Autor Wątek: [T22] Woda pod kołem zapasowm (kombi)  (Przeczytany 2300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inz.mamon

  • Gość
[T22] Woda pod kołem zapasowm (kombi)
« dnia: 14-03-2008, 19:16:14 »
W trakcie wiosennych porządków zajrzałem pod podłogę bagażnika i pod kołem zapasowym zobaczyłem oczko wodne, na oko około 1-1,5l. Musiało tam podróżować ze mną już jakiś czas, bo chociaż wizualnie strat nie widać, to śrubę zabezpieczającą zapas, musiałem wykręcić kombinerkami.
Wytarłem do sucha, wywietrzyłem. Po kilku dniach, raczej od niechcenia zajrzałem ponownie i zaskoczenie...
Oczko ponownie jeździ ze mną! Dodatkowo, zadomowiło sie w lewej wnęce na "różne-różności", co nie miało wcześniej miejsca.

Macie jakiś pomysł, którędy ono sobie przychodzi i na dodatek w dwa różne miejsca? Od spodu, czy od góry?
Oczka są czyste, klarowne, nie wyglądają na przybyłe od spodu, ale...

Na samej podłodze bagażnika nie widzę śladów wilgoci. Czy to możliwe, że wlewa mi się to w trakcie otwierania bagażnika? Jest tam taka akcja, że woda stojąca na górnej uszczelce, po podniesieniu drzwi, spływa dosyć obficie bokami, a część jej dostaje się do wnętrza. Ciekaw jestem Waszych doświadczeń w tej materii.

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: [T22] Woda pod kołem zapasowm (kombi)
« Odpowiedź #1 dnia: 14-03-2008, 20:13:08 »
czasami ciągnie między zgrzewami blach, sprawdź uszczelki pod lampami, zaślepki otworów technologicznych. najlepiej wytrzeć zdjąć tapicery i plastiki w okolicy bagażnika i z wiadra zalewać po klapie pod dół klapy po lampach i później patrzeć skąd stróżka wody biegnie.
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

robi68

  • Gość
Odp: [T22] Woda pod kołem zapasowm (kombi)
« Odpowiedź #2 dnia: 17-03-2008, 14:46:05 »
Proponuję (z własnego doświadczenia) lać małą konewką wodę po blasze przy uszczelce od tylnej klapy (oczywiście po jej otwarciu) i obserwować wnętrze.

Offline marcinekmm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [T22] Woda pod kołem zapasowm (kombi)
« Odpowiedź #3 dnia: 17-03-2008, 16:20:49 »
Do wnęk bocznych leje się klapkami wyrównującymi ciśnienie w aucie podczas zamykania drzwi. Jeżeli są uszkodzone to taki jest efekt... Znajdują się one pod zderzakiem na tylnych błotnikach.
No chyba że ktoś inny ma pomysły. A szyby są wklejane, więc zacieki po uszczelkach odpadają.

Pzdr
marcin
Marcin

faria@tlen.pl

  • Gość
Odp: [T22] Woda pod kołem zapasowm (kombi)
« Odpowiedź #4 dnia: 19-03-2008, 13:53:23 »
Ej!! fajny post, sam sie zastanawialem dlaczego pod lewarkiem w liftbacku mam wodę.. to teraz już wiem  ze to te wloty wyrównujące ciśnienie... a moze jakaś podpowiedź jak je uszczelnić? albo co z nimi zrobić? zeby nie wozić akwarium ??
pzodr.
Q>


 

Beesafe.pl