Autor Wątek: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?  (Przeczytany 12059 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

el_presidente

  • Gość
Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« dnia: 08-05-2008, 21:28:56 »
Witam wszystkich,
mam pewien problem i pare niepewnosci, mam nadzieje, ze mi je rozwiejecie i pomozecie wybrac. Otoz moi rodzice wlasnie zastanawiaja sie nad kupnem nowego auta- 90-100tys. zl. W gre wchodzi glownie Avensis, Peugeot 407, Skoda Octavia i Ford Mondeo. Nie wiedza co wybrac, do Toyoty maja sentyment (od 9 lat Corollka E10 i nic sie popsulo, auto chodzi jak ta lala). Pare spostrzezen odnosnie aut:
Avensis- spore wnetrze, komfortowe zawieszenie, dosc przecietne wyposazenie, niezla dynamika silnika (1.8), dobre prowadzenie, malo uprzymilajacych zycie schowkow, uchwytow, czesciowo tandetne wykonczenie, swietna marka, nowy model ktory ma wyjsc zniecheca do zakupu tego
Octavia-rewelacyjne prowadzenie, swietne wyposazenie, nieduze wnetrze, swietny silnik (2.0tdi 140 km), duzo schowkow, uchwytow, calkiem niezle zaufanie (w koncu niemiecka jakosc), stosunkowo niski komfort jazdy, dobre wykonczenie
Mondeo- rewelacyjne prowadzenie, bardzo ladna stylistyka wnetrza i na zewnatrz, dobre materialy, niezly komfort resorowania, dupny silnik- 1.8 (przecietne osiagi, bardzo wysokie spalanie), niezaufana marka, ogromne wnetrze, takie sobie wyposazenie
407- bardzo ladna stylistyka, fajny, przeswitujacy dach w SW, takie sobie wykonczenie, beznadziejna marka, takie sobie silniki, atrakcyjna cena, swietne wyposazenie, przyzwoite prowadzenie, niezly komfort jazdy, bardzo ciasne wnetrze (zdziwilem sie po jego rozmiarach)
Co byscie doradzili?
I mam jeszcze pare pytan odnosnie Avensisa:
Jak to jest z niezawodnoscia i spalaniem?
Warto wziac silnik 1.8, czy doplacic spora ilosc pieniedzy i wziac 2.2 d4d 150 koni?
Jaka utrata wartosci ma Avensis?
Jakie rzeczy wkurzaja na co dzien w Avensisie?
Jakie jego zalety szczegolnie doceniacie na tle konkurencji?
Moze znacie jakies szczegoly odnosnie nowego modelu?

tomq

  • Gość
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #1 dnia: 08-05-2008, 22:20:07 »
Cytuj (zaznaczone)
Jaka utrata wartosci ma Avensis?
Utrata wartości myślę, że na pewno jest najmniejsza wśród wymienionych przez Ciebie marek.
Musisz wziąść jednak pod uwagę, że lada momen wejdzie nowy model Avensisa - może lepiej chwilę się wstrzymać? Zawsze jest tak jak wchodzi nowy model stary ma skok w spadku wartości. Tak więc - jak kupisz teraz - możesz stracić. Warto to wziąść pod uwagę.
pzdr
tOmQ

 

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #2 dnia: 08-05-2008, 23:04:32 »
Mimo tego że to forum poświęcone samochodom marki TOYOTA  polecił bym Ci OCTAVIĘ II
To naprawde fajne auto, mam okazje co jakiś czas śmigać takowym samochodem wyposarzonym w silnik 2,0 TDI
Jak dla mnie to rakieta, świetnie sie prowadzi, a servis chyba trochę tańszy od TOYOTY pozatym obsługa salonów skody jakby milsza
Pozatym wieksza dostepność nowych cześci poza ASO bo jak wiadomo OCTAVIA II do bliżniacza konstrukcja PASSATA czy GOLFA
Dodatkowo jedno z najpopularniejszych aut flotowych w tym przedziale cenowym co o czyms świadczy
istnieje rownież wersja RS w ktorej nie tylko wstawiono mocniejszy silnik ale zastoswano według mnie ładniesze zderzaki i tapicerkę foteli

