Autor Wątek: Wariuje jak się rozgrzeje  (Przeczytany 1871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xbrzeziux

  • Gość
Wariuje jak się rozgrzeje
« dnia: 08-04-2008, 01:49:41 »
  Witam.
  Od wczoraj mam problem z moją Ave 1.8 (7A-FE) 98r.
  Pierwszy objaw był taki, że zgasła mi na podjeździe mojego domu po powrocie z pobliskiego sklepu i już nie chciała odpalić. Od razu zacząłem gdybać co to może być i sprawdzać bezpieczniki wszyskie kable co tylko się dało. Dałem sobie spokój. Wróciłem po godzinie i odpaliła jak by nigdy nic, pracowała równo i pięknie wchodziła na obroty. Ale po chwili (jak osiągnęła normalną temperaturę silnika) zaczęła wariować przy delikatnym dodawaniu gazu. 1000 na obrotomierzu pracuje normalnie :-) 2000 silnik wpada w delikatne wibracje a w tłumiku słyszę prychanie  (niczym w rajdówce WRC w czasie chamowania silnikiem)  :-( torszke więcej gazu i gaśnie  :-o
  Może już ktoś z Ave maników już przerabiał ten temat ze swoim autem i zna na to lekarstwo. Dla mnie to jest ogromna zagadka, nie wiem nawet czy przyczyny szukać w elektryce, elektronice, mechanice czy może od razu jechać do serwisu.
  Z góry dzięki za pomoc w usunięciu tej dolegliwości.

przemo2.0td

  • Gość
Odp: Wariuje jak się rozgrzeje
« Odpowiedź #1 dnia: 08-04-2008, 10:09:07 »
katalizator umarł;d
jak sam dasz rade to rozkręć przed katalizatorem i niech pochodzi ;) bedzie pewnie ok;) i są 2 wyjścia :
ale jedno legalne i to podam Ci tylko wymiana katalizatora ;)
Acha i jeszcze info nawet uszkodzony jest warty 150pln;) więc nie zostawiaj
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 08-04-2008, 10:13:55 wysłana przez przemo2.0td »

xbrzeziux

  • Gość
Odp: Wariuje jak się rozgrzeje
« Odpowiedź #2 dnia: 19-04-2008, 00:53:21 »
  Kto pyta nie błądzi nie zawsze się sprawdza, im więcej pytanych osób tym więcej odpowiedzi. Katalizator, sonda, świece, przewody , moduł, filtr paliwa, takie otrzymałem odpowiedzi. Żadna z nich mi nie pasowała. Katalizator nie bo strzały dochodziły z ostatniego tłumika, sonda, świece, przewody, filtr paliwa, wszystko to jest nowe (ale nigdy nie wiadomo). Zdecydowałem się na komputer i okazało się że to jest czujnik położenia wału korbowego . A więc jednak elektryka.
 Pozdrowienia dla wszystkich Ave maniaków  :-)


 

Beesafe.pl