Autor Wątek: Tylnia wycieraczka i demontarz panelu z tylnej klapy...  (Przeczytany 2367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

varden

  • Gość
witam....szukalem nie znalazlem takiego tematu jak moj i tym bardziej niebylo odpowiedzi jakiej potrzebuje....
jak w temacie....tylna wycieraczka w avensis 99" niezyje i chcialem zajrzec dokaldnie do silniczka co jest grane ale spotkala mnie niemila niespodzianka....niemam pojecia jak zdjac klape (brak zatrzaskow, wkretow, srubek) zadlepki powyjmowalem do swiatla stopu i oswietlenia rejestracji ale tam tez nic niebylo a silniczek chcialbym sprawdzic bo podejrzewam jego spalenie albo uszkodzenie poloczenia silniczek - wycieraczka....w czasie uzywnia samochod przez jakis tydzien wycieraczka sie niewlanczala od razu jak potrzebowalem (stalem pod domem) ale dopiero w czasie jazdy dopiero wczoraj calkiem "padla"....mysle ze to moze przewod albo cos malego.....ale do rzeczy:

w czasie proby demontarzu delikatnie odchyliłem tylny panel i widzialem wewnetrzne niebieskie zatrzaski w srodku ale sa zbyt daleko aby mozna bylo je dosiegnac a poza tym niesadze aby demontarz byl tak trudny....

moje pytanie: czy ktos demontowal to juz? jak tak to w jaki sposob ?


pozdrawiam

przemo2.0td

  • Gość
Odp: Tylnia wycieraczka i demontarz panelu z tylnej klapy...
« Odpowiedź #1 dnia: 30-01-2008, 23:05:46 »
Tam gdzie masz rączke do zamykania klepy jest 1 śróbka (jak dobrze pamiętam ) i dalej same zatrzaski musisz pociągać pokolei jeden za drugim i całoęś odejdzie )cały ten plastikowy element;) następniedobierasz się do wycieraczki 3 śruby i wybić trzeba trzpień ten od ramienia aby to zdemontować dalej sam dojdziesz;p


varden

  • Gość
Odp: Tylnia wycieraczka i demontarz panelu z tylnej klapy...
« Odpowiedź #3 dnia: 03-02-2008, 15:48:22 »
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,7001.0.html



dzieki temu dostalem sie do wycieraczki (sposob jest opisany bardzo dobrze) a oto rozwiazanie mojego problemu:

wymontowalem silniczek od wycieraczki i podpiołem go na "krotko" aby sprawdzic czy dziala....ani rusz wiec go rozkrecilem i dokladnie wyczyscilem jak inni radzili na forum...po tych czynnosciach ponownie podpialem go na krotko sam silniczek i dzialal bez przeszkoda wiec pora na skaldanei czesci - wkaldajac jedna czesc podpinalem na krotko i okazalo sie ze silniczek kreci sie w lewo bez problemow natomiast w prawo nie dochodzi prad do niego (jakis problem na drodze z kostki do plytki) nieda sie tego rozebrac wiec zostawilem tj bylo i zlozylem caly mechanizm...jedyny mankament to taki ze silniczek krecil sie w  lewo tylko...

po podpieciu do samochodu mechanizm nie dziala gdyz dostawal prad aby sie krecil w "prawo" a ze tak niedzialal to trzeba bylo podpiac przewody w innej kolejnosci....przewod bialo - czarny z niebieskim (uziemienie) + zielono-czerwony z czarno-bialym (prad) [kolejnosc podaje od klapy bagaznika a  nie od silnika wycieraczki] - po podlaczeniu w  ten sposob wycieraczka dziala na nastepujacych zasadach:
-dziala nieustajaco od momentu wlaczenia,
-zatrzymuje sie w miejscu w ktorym zostanie wylaczona (np. srodek szyby)

to tylko 2 minusy tej operacji ale dzieki temu nietrzeba bylo wymieniac calego silniczka...moze sposob nienajlepszy ale skuteczny a mnie to wystarczy - jesli komus nie niech znajdzie obejscie tego :]

wszystkim ktorzy mi pomogli dziekuje i pozdrawiam


 

Beesafe.pl