Autor Wątek: Yaris 2 gaśnie,dławi się  (Przeczytany 4601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zonda7

  • Gość
Yaris 2 gaśnie,dławi się
« dnia: 28-01-2008, 23:23:56 »
Witam.
Forumowicze!Jeśli można prosić o poradę,informację,będę bardzo wdzięczny.
Przed miesiącem kiedy temperatury były ciut ponizej,oscylowały w granicach zera Yaris2 1.0 zaczął zachowywać się niepokojąco.Bez specjalnych wcześniejszych oznak spadły delikatnie obroty i nasiliły się drgania wewnątrz,dzwięki słyszalne spod maski jak ze starego dizla.Wiadomo ,że to 3 cylindry i że wszystko w środku drzy bardziej,ale w tym momencie były to wstrzący wyraźnie głośniejsze,widoczne gołym okiem,kierownica latała jak w ikarusie.Na drugi dzień było okej,nic nie wskazywało na to,że sprawa się przypomni.Tydzień temu miałem przegląd po roku,przejechane 11.500,poprosiłem o zwrócenie uwagi na problem,aso nic nie wykryło,nic nie zostało odnotowane,problem niedostrzezony.
Przed chwilą problem pojawił się znowu.Jest jednak cieplej i silnik był rozgrzany!Nagle na światłach zaczął terkotać i tracić obroty!Po dojechaniu na parking wyszedłem na zewnątrz,samochód dosłownie "lata" jak galareta,końcówka rury wydechowej skacze jak w ciuchci z bajki dla dzieci!Zgroza.Zgasiłem silnik i kolejne 5 prób zapalenia Yarisa kończyło się natychmiastowym gaśnięciem!Bardzo proszę o jakąś wskazówkę.Z góry dziękuję.

ts_Alpin

  • Gość
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #1 dnia: 29-01-2008, 02:13:25 »
świece,kable,kopułka,paluszek do sprawdzenia.3 garczki.jak jeden nie przepali to 2 już mają problem z uciągnięciem....Świeca się zaleje moment a potem to sobie już można kręcić....
« Ostatnia zmiana: 29-01-2008, 02:15:52 wysłana przez ts_Alpin »

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #2 dnia: 29-01-2008, 12:14:20 »
Kable kopółka paluszek to nie te czasy!
Trzeba sprawdzic przepływomierz przepustnice sonde lambda i najwazniejsze cewki moze któras niedomaga.
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

ts_Alpin

  • Gość
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #3 dnia: 29-01-2008, 19:36:13 »
Rozumiem że chcesz powiedzieć że nie ma w tym silniku wyżej wymienionych gratów...

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #4 dnia: 29-01-2008, 22:43:19 »
Ale nad czym tu się zastanawiać?
Samochód jest na gwarancji. Dławi się, czy nie chce odpalić, dzwonisz po lawete. Wtedy mają większą motywację do szukania problemu. A ty bierzesz sobie auto zastępcze (prawdopodobnie).

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #5 dnia: 30-01-2008, 10:46:54 »
Dokładnie nie ma takich gratów.
Kopółki nie ma palca rozdzielacza tez. Kable są ale nie wysokiego napiecia. Niskiego napiecia i 4 cewki.
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

ts_Alpin

  • Gość
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #6 dnia: 30-01-2008, 11:40:37 »
To faktycznie nie ta epoka...Pozdrawiam i przepraszam za takie farmazony...Poprostu u mnie poszukiwania zacząłbym od tych- w sumie prostych- elementów zapłonowego układu

Offline maluch

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 348
  • Płeć: Mężczyzna
    • Praca
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #7 dnia: 30-01-2008, 13:52:08 »
Dokladnie jak napisal Kolega. Masz problem, auto dziwnie sie zachowuje. Telefon do serwisu, wzywasz lawete. Z salonu zabierasz auto zastepcze. Niech szukaja.

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #8 dnia: 30-01-2008, 16:33:12 »
Najgorzej jak kolega pojedzie do serwisu i wlasnie wtedy bedzie dzialal normalnie.
No ale spróbowac mozna i przycisnac ich zeby sprawdzili wszystkie parametry chocia pod komputer niech go podepną.
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

zonda7

  • Gość
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #9 dnia: 01-02-2008, 12:46:29 »
Dziekuję za rady.Niestety opcja laweta odpada,chyba,że zrezygnowałbym  z prób odpalania.W końcu jednak zapalił i dotoczyłem się do celu.Na zajutrz auto odpaliło normalnie,jednak problem delikatnie falujących obrotów i mniej równej pracy silnika był nadal.Pojechałem do Aso.I co? I NIC.Komputer nic nie wykrył,cała historia czysta.Powiedziano mi ,że możliwe,że zatankowałem nie do końca dobre paliwo,że mógł dostać się tam jakiś syf,paproch itd.

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #10 dnia: 01-02-2008, 21:03:12 »
Zawsze tak mówią ze to lewe paliwo.
Rozkminial ktos te wyniki z kompa, czy tylko patrzyli w poszukiwaniu oczywistego bledu?
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

enemy

  • Gość
Odp: Yaris 2 gaśnie,dławi się
« Odpowiedź #11 dnia: 15-02-2008, 11:34:52 »
Jeden raz miałem bardzo podobny przypadek w Yarisie I 2,3 tyś km po zakupie. Zachowywał się tak samo, a następnie nie chciał odpalić przez 3,4 próby. Od tej chwili problem się nie pojawił. Fakt faktem był mega siarczysty mróz wtedy.


 

Beesafe.pl