Autor Wątek: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie  (Przeczytany 9416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rosol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« dnia: 19-05-2008, 22:50:27 »
Heyka.

Zakupilem taka w wersji 2.0 126km.
Niby fajnie, przejechalem juz 1500km ale nie chce za bardzo ciagnac.
Szczegolnie to widac na 2-3 biegu. Na czworce jest troche lepiej ale tez bez rewelacji. Trzeba go trzymac na wysokich obrotach, inaczej nie chce isc do przodu.
Wyglada to tak jakby autko mialao wlaczaony reczny albo bylo bardzo ciezkie.
Jezdzilem T25 przed liftingiem wersja 116km i nie bylo takich problemow.
Czy ktos sie z tym spotkal?

P.S.
Nie sa to wrazenia subiektywne, Suzuki Vitara 2.0 benzyna smigal duzo szybciej niz moj T25 na trasie.
Toyota Rav4 2.0 benzyna automat

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #1 dnia: 20-05-2008, 09:17:54 »
tak jak piszesz D4D trzeba trzymać na wysokich obrotach bo inaczej to są mułowate

Qba

  • Gość
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #2 dnia: 20-05-2008, 13:49:38 »
tak jak piszesz D4D trzeba trzymać na wysokich obrotach bo inaczej to są mułowate

Nie uogólniaj. Silniki z rodziny 2AD spisują się znacznie lepiej, niż benzynowe.

Offline esem

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #3 dnia: 20-05-2008, 21:25:11 »
tak jak piszesz D4D trzeba trzymać na wysokich obrotach bo inaczej to są mułowate

Nie uogólniaj. Silniki z rodziny 2AD spisują się znacznie lepiej, niż benzynowe.

Nie teoretyzuj: żaden diesel nie ma porównania do benzyny (w tej samej grupie (mocy))
Mazda3, 2016, 2.0 165KM, VVTi, dawno temu Avensis T22, 2001 po FL, 2.0 D4 VVTi

Offline sandr

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #4 dnia: 20-05-2008, 22:58:19 »
Chcesz powiedzieć, że benzynowy 150KM będzie żwawszy od D-4D 150KM  <brawo> ?

Zajzryj: http://carconfig.toyota-europe.com/main.html?settings=xml/pl/pl/settings_avensis.xml
i porównaj:

np.   2.0 VVT-i 108kW vs 2.2 D-4D 110kW 
lub   1.8 VVT-i   95kW vs 2.0 D-4D   93kW

Ta sama 'grupa mocy', ale moment w D-4D wyższy o ponad 100Nm...
 
« Ostatnia zmiana: 20-05-2008, 23:08:05 wysłana przez sandr »

Qba

  • Gość
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #5 dnia: 21-05-2008, 14:55:50 »
tak jak piszesz D4D trzeba trzymać na wysokich obrotach bo inaczej to są mułowate

Nie uogólniaj. Silniki z rodziny 2AD spisują się znacznie lepiej, niż benzynowe.

Nie teoretyzuj: żaden diesel nie ma porównania do benzyny (w tej samej grupie (mocy))

Przyjrzyj się wykresom momentu obrotowego (czerwony, Nm) i mocy (niebieski, kW) na poszczególnych biegach w funkcji prędkości, Avensis T25.

Silnik 1AZ-FSE, D4 VVT-i, 108 kW


A tu 2AD-FTV, D4-D, 110 kW


Diesel dysponuje w całym zakresie prędkości momentem obrotowym przekraczającym, zwykle grubo, maksymalny moment obrotowy silnika benzynowego. Benzynowy lepiej rozwija moc w górnym zakresie obrotów, jednak ma dużo krótsze użyteczne zakresy prędkości na poszczególnych biegach, wymaga wyższych prędkości obrotowych, co pociąga za sobą duże zużycie paliwa.

Rozpiętość użytecznych prędkości na biegach 4 do 6 dla silnika wysokoprężnego jest imponująca.

Wykresy nie ilustrują momentu obrotowego na kołach, a to dopiero jest ciekawy widok.

Offline rosol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #6 dnia: 22-05-2008, 16:29:48 »
Ja to tez znam, natomiast dziwi mnie, ze ten uzyteczny moment w zakresie 2000-2600, jak podaje producent nie jest w ogole odczuwalny.
Wczesniej jezdzilem Xsara hdi 90km i momentem 205nm i bylo to znacznie odczuwalne...
Byc moze na dotarciu tak sie zachowuje? Fakt, ze wg. producenta max predkosci na poszczegolnych biegach sa dosc spore, znaczy to ze trzeba go ciagnac na kazdym biegu...
Dziwi mnie tez ten 6 bieg, na trasie ponizej 140 nie ma sensu go wlaczac bo nie chce w ogole ciagnac, pod gorke jest to tragedia :-(
Toyota Rav4 2.0 benzyna automat