Odnosnie tego szklanego dachu w SW to dla mnie to porażka. Nie dośc że przy poważniejszej stłuczce łatwo to pewnie uszkodzi co ciągnie niesamowite koszty ale podstawowa wada tego rozwiazania jest fakt iż dużo bardziej auto nagrzewa się przez taką szybe niz przez tradycyjny blaszany dach co zmusza klimatycaje do intensywniejszej pracy ktora z koleji podnosi spalanie i prowadzi do szybkiego zurzywania się jej elemntów
typu sprężarka klimy co generuje kolejne koszta
Jak masz ochotę poczytać o tym aucie to odwiedz stronę:
www.octaviaclub.pl

Offline sandr

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #3 dnia: 09-05-2008, 07:22:31 »
Octavia, z tego co pamiętam jest budowana na płycie Golfa...

Admin

  • Gość
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #4 dnia: 09-05-2008, 07:28:40 »
OCTAVIA to składak. Troche tego troche tamtego cos jak nowy Nissan wiecej tam francuzów niz japońców.
Toyota najnmniejsza utrata wartosci, najłatwiej ja sprzedasz. A co do cen i serwisów, cóz nie dziwie sie ze w skodzie są milsi tam czesciej mają gości a w toyocie musisz budzic mechanika ;)

Offline jozef01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #5 dnia: 09-05-2008, 07:49:02 »
Octavia, z tego co pamiętam jest budowana na płycie Golfa...


Octavia I - płyta Golfa
Octavia II - Passat

el_presidente
Też wybrałbym Octavię II, na pewno nic na "F" (Ford, Fiat, Francuz)
Ale zastanów się nad wyborem silnika. Zamiast 2,0 TDI wybrałbym raczej 1,9TDI - sprawdzona konstrukcja pompowtryskiwaczy. 2,0TDI są mniej wytrzymałe podczas eksploatacji.
Co do wad Octavii II - zawieszenie wielowahaczowe - poprostu się sypie (tak jak w Passacie i w Audi).
Ale za to auto jest bardzo komfortowe, stosunkowo tani serwis.

Na 2 miejscu postawiłbym Avensisa, oczywiście diesla. Silniki VVti nie są mistrzami w swojej klasie
A co wkurza w Ave, co się psuje - poczytaj forum.
W skrócie: koła 2-mas., drobiazgi elektroniczne.
A zalety, jak w każdej Toyocie - lać paliwo i jeździć! 

Pamiętaj, że Skoda jest większa od Toyoty. Naprawdę Octavia II to olbrzym.
Trzeba się zastanowić, czy na codzień potrzebne nam jest auto tych gabarytów.

Avensis wg. mnie jakby miał tańszy serwis i tańsze części - byłby nie do ogrania w swojej klasie!   

Ave'00- 2,0 D4D Sol  

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #6 dnia: 09-05-2008, 08:04:31 »
Peugota bym odrzucił z założenia, jakoś nie mam przekonania do francuskiej elektroniki która jak wiadomo potrafi wiele.
Pozostaje AVENSIS, OCTAVIA II i MONDEO,
Ja bym wybrał avensis dlaczego:
Widzę że auto eksploatujecie długo (corolla 9 lat) więc utrata wartości będzie mniejsza niż u konkurencji. Zobacz jak cenowo kształtują się relacje u konkurencji 9 letniej. Ile kosztuje mondeo 99 a ile avensis. Owszem octavia też "stoi wysoko" ale... i tu przechodzimy do drugiego aspektu a mianowicie przestrzeni.
Octavia i jej wnętrze, no cóż do najfajniejszych i naobszerniejszych nie należy. Atutem tu jest fajny silnik ale... jeśli ktoś ci daje duuużo więcej za taką samą cenę to nie ma cudów, coś za coś, fajniejszy silnik ale inne sprawy dupne. I to jest powód dlaczego to jedno z ulubionych aut flotowych - silnik  i nic poza tym.

