Autor Wątek: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy  (Przeczytany 47922 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mamik

  • Gość
Witam szanowne grono forumowiczów

W czerwcu zeszłego roku stałem się szczęśliwym posiadaczem AVE 2001 po FL Kombi SOL, samochód został sprowadzony z Włoch. Długo szukałem samochodu w końcu sytuacja życiowa zmusiła mnie do zakupu już teraz no i padło na nią. Wszystko pięknie przegląd po sprowadzeniu, spalanie bardzo przyzwoite - po prostu rewelacja.
Gdzieś pod koniec listopada postanowiłem tankować trochę lepsze paliwko, wszystko OK. W grudniu przypadał kolejny przegląd, zacząłem trochę czytać na forum w poszukiwaniu serwisu, znalazłem namiary na firmę z Sopotu serwisującą Japończyki - cena OK miła obsługa.

Jednak już przed tym przeglądam dwa, może trzy razy zdarzyła się sytuacja, że przy wciśnięciu gazu i nagłej potrzebie wyprzedzenia samochodzik zadusił się na kilka sekund i dopiero po chwili reagował-->przyśpieszał. Było to przed przeglądem, pomyślałem sobie, że może jakieś filtry przypchane etc. Na przeglądzie komputerek wykazał zwarcie na pompie, serwis wykasował i niby miło być OK. Było OK ale tylko kilka dni potem to samo tylko częściej w tej chwili samochód w ogóle nie przyśpiesz. Wciskasz gaz i nic jedzie swoim tempem. Samochód stał w serwisie, po pierwszych testach pompy podejrzewali zawór od turbiny, w tej chwili komputer constans wskazuje błąd zwarcia w/na pompie. Serwis ma ściągną schemat pompy aby sprawdzić dokładnie co i jak - nie chcą abym kupił nową pompę bo może okazać się że to nie to. W ASO jeszcze nie byłem, ale jak nikt nie miał podobnego przypadku a mój serwis nic na to nie poradzi pewnie skończę w ASO. Do szału mnie doprowadza obecny sposób jazdy.

Proszę poradźcie, może ktoś spotkał się z podobnym problemem...
« Ostatnia zmiana: 10-01-2008, 09:21:30 wysłana przez Kryspin »

kizon

  • Gość
Odp: Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: 07-01-2008, 12:02:44 »
witam
ja miałem objaw tego typu że: przy obrotach 2000 ja mu w pedał o ave się dusi objaw ten narastał aż stał się nie do wytrzymania - zacząłem wymieniać wszystko po kolei tzn. filtr paliwa, powietrza - w bosch-u przegląd wtrysków, przepływomierza itd.... Pojechałem wreszcie do ASO w Siedlcach i od razu stwierdzili iż padły zawory SCV w pompie wysokiego ciśnienia (paliwa) - części dostępne tylko w ASO (nowe) koszt z wymianą 1300PLN - po wymianie jak ręką odjął - jak sprawdzić czy to te zawory - najlepiej wykręcić od kogoś i założyć u siebie - pompa znajduje się na lewo pod zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodzącego jak otworzysz maskę - do tych zaworków dochodzą przewody elektryczne.
pozdrawiam

mamik

  • Gość
Odp: Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: 09-01-2008, 11:32:43 »
Witam
No i moje maleństwo trafiło do ASO, jednak nie z powodu usterki silnika. lecz z powodu latających po trójmiejskiej obwodnicy kamlotów http://inforyou.com.pl/z/kamlot/kamlot1.jpg.

Przy okazji odstawienia samochodu do blacharki do ASO w Chwaszczynie "ANRO TRADE" przespacerowałem się do serwisu i opowiedziałem Panu o problemach z pompą. Powiedział coś dziwnego, że jeżeli to pompa to oni jako serwis jedyne co mogą zrobić to wymontować ją i przesłać do, chyba DENSO w Warszawie i tam mają ją naprawić. Jeżeli to zawory SCV to tak samo wymontowane i do Warszawy. Czas naprawy 2,3 tygodnie. Czy rzeczywiście pompy naprawiają tylko w Warszawie?? Nie podoba mi się fakt braku samochodu na kolejne 2,3 tygodnie  :-(

pozdrawiam



radzioabcxyz

  • Gość
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: 14-01-2008, 14:22:07 »
witam
jestem właścicielem Toyoty Avensis D4D 2001r. (wersja po liftingu)
na trasie przydarzyło mi się, że przy prędkości około 140 km/h usłyszałem delikatne pukniecie w silniku i momentalnie auto przestało mieć moc, jakby padła turbina... jeździ normalnie z tym że mam wrażenie, że turbina sie nie załącza, bo strasznie zamula
wyjąłem turbinę i zawiozłem do faceta, który zajmuje się profesjonalną regeneracją turbosprężarek...ale ten stwierdził, że to nie jest wina turbiny, bo ona na pierwszy rzut oka wymaga jedynie przeczyszczenia...
czy ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać, albo zdarzyło się komuś coś podobnego?
dzięki za pomoc

