Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: problem odpalania diesla  (Przeczytany 2234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

comcf

• Gość
problem odpalania diesla
« dnia: 01-03-2008, 20:51:11 »
Witam mam problem przy uruchamianiu avensisa diesla '03 przebieg 135 tys. (nowe świece żarowe) przy minusowych temperaturach ostatio -10C przy czwartym odpalaniu zapalały się kontrolki przy kreceniu rozrusznikiem przy 7 razie podpiąłem akumulator kablami od drugiego auta i zajarał. Mechanik z ASO toyoty twierdzi że to rozrusznik przy niskich temparaturach ma duży pobór prądu i komp głupieje(wyjąć rozrusznik i go wyczyścić). Ja stawiałem na akumulator byłem go sprawdzić u fachowca stwierdził że jest ok tylko niedoładowany, ładowanie ok, akumlator jest 72Ah myśle że troche mały ale taki podobno ma być wg ASO.
Przy temperaturach pow 5 stopni na plusie jara od pierwszego przy 0 od drugiego nigdy od pierwszego.Wszyscy biorą kase i g...o wiedzą ja chciałbym jeszcze sprawdzić czujnik temp. i napięcie na listwie świec ale teraz temperatury są dodatnie, dodam że stycznik słychać jak pyknie po ok 7-10 sekundach od momentu przekręcenia kluczyków.Może ktoś wie co to może być i podpowie jak to rozwiązać mam zamiar jeszcze nastepnej zimy nim jeździć, będe wdzięczny, jest to pierwszy mój diesel, POZDRAWIAM sg@ribbon.com.pl

Offline aw

• Toyot Chodzacy
Odp: problem odpalania diesla
« Odpowiedź #1 dnia: 01-03-2008, 20:59:35 »
moim zdaniem to aku niedomaga. ja mam 60Ah i kręci jak dziki.
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

comcf

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 01-03-2008, 21:05:44 »
Dzięki za informacje tylko jak jest to akumulator to czemu kreci bez problemu za 6-7 razem a zapalic nei chce??

Offline marcelek80

• Toyot Leżący
  • *
  • w pracy bywa roznie...
« Odpowiedź #3 dnia: 01-03-2008, 22:05:38 »
tłukłem kiedys starego diesla - jak zimno i nie pali od razu, to pierwszy warunek akumulator, musi być w pełni sprawny
Corolla Levin 1600 GT APEX TWIN CAM
Corolla Wagon 1600
Auris 1600 Premium
Highlander 3.5 V6 4WD
Mazda3 2.0 Skyenergy
Lexus GS460 Prestige
Subaru Outback 2.5 Eyesight

malym017

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 04-03-2008, 17:00:10 »
Witam,
czy zagladales do filtra paliwa ?
Pozdrawiam

comcf

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 05-03-2008, 15:01:21 »
dzięki za podpowiedzi juz chyba rozwiązałem problem rano odpaliłem za pomocą kabli rozruchowych z drugiego samochodu za pierwszym razem bez problemu. Sprawdze jeszcze przez koplejne  dwa dni rano za pomoca akumulatora z drugiego auta jak bedzie jarał od pierwszego to kupuje nowy akumulator.
Pozdrawiam. A zwłaszcza elektromechanika z ASO który się nawet nie dotknął do akumulatora a od razu kazał wyjąć rozrusznik.

Offline slawek510

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 04-02-2018, 21:57:36 »
Koledzy potrzebuje rady toyota do wczoraj paliła bez żadnych problemów przy mrozach i bez mrozów a teraz bez mrozów mszę długo kręcić żeby po pewnym czasie zaskoczyła tak jakby musiała napompować paliwa i odpala. Jak stoi krótko to pali normalnie, proszę o radę.

Offline Kryspin

• Administrator
  • ZŁOSLIWY STARY ADMINISTRATOR
    • Toyota Klub
« Odpowiedź #7 dnia: 10-02-2018, 12:43:25 »
Koledzy potrzebuje rady toyota do wczoraj paliła bez żadnych problemów przy mrozach i bez mrozów a teraz bez mrozów mszę długo kręcić żeby po pewnym czasie zaskoczyła tak jakby musiała napompować paliwa i odpala. Jak stoi krótko to pali normalnie, proszę o radę.
uzupełnij profil albo napisz jaka to avensis rocznik silnik
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Toyota Klub

« Odpowiedź #7 dnia: 10-02-2018, 12:43:25 »