Autor Wątek: FILTR POWIETRZA-wkład TTE. Czy ktoś ma?  (Przeczytany 4343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wojti

  • Gość
FILTR POWIETRZA-wkład TTE. Czy ktoś ma?
« dnia: 10-11-2004, 22:47:50 »
Jestem ciekaw czy ktoś z Was posiada wkładke filtra powietrza TTE. Jeśli tak to napiszcie czy coś daje, gdzie można kupić i ile kosztuje. Pozdro
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 10:01:10 wysłana przez Janmor »

tomek_paseo

  • Gość
FILTR POWIETRZA-wk³ad TTE. Czy kto¶ ma?
« Odpowiedź #1 dnia: 10-11-2004, 23:08:43 »
Z tego, co mi sięwydaje, to chyba ktos w klubie Corolli mial u siebie taką wkładkęTTE. Tylko zastanówmy się: Po co? Niewiele (o ile nic to nie da). Poza tym, jak kupowac, to lepiej na przyklad K&N, czy cos takiego. Z pewnoscia bedzie tansze, niz TTE, a struktura i budowa filtra ta sama. Poza tym jeszcze ważniejszy jest dolot samego powietrza. Wszystko trzeba zrobić fachowo, bo generalnie w japonczykach latwiej jest cos spieprzyc, niz poprawic. Taki dobrze wykonany dolot plus stozkowy, izolowany termicznie stozkowy filtr powietrza - owszem, moglby dac jakis znikomy przyrost mocy. Wymiana samego wkladu da Ci jedynie przyjemniejszy pomruk silnika.
Moge przypuszczac, ze wklad TTE w Toyocie moglby kosztowac ok 400-500 zl (wnioskuje po np. horrendalnie wysokich cenach sprezyn TTE), ale nie jestem tego pewien.
Za 1000 zl masz chipa V-techu.  Zamontowal go sobie jeden z klubowiczow, ktory dzieki temu  w Yarisie 1.0  zwiekszyl moc i moment o ok 7-8 KM i Nm. To juz zawsze coś... W Yarisie 1.3 zyski powinny byc nie mniejsze... Pzdr.

adi

  • Gość
FILTR POWIETRZA-wk³ad TTE. Czy kto¶ ma?
« Odpowiedź #2 dnia: 11-11-2004, 09:44:54 »
Chyba FOKA mial albo ma wkladke i wiem ze nic nei daje :wink:  nawet ja chyba sprzedaje :roll:

Bisua

  • Gość

Smok

  • Gość
FILTR POWIETRZA-wk³ad TTE. Czy kto¶ ma?
« Odpowiedź #4 dnia: 13-11-2004, 01:09:14 »
Cytuj (zaznaczone)
Za 1000 zl masz chipa V-techu. Dzieki temu w Yarisie 1.0 zwiekszyl moc i moment o ok 7-8 KM i Nm.

Pytanie- czy sa jakieś minusy takiego zabiegu (żywotność silnika lib cokolwiek)???

Hicks

  • Gość
FILTR POWIETRZA-wk³ad TTE. Czy kto¶ ma?
« Odpowiedź #5 dnia: 15-11-2004, 11:44:43 »
Na plaster Ci tak wkładka. Kup sobie lepiej nowy wkład w ASO. Bezpieczniej i z efektem.

FOKA

  • Gość
FILTR POWIETRZA-wk³ad TTE. Czy kto¶ ma?
« Odpowiedź #6 dnia: 15-11-2004, 21:01:34 »
co do wkaldki to nic nei daje i mam do sprzedania taka do Yarisa po FL, ja u siebie uzywam.Wkladka moze cos da, ale trzeba miec zrobiony dobry dolot zeby rura do obudowy filtra byla zimna!!!
A co do chipa to ja go zakladalem :-)

Smok

  • Gość
FILTR POWIETRZA-wk³ad TTE. Czy kto¶ ma?
« Odpowiedź #7 dnia: 15-11-2004, 23:22:44 »
Cytuj (zaznaczone)
A co do chipa to ja go zakladalem

i dało Ci to 19 KM więcej??

FOKA

  • Gość
FILTR POWIETRZA-wk³ad TTE. Czy kto¶ ma?
« Odpowiedź #8 dnia: 15-11-2004, 23:25:40 »
chip dal do 75KM
a NX do 87KM


 

Beesafe.pl