Autor Wątek: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td  (Przeczytany 3689 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wacek77

  • Gość
Witam mam wielki problem. Od jakiegos czasu moja toyotka ma problemy z uruchomieniem silnika a nawet zdarza sie ze w czasie jazdy gaśnie (jak by odcinala dopływ paliwa) . Wstawiłem do serwisu samochodów japońskich (podobno dobrego) i po 4 dniach otrzymałem wiadomośc że nie wiedza co jest grane. Podłączaja ją do komputera który pokazuje że jest wszystko w 100% OK natomiast przy próbie uruchomienia silnika samochód (lub komputer) odłącza sie i nie wiadomo co jest grane. Przy okazji dowiedzie\ałem śię że sdamochód juz wogóle nie odpala. Może ktos też miał taki problem. Plz HELP!!!

diselek

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #1 dnia: 16-11-2007, 22:46:35 »
Po tym co przekazałeś można coś popisać na zasadzie "morze jest szerokie i głębokie" ale to chyba ma mały sens. Krótko mówiąc powodów takiej pracy silnika może być mnóstwo.

wacek77

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #2 dnia: 16-11-2007, 23:30:07 »
Z tego co mi wiadomo jest to problem natury elektronicznej.

przemo2.0td

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #3 dnia: 17-11-2007, 00:08:41 »
Sporo będów nie pokazuje to trzeba pompe wtryskową sprawdzić to  podstawa w tym przypadku

diselek

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #4 dnia: 17-11-2007, 01:07:44 »
Nie odpala ale co się dzieje? Podaje paliwo, nie? Jest kompresja? Steruje pompa? To chyba potrafią stwierdzić.

Admin

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #5 dnia: 17-11-2007, 01:10:21 »
A może powód jest banalny i nazywa sie alarm.

wacek77

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #6 dnia: 17-11-2007, 10:00:21 »
Pompa wtryskowa jest nowa. Jeżeli chodzi o alarm to żadnego nie ma . oprócz fabrycznego immobilisera , który ponoć nie ma z tym nic wspolnego. Elektronik który sie tym zajmuje mówi że mu moim samochodem " zabiłem ćwieka" . Po raz pierwszy się spotyka z czyms takim żeby 2 niezależne komputery pokazywały że z samochodem jest wszystko OK a nie można go było uruchomić. Dodam tylo że samochód wykazuje wszystkie statystyki  fabryczne.
« Ostatnia zmiana: 17-11-2007, 10:02:15 wysłana przez wacek77 »

diselek

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #7 dnia: 17-11-2007, 18:58:04 »
Zmień mechaników i elektronika bo są ciency.
1. nawet najlepszy komputer nie pokaże więcej niż pozwala na to sam system pokładowy (a w TD jest cienki), 2. Nawet pomimo idealnych wskazań kompa jest wiele elementow niemonitorowanych przez niego.
3. Na kompie odczytujesz wartości z wyjscia równoległego z ECU więc każdy wie że w szczególnie trudnych przypadkach te wartości należy weryfikować ręcznie na koncach obwodów.

wacek77

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #8 dnia: 17-11-2007, 19:46:15 »
Tylko dlaczego komputer rozłącza się przy próbie uruchomienia pojazdu?

diselek

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #9 dnia: 17-11-2007, 20:25:25 »
Ale jaki komputer i co to znaczy rozłącza się?

wacek77

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #10 dnia: 17-11-2007, 22:52:54 »
Z tego co mówił elektronik po podłączeniu samochodu do komputera z analizy komputerowej wynika ze z samochodem wszystko w porządku ale przy próbie uruchomienia silnika komputer sam sie rozłącza co podobno nie powinno miec miejsca.

diselek

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #11 dnia: 17-11-2007, 23:00:37 »
Kur.... przy tym systemie pokładowym jaki masz w 2.0td to niech on się nie sugeruje tym co robi komputer:) Widać, że gość bez doświadczenia.... Cóż mogę więcej poradzic? Jakiś powód "niepalenia" musi być. Albo paliwa nie dostaje, albo nie może dojść do zapłonu, albo złe fazy, złe dawki, ciśnienia? Coś trzeba znaleźć.

wacek77

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #12 dnia: 19-11-2007, 20:45:13 »
Mam pytanie. Zna ktoś w Warszawie warsztat który posiada wysoko wykwalifikowanego elektronika który mógłby sie zająć moim samochodem a nie męczyć się przez tydzień z określeniem tego "co mu jest". Będę wdzięczny za informacje.

tomi78

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #13 dnia: 03-01-2008, 11:23:10 »
Radził bym sprawdzić kąty wyprzedzenia fazy wtrysku. Miałem podobny problem i komputer pokazywał że wszystko jest w porządku ale nadal były problemy z rozruchem silnika. Mój elektryk coś tam pogrzebał i teraz wszystko jest w porządku może warto to sprawdzić? Pozdrawiam

comora

  • Gość
Odp: POMOCY!! Problem przy uruchamianiu i nie tylko :) Avensis 98" 2td
« Odpowiedź #14 dnia: 05-01-2008, 01:45:45 »
dobrze będzie, jak napiszesz, co to za elektronik (nazwa, adres) - najlepiej w dziale serwisy.

ja swoją awe zawoże na rezedową 22, ale nigdy nie elektorniki, więc nie wiem jak są pod tym kątem wykwalifikowani. zawsze można zadzwonić i pogadać. człowiek ma dużo roboty, więc raczej nie weźmie czegoś z czym miałby się bujać za długo (z niewiedzy).


 

Beesafe.pl