Autor Wątek: Kluczyk do toyoty auris  (Przeczytany 18291 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

77marios

  • Gość
Kluczyk do toyoty auris
« dnia: 21-03-2008, 15:40:58 »
Witam

Kolega zgubił kluczyk do Aurisa  i potrzebuje go dorobić,  problem w tym że nie posiada blaszki z numerem kluczyka  (sprowadził samochód ) . Czy jest szansa kupić gdzieś surowy kluczyk ( tylko nie ASO bo koszt to około 1300zł) . A może ktoś ma używany to można by pobawić się i wymienić grot. Kluczyk to oczywiście produkt VALEO. Niestety nie pisze, jaki to model.

Czy jest ktoś, kto może coś zaproponować.

A ha bym zapomniał pytał, sie również w ASO o taki bez starowania centralnym zamkiem, niestety kluczyk jest nieosiągalny.

Dzięki za każdą pomoc !!!

Mario

Offline kozyra

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 53
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #1 dnia: 21-03-2008, 16:43:13 »
To jak twoj kolega zgubil kluczyk i niema tej blaszki z kodem to raczej zadna metoda niedorobi kluczyka,a nawet jakby  udalo mu sie znalezc kluczyk czysty to samo wyrobienie odpowiedniego ksztaltu nic nieda,samochod da sie wtedy co prawda otworzyc ale niema mowy zeby na takim kluczyku odpalic auto ze stacyjki,poniewaz kazdy kluczyk jest odpowiednio zaprogramowany,jest powiazany z immobilaserem auta a taki zwykly kluczyk niezaprogramowany na nic sie tu zda,jedyne wyjscie to niestety aso,a dodatkowym problemem jest to ze niema tego unikalnrgo kodu ktory jest potrzebny,wiec najpierw tzreba bedzie poczekac na wyrobienie,wygenerowanie w aso nowego kodu i na jego podstawie dopiero sie uda wytworzyc nowy odpowiedni kluczyk

darku

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #2 dnia: 21-03-2008, 23:42:08 »
"a dodatkowym problemem jest to ze niema tego unikalnrgo kodu ktory jest potrzebny,wiec najpierw tzreba bedzie poczekac na wyrobienie, wygenerowanie w aso nowego kodu i na jego podstawie dopiero sie uda wytrorzyc nowy odpowiedni kluczyk" ? Pierwsze słysze o takiej metodzie:) .  Kolego 77marios kup gdzies sorówke  do aurisa , natnij ja odpowiednio do tego kluczyka ktory jest a reszte wystarczy zaprogramowac:). Pozdr D.

77marios

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #3 dnia: 22-03-2008, 10:29:16 »
Dokładnie tak trzeba zrobić kupić surówkę , tylko gdzie ? . Problem w tym, że nie mam źródła. Co do programowania kluczyka , to można go zaprogramować trzy krotnie ( zmienić kod imobilaizera ).

A czy ktoś może wie jaki jest model tego klucza bo wiem tylko tyle, że jest to Valeo
A może mam ktoś do sprzedania z jakiegoś kasowanego aurisa jeden kluczyk


mario

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #4 dnia: 22-03-2008, 10:45:02 »
Dokładnie tak trzeba zrobić kupić surówkę , tylko gdzie ? .


Spróbuj popytać ludzi którzy sprzedają na allegro części z rozbitych aurisów być może Ci sie poszczęści http://www.allegro.pl/search.php?string=auris&search_type=1&description=1&location_radio=1&selected_country=1&category_radio=1&order=t&st=gtext&listing_sel=2&listing_interval=7&category=620


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

darku

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #5 dnia: 22-03-2008, 19:41:47 »
Programowanie polega na dopragramowaniu kluczyka do immo a nie na zmianie kodu immo (tak dla scisłósci) :) . Pozdr D.

77marios

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #6 dnia: 24-03-2008, 18:12:09 »
No tak , to by tłumaczyło dlaczego tylko 3 razy można , ( ilość komurek pamięci do zapisania w imo..) ,  A czy jest ktoś kto może powiedzieć jaki jest model tego kuczyka , producent oczywiście Valeo.

czardasz1

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #7 dnia: 24-03-2008, 18:22:42 »
Jeśli jesteś z Warszawy lub okolic, zapraszam do mojego zakładu. Weź ze sobą kluczyk. Udzielę Ci wszelkich odpowiedzi.
Nie kupuj kluczy używanych, ponieważ każdy klucz jest przypisany do jednego auta( nie nadaje się z innego auta )


Ewand-Komputerowe dorabianie kluczy
www.ewand.com.pl

77marios

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #8 dnia: 24-03-2008, 19:35:12 »
to że jest wycięty do konkretnego auta to ja wiem , ale mam zamiar wymienić grot,  a elektronikę przecież można zaprogramować. A może jest inacze ???. Proszę o info.

Dzięki za zaproszenie ale nie jestem z warszawy , jestem z małopolski.


czardasz1

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #9 dnia: 13-04-2008, 23:59:15 »
Małopolska, to nie koniec świata.
Ale wracając do sprawy, jeszcze raz raz informuję, że kluczyki w najnowszych modelach można zakodować tylko jeden raz. Także klucze z "odzysku" nie nadają się do powtórnego użycia.

darku

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #10 dnia: 26-07-2009, 19:38:24 »
Kolego czardasz1  gdzie się dowiedziałeś za można zaprogramować tylko jeden raz? Nie jest to logiczne bo jak juz napisałem, kluczyk programujesz do immo a nie immo do kluczyka. Pozdrawiam:)

yarisII

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #11 dnia: 02-08-2009, 09:07:22 »
koledze chodzi o to ze dany kluczyk sztuka mozna zaprogramowac raz pod dany model samochodu.....tej samej sztuki kluczykan ie zaprogramujesz drugi raz pod inny model....

twetty

  • Gość
Odp: Kluczyk do toyoty auris
« Odpowiedź #12 dnia: 06-12-2009, 22:49:19 »
Nieprawda że można zakodować tylko raz kluczyk, mam aurisa z systemem keyless go i można bez problemu przekodować używaną karte ale nie zrobisz tego w ASO ani u zwykłego mechanika, jest jeden gość w wawie ktory to robi długo szukałem jak ktos chce numer to pisać. A koszt nowego oryginalnego kluczyka z 2 przyciskami to max600zl  zaprogramowaniem natomiast karty keyless go to 800zł a takową dorabiałem to wiem. w Serwisie taka karta to 1200 + zaprogramowanie


 

Beesafe.pl