Autor Wątek: Żarówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look  (Przeczytany 11273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

FreddyK

  • Gość
Żarówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« dnia: 11-11-2004, 14:22:29 »
Witajcie! Spotkał sięktoś z tymi żarówkami? Jaki dają efekt wizualny i jak sięsprawują w nocy? Czekam na opinie i pozdrawiam użytkowników forum!
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 10:01:01 wysłana przez Janmor »

Nikolas

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #1 dnia: 12-11-2004, 00:45:42 »
Nie będe zakładał osobnego wątku, ale też sięinteresuje żarówkami H4 - między innymi tymi co w tytule, oraz Philips + 50% światła i Philips blue vision - generalnie które dają więcej światła i ładniej świecą....bo orygynalne żarówki są beznadziejne i mają mały zasięg... :?

tomek_paseo

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #2 dnia: 12-11-2004, 04:58:09 »
Cytat: Nikolas
Nie będe zakładał osobnego wątku, ale też sięinteresuje żarówkami H4 - między innymi tymi co w tytule, oraz Philips + 50% światła i Philips blue vision - generalnie które dają więcej światła i ładniej świecą....bo orygynalne żarówki są beznadziejne i mają mały zasięg... :?

Proszę- ta kawestia była już poruszona w tym temacie. Na dole pierwszej strony są zdjęcia z mojego testu. Porównanie standardowych Osramów + 30, (ktore byly montowane w yarisach) oraz Philipsów Power 2 Night GT 150. Te drugie, to IMHO najlepsze obecnie H4 na rynku. Zadne nie swiecą jasniej i dalej, do tego niebieska poświata. Testowalem juz chyba wszystkie mozliwe. Zapraszam do obejrzenia zdjec. Pozdrawiam.
Oto link:
http://www.forum.toyota.org.pl/viewtopic.php?t=720

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #3 dnia: 13-11-2004, 18:35:55 »
tomek_paseo, testowales juz GT150???
z nimi jest tylko jeden problem - szybka sie spalaja (ale to dobrze) bo w gorszych wypadka pala, ale instalacje elektryczna!!!:/

juz kilka takich przypadkow w moim kregu bylo - i to nawet w nowych autach!!
osobiscie nie mialem z nimi przyjemnosci - a dowiedzialem sie tego bo wlasni emialem ja kupowac!:)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

FreddyK

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #4 dnia: 13-11-2004, 19:15:32 »
Do Red Point: to o czym piszesz świadczy chyba tylko o tym, że te samochody miały walniętą instalacjęelektryczną, bo nie chce mi sięwierzyć aby Philips pozwolił sobie na wypuszczanie bubli, które palą instalację. Twoje rozumowanie jest chyba błędne. A czy Philipsy Power GT150 szybko sięspalają to sięokaże, bo właśnie czekam na przesyłkę. Przez 2 lata miałem Philipsy BlueVision (pierwsza wersja, chyba, która była puszczona na rynek) i dopiero tydzień temu spaliła mi sięjedna. Teraz mam komplet BlueVision Ultra 4000 i świecą o wiele ładniej i dają niebieską poświatęo wiele bardziej niż te, które miałem wcześniej.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #5 dnia: 13-11-2004, 19:32:59 »
FreddyK,  to napisze ci o co mi chodzi

osoba od ktorej to wiem przetestowala chyba wszystkie mozliwe zarowki!!! az w koncu stwierdzila ze i tak to wszystko sie nadaje ........ i zalozyla normalne xenoniki!:)

generalnie chodzi o to ze zenony sa dwa rodzeaje - z tego c mi wiadomo (mowa o H4) 60/55 W (ktore niestety fajnie wygladaja ale gorzej od fabryki swieca) i 100/90 W (ktore dobrze wygladaja, fajnie swieca, tylko czasem pala instalacje i nie maja atestu - ale to aqrat malo istotne...)

po to jest forum aby podyskutowac........... sam wlasnie chciaelm zamawiac GT150 bo wczoraj posmigalem 206 z GT130 i widzialem jak sie 'z' nimi jezdzi - naprawde milo!!

fakt na np Tuning.pl podane jest ze sa to zarowki 55/60 W ale sorrki bo malo prawdopodobne jest to aby taka zarowka mogla tak swiecic!! - chodzi mi tylko o to!!

dlatego zaczolem pytac i przegladac swoje lodzkie forum na ten temat!!
i dlatego tylko napisalem - aby zapytas sie co wy o tym myslicie!!
po za tym skoro cos mocniej swieci tzn ze jest mocniejsze i na niektore lampy nie wplywa to pozytywnie!;)
ale jestem otwary - moze ktos mnie przekona do tych zaroweczek - bo jak pisalem mialem na nie naprawde bardzo duza ochote!!!
co do bubli i tego ze to philips to firma o niczym nie swiadczy - chodz osobiscie caly sprzet w domu mam philipsa - telewizory, kino. wideo, wierze, nawet telefon!

moze mnie ktos przekona do zmiany zdania odnosnie tych zaroweczek do poniedzialku, bo w poniedzialek jade po Sumexy!;) z reszta wymieniam wszystko - postojowki na LED'y i kierunki na srebrne!:)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

