Autor Wątek: D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY  (Przeczytany 4745 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dkk

  • Gość
D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY
« dnia: 02-01-2008, 20:24:28 »
JESTEM WłAśCICIELEM AVE T25 D4D 2003 OD LIPCA
LUBIE PERFEKCJE, A PROBELM POLEGA NA TYM ZE SILNIK ZAPALA NIE "NA DOTYK", TYLKO PO 3SEK. KRECENIA ROZRUSZNIKIEM, ALE ZAWSZE ZA 1. RAZEM KIEDY JEST ZIMNY, TYM BARDZIEJ IM DLUżEJ STAł (NP. KILKA DNI) W TEMP OK 2-4oC
OJEJ W SAMOCHODZIE MOBIL 10W-40 TD (TAKI BYł WCZEśNIEJ LANY)
PRZEBIEG 80KKM
ROZRUSZNIK KRECI DOBRZE
PRZY ROZRUCH PUSZCZA DYMEK (TRUDNO POWIEDZIEć ALE RACZEJ JEST GO MAłO)
TAK ZAPALA ZA PIERWSZYM RAZEM, ALE GDY GO ZGASZE I ZAPALAM PONOWNIE NIE JEST JUZ TAK źLE

WKURZA MNIE TO TROCHE BO SąSIAD MA AUDI Z 89 OKU I JEMU NA "LEWYM PALIWIE" LEPIEJ ZAPALA NIż MI W AVE Z 2003 ROKU!

CZY TO NORMALNE, A JAK NIE TO CO TO MOZE BYć I CZY TO SZKODZI SILNIKOWI?

malym017

  • Gość
Odp: D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY
« Odpowiedź #1 dnia: 03-01-2008, 00:50:32 »
Witaj dkk nie jestem specjalista ale moze sprawdz swiece zarowe oraz akumulator ja po zakupie mialem podobne problemy okazalo sie ze moja ave palila przy jednej dzialajacej swiecy nawet przy -7 ale wtedy musialem sporo krecic ale palila po wymianie ok
Pozdrawiam

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY
« Odpowiedź #2 dnia: 03-01-2008, 07:31:19 »
swiece żarowe juz niedomagają! zobacz czy szybko gaśnie kontrolka swiec. 3 sek kręcenia to jeszcze nie tragedia.
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY
« Odpowiedź #3 dnia: 03-01-2008, 07:33:19 »
JESTEM WłAśCICIELEM AVE T25 D4D 2003 OD LIPCA
LUBIE PERFEKCJE, A PROBELM POLEGA NA TYM ZE SILNIK ZAPALA NIE "NA DOTYK", TYLKO PO 3SEK. KRECENIA ROZRUSZNIKIEM, ALE ZAWSZE ZA 1. RAZEM KIEDY JEST ZIMNY, TYM BARDZIEJ IM DLUżEJ STAł (NP. KILKA DNI) W TEMP OK 2-4oC
OJEJ W SAMOCHODZIE MOBIL 10W-40 TD (TAKI BYł WCZEśNIEJ LANY)
PRZEBIEG 80KKM
ROZRUSZNIK KRECI DOBRZE
PRZY ROZRUCH PUSZCZA DYMEK (TRUDNO POWIEDZIEć ALE RACZEJ JEST GO MAłO)
TAK ZAPALA ZA PIERWSZYM RAZEM, ALE GDY GO ZGASZE I ZAPALAM PONOWNIE NIE JEST JUZ TAK źLE

WKURZA MNIE TO TROCHE BO SąSIAD MA AUDI Z 89 OKU I JEMU NA "LEWYM PALIWIE" LEPIEJ ZAPALA NIż MI W AVE Z 2003 ROKU!

CZY TO NORMALNE, A JAK NIE TO CO TO MOZE BYć I CZY TO SZKODZI SILNIKOWI?

Witam
Po pierwsze nie krzycz (wyłącz CapsLocka), a po drugie czy zapalasz auto po zgaszeniu lampki od podgrzania świecy żarowej ? po trzecie kiedy były wymieniane świece (przy jakim przebiegu)?

pozdrawiam
Obi

TomRun

  • Gość
Odp: D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY
« Odpowiedź #4 dnia: 03-01-2008, 16:01:40 »
Te silniki tak zapalaja, mam na mysli 110 i 116 KM 2.0 D4D... juz kiedys problem zapalania tego silnika byl szczegolowo omawiany. Wiekszosc posiadaczy (sam mam taki silnik) stwierdzila, ze taka jest jego uroda. Moj odpala tak samo od 6 lat i wtedy kiedy byl nowy i teraz... i oby tak dalej  :-)

Darecki AveD4-D2000r.

  • Gość
Odp: D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY
« Odpowiedź #5 dnia: 28-01-2008, 19:24:17 »
Nie jestem najlepszym specjalista, ala jak troche pokombinuje to jest tak.
W naszych ave (przynajmiej T22 2000r 2001r) nie ma elektrycznej pompki wstepnej do paliwa. Paliwo zasysa mechaniczna pompa wysokiego cisnienia a zanim zassa i czujnik wychyci prawidlowe cisnienie trzeba troche pokrecic.

W innych samochodach np grupa VW problem ten rozwiazuja stosujac elektryczna pompke ktora po przekreceniu kluczyka (czasem juz po otwarciu drzwi ) wstepnie wytwarza cisnienie w ukladzie.

I stad ta przyczyna, na dluzsza mete nie jest to upierdliwe

KaeRBe

  • Gość
Odp: D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY
« Odpowiedź #6 dnia: 28-01-2008, 19:45:55 »
Moim zdaniem ten mały dymek po zapaleniu świadczy o niespalonej mieszance więc stawiam na świece żarowe

qura

  • Gość
Odp: D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY
« Odpowiedź #7 dnia: 07-02-2008, 17:36:28 »
witam
Obiaw ww opisany jest też u mnie, w lecie  zapalanie mnie nie zaniepokoiło ale ze spadkiem temperatury zapalał zdecydowanie dłużej. 
Stawiałem na swiece żarowe albo akumlator.
Swiece sprawdziłem , prąd tez
wiec jezeli powyższe masz dobre to tak jak i mnie  / za namowa forumowiczów/ pozostaje uznac ze tak ma byc
pozdrawiam

przemekg

  • Gość
Odp: D4D ROZRUCH NIEZBYT PRZYJEMNY
« Odpowiedź #8 dnia: 18-02-2008, 15:40:16 »
Witam,

Mam podobny problem w Ave D4D 2001. W ASO stwierdzili ze to problem wtryskiwaczy (2 z nich nie rozpylaja odpowiednio paliwa). Przyczyna to prawdopodobnie jakosc paliw na naszych z stacjach. Jako pierwszy krok poradzili dolanie preparatu do paliwa ktory ma przeczyscic wspomniane wtryskiwacze. Jesli nie pomoze to regeneracja.

Pozdrawiam


 

Beesafe.pl