Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: kody błędów  (Przeczytany 3576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abcd

• Gość
kody błędów
« dnia: 15-03-2008, 22:50:52 »
Witam,

Trafiłem na to forum szukając rozwiązania dla świecącej kontrolki "check engine". Udało mi się odczytać kod błędu (25) co już wiem, że oznacza ubogą mieszankę. Przy przeglądaniu różnych wiadomości zauważyłem, że serwisy podają kody błędów w postaci np. P0170 a z migających kontrolek odczytujemy kody dwucyfrowe. No i takie mam pytanie czy jest gdzieś opisane mapowanie kodów dwucyfrowych na te czterocyfrowe ?

Przy okazji zauważyłem, że w trybie odczytu kodów z ECU, miga mi kontrolka poduszki powietrznej. Wyrzuciła aż 4 błędy: 14, 54, 64, 74. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć opisu do tych błędów - wspomożecie jakimś linkiem, albo wiedzą z głowy ?

Pozdrawiam
Łukasz
i Yaris'99

Offline etom

• Toyot Chodzacy
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: kody błędów
« Odpowiedź #1 dnia: 15-03-2008, 23:44:41 »
Przy przeglądaniu różnych wiadomości zauważyłem, że serwisy podają kody błędów w postaci np. P0170 a z migających kontrolek odczytujemy kody dwucyfrowe. No i takie mam pytanie czy jest gdzieś opisane mapowanie kodów dwucyfrowych na te czterocyfrowe ?

Numer bledu ( dwucyfrowy) w kodzie usterki DTC wg standardow OBDII / EOBD miesci sie w ostatnim polu (2 ostatnie cyfry).
Zreszta sam zobacz.

abcd

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 19-03-2008, 23:27:52 »
Dobra, odpowiem sobie sam, może się komuś jeszcze przydać.
Znalazłem taki dokument: http://alflash.com.ua/OBDII/DTCe1.pdf

A w nim to czego szukałem:
P0171 System too Lean (Fuel Trim) (tens cars) / 25
P0174 System too Lean (A/F Lean Malfunction, Bank2) / 25

Wynika z tego, że mapowanie błysków kontrolki na kody ODBII nie jest takie jednoznaczne. Ale skoro dokument jest to można sobie znaleźć. Kody dla  kontrolki poduszki powietrznej też znalazłem :-)

Pzdr,
Lukasz

Max_70

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 28-05-2008, 15:30:39 »
jestem tu nowicjuszem, ponieważ dyskutujecie o błędach chciałem zapytać, czy do Tojoty można się podłączyć jakimś dedykowanym interfejsem do kompa, żeby np móc zczytać błędy. do audi jest VAG, a do Toyoty ?

Toyota Klub

« Odpowiedź #3 dnia: 28-05-2008, 15:30:39 »