Mondeo 1,8 (spalanie masakra, dynamiki brak) i jakiś taki coś niefajny jest. Po moich doświadczeniach z servisami forda gdzie nawet opon nie potrafią zamówić właściwych a na ich wymianę potrzebują 3 godziny to poprostu w życiu prywatnie nie kupię forda...

Poza tym kupcie Avensis, na innych forach nie jest tak fajnie ;)

TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #7 dnia: 09-05-2008, 08:12:55 »
Octavia większa od Avensis? Próbowałeś usiąśc z tyłu?
Ja bym wziął Ave. Jeden przykład. Ojciec kupował Ave w 2003. Kosztowała bardzo podobnie jak zbliżone Mondeo. Przy odsprzedaży w 2007 - Ave 60000, Mondeo 40000.
Skody lubią się sypac - wiem z dwóch firm jeżdzących takimi. Padają skrzynie i sprzęgła.
Co do p[rowadzenia i wykończenia, rzeczywiście Octavia jest znacznie przyjemniejsza. Co do silnika. D4D 150 jest znacznie lepsze niż 2.0 TDI.

Offline jozef01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #8 dnia: 09-05-2008, 08:29:53 »
Octavia większa od Avensis? Próbowałeś usiąśc z tyłu?

Wątek dotyczy Octavii II. Siedziałem z Tyłu, bez problemu - tak jak w Passacie.  A uwierz mi szczupły, ani mały nie jestem.
Co do Octavii I - z tyłu istotnie może zasiąść jedynie drobne dziecko 

Wymiary Škody Octavii II Combi 4 x 4:

    * Długość: 4572 mm
    * Szerokość: 1769 mm
    * Wysokość: 1493 mm
    * Rozstaw osi: 2578 mm
Avensis
4600,
1710,
1500,
2700.

Wymiary faktycznie zbliżone, ale jakoś tak optycznie mi się Octavia II większa wydaje <narka>
« Ostatnia zmiana: 09-05-2008, 08:39:02 wysłana przez jozef01 »
Ave'00- 2,0 D4D Sol  

Offline Swoop

  • Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 4977
  • Płeć: Mężczyzna
    • Paweł M. - blog osobisty ;)
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #9 dnia: 09-05-2008, 08:48:51 »

Octavia I - płyta Golfa
Octavia II - Passat

jednak kolega się myli:

Cytuj (zaznaczone)
Auto oparte jest na płycie podłogowej Golfa V dzięki temu auto w stosunku do poprzednika zwiększyło swą długość o 65 mm (4572 mm), szerokość o 38 mm (1769 mm) oraz wysokość o 31 mm (1462 mm).

http://www.autogaleria.pl/news/index.php?id=49

Offline jozef01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #10 dnia: 09-05-2008, 09:01:40 »
Istotnie pomyłka (coś musiałem źle zasłyszeć z tym Passatem).
Dzięki Swoop za poprawienie.
Ave'00- 2,0 D4D Sol  

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #11 dnia: 09-05-2008, 09:10:32 »
Co do silnika. D4D 150 jest znacznie lepsze niż 2.0 TDI.

I silnik D4D jest dużo cichszy nie TDI :-)

Offline jozef01

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #12 dnia: 09-05-2008, 09:24:22 »
Kolejny fakt: D4D jest cichy
Coś do poczytania o benzyniakach:
http://www.samar.pl/__/__la/pl/__ac/sec,4/new/10103/__Octavia-kontra-Avensis-i-Focus.html
Ave'00- 2,0 D4D Sol  

Admin

  • Gość
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #13 dnia: 09-05-2008, 10:04:06 »
Nie ma to jak porównać przyspieczenie na 4 i 5 biegu w samochodach gdzie jeden miał 5 a drugi 6 biegowa skrzynie :(

Adasko

  • Gość
Odp: Avensis, Octavia II,Mondeo czy 407?
« Odpowiedź #14 dnia: 09-05-2008, 11:06:20 »
Przemyśl jeszcze:

1. Nowa Mazda 6 (mondeo w ładniejszej budzie)
2. Nowa Honda Accord (sądzę, że warto troszkę dopłacić)

pozd


 

Beesafe.pl