FreddyK

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #6 dnia: 13-11-2004, 21:09:52 »
Spoko, spoko:) Po poczytaniu trochęna temat tych Zenonów już dałem sobie spokój z tymi imitacjami żarówek. Co do Philipsów GT150: kurcze, przecież dostały atesty to chyba bez jaj - to nie jest raczej taki towar, za który ktos u nas mógłby wziąść "w łapę" i dać atest. W związku z tym, jak również testem zamieszczonym swego czasu w "Auto Świecie", który był robiony przez jakąś instutucjęzajmującą siętym tematem uważam, że nie ma niebezpieczeństwa, o którym pisałeś wcześniej. Pokukam sobie jeszcze na jakiś zachodnich forach internetowych. Pozdrawiam.

tomek_paseo

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #7 dnia: 13-11-2004, 22:45:40 »
Nie wiem, skąd te Wasze obawy dot . Philipsów GT 150 ...
Przeciez to homologowane zarówki 60/55W.
Kto, jak kto, ale Philips nie pozwoliłby sobie na wpadki (typu niszczenie instalacji el. samochodu). Oczywiscie nie ma nic za darmo. Ceną, jaką płacimy za lepszą efektywność żarówki, jest trochękrótsza jej żywotność, niż standardowych żarówek (i tylko tyle!)
Sam jeżdżęjuż na Philipsach GT150  już 2,5 miesiąca, w tym czasie na swiatlach przejechałem ok 5 tys km. Nawet, jesli za pół roku będęmusiał wymieniać żarówkę/żarówki to na pewno zostanęprzy GT 150....

FreddyK

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #8 dnia: 13-11-2004, 23:35:03 »
Tomek! Ja tam obaw nie mam. Ma je chyba Red Point. Na zamówione GT150 czekam w przyszłym tygodniu. Jak dostane to oczywiście podzielęsięwrażeniami na forum. Pojadęchyba na wymianędo ASO, bo odkręcanie aku i czarnej skrzynki:) obok przyprawia mnie o mdłości. Pozdro!!

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #9 dnia: 13-11-2004, 23:37:07 »
no to fakt ze ja mialem watpliwosci

ale nie mowcie mi ze zeby wymienic zarowki to trzeba pol auta rozebrac!???
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

grzybek-r

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #10 dnia: 14-11-2004, 00:02:15 »
Cytuj (zaznaczone)
ale nie mowcie mi ze zeby wymienic zarowki to trzeba pol auta rozebrac!???


nie trzeba , ale o tym byl oddzielny topic...

tomek_paseo

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #11 dnia: 14-11-2004, 00:07:09 »
Kwestia wątpliwości mniej więcej wyjaśniona  :-DD
Po prostu chciałem je rozwiać, z punktu widzenia ukł. elektrycznego to żarówki, jak każde inne, natomiast jeśli chodzi o jasność świecenia, to po prostu rewelacja. Zresztą widać to na zdjęciach, do których link podam jeszcze raz bezpośrednio:
Osram + 30 (standard w Yarisie po FL)
Philips Power 2 Night GT 150
Porównanie widoku z zewnątrz

Co do wymiany żarówek, to można to zrobić samemu. Wystarczy tylko poluzować akumulator na tym mocowaniu z góry, przesunąc to troszkę... Gorzej będzie ze skrzynką bezpieczniów, ale przy odrobinie szczęscia (mi pomogło też lusterko :) ) i w miaręsprawnych palcach  :-DD  można to zrobić samemu i nie trzeba jej demontować. Pewnie od razu dla ułatwienia zdjąłbym tęskrzyneczkę, ale demontaż tego ustrojstwa wcale nie jest taki łatwy, więc zrezygnowałem... Mi wymiana żarówek w Yarisie po FL (pierwsza w życiu w tym modelu) zajęła ok. 15 minut. Wszystko skonczyło sięzaledwie kilkoma zadrapaniami i ogromnym zadowoleniem właściciela  :roll:
Tak więc - do dzieła, nie dajcie serwisom zarabiać  :wink:

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #12 dnia: 14-11-2004, 01:07:55 »
nie no do serwisu ja wybieral nie bede sie na pewno!:)

ale dobrze wiedzic ci i jak!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

FreddyK

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #13 dnia: 14-11-2004, 10:14:25 »
Kurcze, chłopaki, próbowałem bez zdejmowania tej skrzynki, ale ze swoimi niezgrabnymi łapami nie mam szans. Mam je wyćwiczone w macaniu babskich cycków a nie wyciągania żarówek:):) Dzięki za wymianęinformacji. Do następnego czytania!!! Pa,pa!

FreddyK

  • Gość
¯arówki halogenowe PLASMA ZENON - Xenon-Look
« Odpowiedź #14 dnia: 14-11-2004, 21:29:55 »
No, dziś wieczorem pojeździłem trochęna blueVision Ultra 4000. Faktycznie o wiele jaśniej świecą od moich poprzedniczek - zwykłych BlueVision, ale mam chyba źle ustawione światła, bo bardzo świecą mi na boki po lewej i po prawej stronie. Wcześniej tak nie było. A może to tylko moje złudzenie, bo świecą inaczej i jaśniej? I tak czekam na GT150


 

Beesafe.pl