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #4 dnia: 30-07-2009, 23:02:49 »
Cytuj (zaznaczone)
Pojechałem wreszcie do ASO w Siedlcach i od razu stwierdzili iż padły zawory SCV w pompie wysokiego ciśnienia (paliwa) - części dostępne tylko w ASO (nowe) koszt z wymianą 1300PLN - po wymianie jak ręką odjął - jak sprawdzić czy to te zawory - najlepiej wykręcić od kogoś i założyć u siebie - pompa znajduje się na lewo pod zbiornikiem wyrównawczym płynu chłodzącego jak otworzysz maskę - do tych zaworków dochodzą przewody elektryczne.

kizon - mam pytanie odnośnie objawów padnięcia zaworów SCV - czy samochód nie miał kopa powyżej 2000 obr./min., natomiast przy delikatnym dodawaniu gazu jakby było troszkę lepiej?
W jaki sposób zdiagnozowali Ci problem z zaworami SCV w ASO Siedlce - czy wyszło to na kompie na błędach, czy na parametrach pracy silnika? Niestety opcja pożyczenia zaworków SCV nie jest prota i szukam jakieś alternatywy, aby móc pewność, że u mnie jest to samo - szczegóły mojego problemu poniżej:
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=22001.15
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #5 dnia: 30-07-2009, 23:14:44 »
przy padaczce SCV obajwy:
- mocne wciśnięcie gazu powoduje dławienie, delikatnie operując jest lepiej (prawie dobrze)
- przeważnie dławienie z biegiem czasu się pogłębia (u mnie najpierw dławił się przy ok 3000tys, później przy ok 2000, ostatecznie nie można było normalnie spod świateł ruszyć)
- czasami problemy są z paleniem
- nie zawsze, ale później wywala błąd p1228
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #6 dnia: 30-07-2009, 23:22:14 »
aw - Twój opis pasuje do historii choroby mojego Verso - ufff co za ulga :-)
A czy jest możliwy tak duży spadek mocy i Nm - może to była kwestia wdepnięcia w pedał przez gościa na hamowni i dlatego tak wyszło cieniutko? Co o tym sądzisz?
A jak na to wpadłeś, że to u Ciebie jednak zaworki SCV - czy też tak eksperymentowałeś jak ja?
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #7 dnia: 30-07-2009, 23:40:44 »
spadek przy padaczce zaworów będzie duży (po prostu nie masz odpowiedniego ciśnienia w CR-e), zawory wymieniłem i po bólu (kupiłem używaną pompę za 190zł, zaworki przełożyłem)
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #8 dnia: 30-07-2009, 23:53:37 »
aw - a czy możesz opisać dokładnie jak się zabrać do wymiany tych zaworków?
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #9 dnia: 31-07-2009, 00:04:43 »
otwierasz maskę, odkręcasz zbiornik wyrównawczy chłodnicy i odchylasz na bok, odkręcasz obejmę wiązki elektrycznej biegnącej nad zaworami, odkręcasz 4 srubki od zaworów kluczem inbusowym (podejdziesz jedynie używając "łamańca") wyciągasz zaworki (musisz dobrze pociągnąć bo są na zatrzask, dlatego wkładając nowe musisz je dmocno dociśnąć aż wskoczą na miejsce z charakterystycznym kliknięciem) poza tym czyścisz przy okazji ich gniazda. to tyle, ale musisz być pewien, że ave napewno ciebie pogryzie w łapki  :grin: bo dostęp jest przeje.....
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #10 dnia: 31-07-2009, 00:10:17 »
A czy jest szansa reanimacji tych zaworków bez wymiany?
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #11 dnia: 31-07-2009, 00:13:51 »
zawory są nierozbieralne, metalowe, czasami czyszczenie pomaga (ale przeważnie nie na długo - spróbować możesz). w ramach którejś akcji serwisowej toyota je wymieniała. ich padanie to normalna sprawa w d4d z tamtego okresu. po drugie też sparwa naszego paliwa, kondycji filtra paliwa itd.
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #12 dnia: 31-07-2009, 00:24:17 »
Jeszcze raz wielkie dzięki za komplet informacji :-)
A czy zaworki z Ave T25 116 KM lub z T22 FL bedą pasowały do mojej Verso?
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

Offline sandr

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #13 dnia: 31-07-2009, 12:43:59 »
T25 116KM miały już inną pompę (bez tych zaworków), od T22 FL powinny pasować.

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [MKI FL] Avensis D-4D z 2001 problem z pompą lub turbiną - pomocy
« Odpowiedź #14 dnia: 02-08-2009, 11:07:44 »
Znalazłem taką samą pompę jak jest w Verso 22100-27010 z zaworkami SCV od Avensis T22 2.0 D4D 110 KM z 2000 roku i mam pytanie, czy wymiana zaworków SCV z tego modelu będzie miała wpływ na moją max. moc, która w Verso powinna wynosić 116 KM?
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA


 

Beesafe.pl