż, londyński Szpital Św. Tomasza oraz pro-ekologiczną organizacjęEnergy Saving Trust. Przez trzy miesiące samochody wykorzystywane będą podczas zbierania funduszy, zapewniania pomocy potrzebującym i bezdomnym.

 

Malcolm Brinded, Dyrektor Grupy Royal Dutch/Shell powiedział: „Shell i Toyota wiodą prym w rozwoju technologii GTL. To bardzo ważny moment dla obydwu naszych firm; projekt służy obopólnym celom i realizuje szerokoplanowe strategie dotyczące ochrony środowiska naturalnego”.

 

Wice-prezydent Toyota Motor Corporation, Akihiko Saito, podkreśla: „Współdziałanie w ramach jednego projektu zawdzięczamy podobnej filozofii działania naszych firm inwestujących w przyszłość i koncentrujących sięna poprawie życia społeczności”.

 

Minister Transportu, David Jamieson, tak komentuje wdrożenie projektu: „Współpraca Toyoty i Shella to bardzo cenna inicjatywa. Leaderzy rynku samochodowego i paliwowego razem pracują nad zmniejszeniem szkodliwego wpływu stale rozwijającego sięsektora motoryzacji na środowisko naturalne. Paliwa płynne wyprodukowane z gazu są ekologiczne; to szczególnie ważne w tak zatłoczonym mieście, jak Londyn. W dodatku wykorzystywanie ich przez tak czyste pojazdy zwielokrotnia pozytywny efekt”.

 

·         Laboratorium Shella produkujące paliwa płynne z gazu ziemnego działa już od 10 lat. Firma planuje otwarcie fabryki w Katarze, gdzie znajduje się15% światowych zasobów gazu.

 

·         System Toyota D-CAT działa w oparciu o nowatorski katalizator znacznie ograniczający ilość, poniżej wymogów EURO IV, cząstek stałych i tlenków azotu, dwóch najbardziej szkodliwych substancji w spalinach silników wysokoprężnych.

 

·         Jako jedna z największych firm motoryzacyjnych świata Toyota działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Tworzy technologie ekologiczne, inwestuje w badania nad nowymi układami napędowymi, paliwami i oczyszczanie spalin. Wyprodukowane w Wielkiej Brytanii Toyoty Avensis, które wykorzystywane będą w ramach projektu Toyota/Shell, wyposażone są w system D-CAT i elektronicznie sterowany system bezpośredniego wtrysku paliwa typu common rail.

Źródło http://www.toyota.pl

Gosiek:
http://www.toyota.com/about/news/product/2004/07/16-1-celica-mr2.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej