Autor Wątek: płukanie automatycznej skrzyni biegów w 3VZ-FE  (Przeczytany 2190 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

grzechuuu

  • Gość
płukanie automatycznej skrzyni biegów w 3VZ-FE
« dnia: 06-05-2008, 21:33:35 »
witam, szukałem po forum ale nie znalazłem, mam pytanie dotyczace wymiany płynu w ASB. jak wypłukac (wymienić) całośc płynu w skrzyni?     ktos moze cos takiego juz robił sobie?

Offline xmikolajx

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: płukanie automatycznej skrzyni biegów w 3VZ-FE
« Odpowiedź #1 dnia: 07-05-2008, 18:04:37 »
Gdzieś się kiedyś natknąłem na forum chyba.
Wygląda to tak, że podawany jest na bieżąco nowy olej, stary odbierany, wszystko na włączonym silniku i pod ścisłą kontrolą.
Raczej nie wykonasz tego domowymi metodami.

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi :)
In (T) we trust.

ucybucy

  • Gość
Odp: płukanie automatycznej skrzyni biegów w 3VZ-FE
« Odpowiedź #2 dnia: 07-05-2008, 18:14:44 »
Może o to chodzi:
1. Na początek odkręcamy korek spustu oleju i czekamy.
2. Zdejmujemy miskę olejową. Nie jest to konieczne jeżeli wymieniamy tylko olej, jednak więcej go wtedy spłynie.
3. Przykręcamy miskę olejową z powrotem, przykręcamy korek i nalewamy olej przez bagnet (około 2l)
4. Po przejechaniu około 30 km wylewamy jeszcze raz i zdejmujemy miskę.
5. Odkręcamy filtr (znowu spłynie troche oleju) i zakładamy nowy. Nie trzeba wymieniać go przy każdej zmianie oleju, ja wymieniłem okazało się że był jeszcze fabryczny:)
6. Zdejmujemy starą uszczelkę z miski olejowej. Tu chyba było najwięcej roboty, stara uszczelka była twarda i trzeba było ją zeskrobywać.
7. Zakładamy nową uszczelkę i przykręcamy miskę.
8. Dokręcamy śruby z wyczuciem, uszczelka jest z korka i nie potrzeba kręcić srub z całej siły.
9. Przykręcamy korek i znowu nalewamy 2 litry.
10. Po przejechaniu paru kilometrów sprawdzamy ilość oleju, ewentualnie dolewamy.


 

Beesafe.pl