Autor Wątek: Demontaz tapicerki drzwi przednich corolla e11  (Przeczytany 17194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

twiti7

  • Gość
Demontaz tapicerki drzwi przednich corolla e11
« dnia: 16-04-2008, 08:47:53 »
Witam

szukałem na forum i nie znalazłem opisu demontażu tapicerki drzwi.
szukałem nawet z google site:http://forum.toyotaklub.org.pl + tapicerka itp.

Czy ktoś ma jakiś opis jak to zrobić? I czy będą potrzebne jakieś spinki zapinki itp. chciał bym się dostać do głośników i wstawić cos innego.

Pozdrawiam
Piotr

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Demontaz tapicerki drzwi przednich corolla e11
« Odpowiedź #1 dnia: 16-04-2008, 10:00:48 »
tego jeszcze nie rozbieralem, ale moge odpowiedizec na czesc pytania, bo jest 'uniwersalne'...;)

spinki itp nie beda potrzebne, chyba ze pourywasz te ktore sa, ale nie jest to zbyt latwe, wiec na 99% nie beda potrzebne....

co do reszty, to pewnie jest jakas srubka przy klamce i napenwo gdzies przy podlokietniku... - nie sadze aby bylo wiecej...

cala reszta drzwi trzyma sie zawsze na tych spinkach i uszczelce przy szybie...

to tak ogolnie, ale moze ktos od corolli wypowie sie szczegolowo w tym temacie...

zajrzyj do dzialu Car Audio, a tam bedziesz mial opisane wygluszenie drzwi w avensisie, z fotkami jak to rozebrac... - da Ci to napewno poglad na to jak montowane sa takie tapicerki, a wszystkie montowane sa bardzo podobnie... czy to yaris, corolla czy ave....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Admin

  • Gość
Odp: Demontaz tapicerki drzwi przednich corolla e11
« Odpowiedź #2 dnia: 16-04-2008, 10:12:44 »
Jedyne co mozesz zgubić to ta spinka od klamki. Sposób zdjęcia był gdzieś opisany na forum
« Ostatnia zmiana: 16-04-2008, 15:50:42 wysłana przez Radex E9 »

Offline Radex

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2611
  • Płeć: Mężczyzna
    • Widok - Modzelewscy
Odp: Demontaz tapicerki drzwi przednich corolla e11
« Odpowiedź #3 dnia: 16-04-2008, 15:55:46 »
przede wszystkim poodkrecaj srubki jakie tylko znajdziesz (tak jak Red pisal - klamka podlokietnik i moze gdzies w okolicy lusterka widoczna po otwarci drzwi zakryta plastikowa czapeczka) ...  ja w mojej E9 zaczynam od podwazenia wszystkich spinek od spodu ku gorze i wtedy podnosze calosc lekko do gory i wowczas wyskakuje z uszczelki przy szybie .. reszta to juz bajka :)

twiti7

  • Gość
Odp: Demontaz tapicerki drzwi przednich corolla e11
« Odpowiedź #4 dnia: 17-04-2008, 10:00:24 »
Dzięki za naprowadzenie poszukam coś wieczorkiem na forum.

Pozdrawiam
Piotr

heveliuss

  • Gość
Odp: Demontaz tapicerki drzwi przednich corolla e11
« Odpowiedź #5 dnia: 17-06-2008, 11:37:24 »
koledzy demontaz tapicerki jest bardzo prosty, odkrecamy dwie srubki znajdujace przy podlokietniku, jedna srubka jest do odkrecenia pod klamka w srodku (pod zaslepka), pozniej pozostaje nam zdemontowanie kołeczkow, pół obrotu w lewo i koleczki sie wyciagaja bez problemu no i pozniej odciagamy tapicerke od drzwi, najlepiej zaczac od dolu, no i po problemie. pozdrawiam

Offline Bonzol

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Demontaz tapicerki drzwi przednich corolla e11
« Odpowiedź #6 dnia: 17-06-2008, 16:16:41 »
Gdzieś na forum jest opisany montaż zamka centralnego do Rolki. Tam jest opisane wszystko krok po kroku i są zdjęcia. Możesz poszukać w FAQ - Montaż centralnego zamka w HB 3D - opis... (E10).
Bonzol. Lubię pupcię mojej Rolki !!!


 

Beesafe.pl