Autor Wątek: Avensis 2001 z klimą automatyczną - coś z regulacją  (Przeczytany 1771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rysem

  • Gość
Witam
Od jakiegoś czasu zaczyna wariować klima i ogrzewanie (Avensis z 2001 r. z silnikiem D-4D). :| Nastawiam na 22 i grzeje, potem nagle włącza się nawiew tylko zimnego powietrza. Innym razem wcale nie chce załączyć się ogrzewane powietrze - chociaż jest zimno i to niezależnie jaką ustawię temperaturę.  Dzisiaj chciałem włączyć tylko zimne powietrze - a zaczęło lecieć tylko ciepłe. Jak pokręciłem gałka, to przy wysokich temperaturach włączyło się schładzanie. Oczywiście klima jest włączona. Myślę, że coś z potencjometrem lub czujnikiem. I jak auto podskoczy na dziurze, to też potrafi zmienić rodzaj nawiewu .Jak to sprawdzić i naprawić? Miał ktoś takie problemy?

P@weł

  • Gość
Odp: Avensis 2001 z klimą automatyczną - coś z regulacją
« Odpowiedź #1 dnia: 24-04-2008, 23:48:26 »
Najprawdopodobnie masz uszkodzony czyjnik temperatury wewnętrznej i raczej napewno zapchany filtr kabinowy,bo wtedy występuje takie wariowanie klimy. Najpierw bym zaczął od wymiany filtra pzreciwpyłowego i wtedy możnha dalej myśleć.

rysem

  • Gość
Odp: Avensis 2001 z klimą automatyczną - coś z regulacją
« Odpowiedź #2 dnia: 27-04-2008, 21:40:44 »
Wszystkie filtry miałem już wymienione na nowe. Teraz stwierdziłem, że to wariowanie klimy jest  tylko przy ustawieniu klimy na auto. Przy ręcznym nastawieniu nadmuchu wszystko jest OK. Tylko dlaczego przy ustawieniu na auto tak się dzieje? Jak to naprawić?

P@weł

  • Gość
Odp: Avensis 2001 z klimą automatyczną - coś z regulacją
« Odpowiedź #3 dnia: 27-04-2008, 22:21:22 »
Zgadza się tylko na automacie będzie tak się działo, bo wtedy klima potrzebuje informacji z czujnika temp.  Jeżeli się nie myle, to jest ten czujnik na kokpicie z lewej strony przy szybie, patrząc z miejsca kierowcy (taka czarna wystająca kulka na kokpicie).

marek_l

  • Gość
Odp: Avensis 2001 z klimą automatyczną - coś z regulacją
« Odpowiedź #4 dnia: 18-05-2008, 21:44:25 »
Czujnik temperatury wnętrza jest umieszczony poniżej kierownicy, po jej prawej stronie - widać taką małą krateczkę na kokpicie (tak jest w T22 po FL).
Ta 'czarna kuleczka' o której piszesz to chyba jakiś czujnik nasłonecznienia - tak gdzieś kiedyś wyczytałem.


 

Beesafe.pl