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #7 dnia: 22-05-2008, 18:47:18 »
ja tam moge powiedziec tylko tyle ze 'odczuwalnie' Peugeot 307 2.0 HDi 90 KM zbiera sie o niebo lepiej od mojego ave 1.8 130 KM...
oczywiscie to tylko i wylacznie odczucie bo ave zamiata takie plugi dosyc skutecznie....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline esem

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #8 dnia: 22-05-2008, 18:58:28 »
Czyli mamy kolejną dyskusję o "wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy". Nawet podpieramy tą dyskusję kolorowymi wykresami  <narka>
Mazda3, 2016, 2.0 165KM, VVTi, dawno temu Avensis T22, 2001 po FL, 2.0 D4 VVTi

Offline rosol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #9 dnia: 22-05-2008, 23:11:55 »
Nie w tym rzecz - chodzi mi o subiektywne i obiektywne - tak mi sie wydaje, odczucia podczas jazdy i wyprzedzania.
Okazuje sie, ze zapakowany z xsarze 90km moglem spokojnie przy 90km/h wyprzedzac i miala kopa. W avensis tego nie ma, jak nie zredukuje do 4 biegu to moge sie porzegnac z wyprzedzaniem. W skrocie trzeba zmienic styl jazdy i bardziej ciagnac na kazdym z biegow. Z drugiej strony sie mowi, ze turbo diesel jest elastyczny - tu sie okazuje to powiedzenie na wyrost bo tak naprawde trzeba zonglowac biegami co nie jest takie przyjemne...
Ok, wiem juz co mam robic i jak sie obchodzic z biegami.
Dzieki za pomoc.
Toyota Rav4 2.0 benzyna automat

Offline yaqb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #10 dnia: 24-05-2008, 15:09:09 »
Mam takie male OT. Zastanawiam sie nad zakupm ave 2003 -> kombi z silniczkem 1.8. I tu moje pytanko czy jest to wystarczajacy silnik do kombi?? Tzn nie chodzi mi tu o jakies szalenstwa ale czy autko idzie jak sie mu depnie?? za wszelkie porady bede wdzieczny.

Offline KriSSo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 433
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Rav4 hybrid AWD
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #11 dnia: 24-05-2008, 16:20:56 »
Każdy "idzie" rozumie i czuje inaczej. Jak Ci napiszę, że "idzie", to co ? :) Jest GIT ? Bez jazdy próbnej nie masz szans tego ocenic.
Pozdrawiam,

Offline yaqb

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #12 dnia: 24-05-2008, 21:45:06 »
KriSSo masz racje ze bez jazdy probnej sie nie obedzie ale chcialem sie tak wstepnie dowiedzec czego sie spodziewac od WLASCICIELI AVENSIS, ktorzy moga sie podzielic wrazeniami z codziennej jazdy. Jezeli kilka osob wypowie sie podobnie to juz bede mial maly zarys?? Co nie??

Offline esem

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 71
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #13 dnia: 25-05-2008, 15:25:55 »
KriSSo masz racje ze bez jazdy probnej sie nie obedzie ale chcialem sie tak wstepnie dowiedzec czego sie spodziewac od WLASCICIELI AVENSIS, ktorzy moga sie podzielic wrazeniami z codziennej jazdy. Jezeli kilka osob wypowie sie podobnie to juz bede mial maly zarys?? Co nie??

No chyba NIE  <narka>
Żaden z forumowiczów nie ma w garażu Avensisów z różnymi silnikami  <fotograf>
I oczywiście każdy będzie chwalił swój aktualny stan posiadania  <brawo>
No chyba, że przez przypadek jest tu któryś ze sprzedawców "dealerów" - ale im to "ganz pomada", byle coś sprzedać (najlepiej co zalega na salonie).  <glodny>
Mazda3, 2016, 2.0 165KM, VVTi, dawno temu Avensis T22, 2001 po FL, 2.0 D4 VVTi

Offline rosol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ave T25 D4D nowy z salonu - slabe przyspieszanie
« Odpowiedź #14 dnia: 29-09-2008, 22:16:35 »
Dzis bylem w Aso po 15kkm.
Okazalo sie, ze spadl przewod z podcisnienia. Objaw byl taki, ze silnik chodzil do 3kkm jak wolnossacy.
Dopiero po przekroczeniu tej wartosci czuc bylo turbine. Gosc z serwisu mi powiedzial, ze one tak maja :-)
W skrocie przy podszybiu jest taka srebrna grucha. Powinny byc do niej podlaczone dwa przewody. U mnie jeden z nich wisial.
po jego wlozeniu, jak reka odjal...
Toyota Rav4 2.0 benzyna automat


 

Beesafe.pl