Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Silnik D4D - pierwsza wymiana oleju, rodzaj paliwa itd.....  (Przeczytany 2901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SebastoS

• Gość
Witam Wszystkich serdecznie!!!

Od 1,5 miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem nowej RAV4 z silnikiem D4D (2AD) -136 KM. W tym okresie przejechałem 9tys. km. Autko sprawuje się super. Mam jednak kilka pytań odnośnie eksploatacji tego samochodu a dokładnie silnika. Na serwisie powiedziano mi odnośnie wymiany oleju (Toyota Fitz w Poznaniu), że ocena stanu oleju przy tym silniku jest przy pierwszym przeglądzie czyli po 15 tys, a jego wymiana po 30 tys. Spotkałem się jednak z opiniami, które sugerują żeby pierwszą wymianę zrobić dużo wcześnie przy ok. 5 tys (tak np. robi Honda, Nissan w samochodach z podobnymi silnikami) - co Wy o tym sądzicie, jakie sa Wasze sugestie i doświadczenia w tym temacie? Jaki olej byście polecili itd? (Informacyjnie obecnie stan oleju sprawdzany na rozgrzanym silniku plasuje się w 1/3 wysokości między min. a max. podziałki). Drugie pytanie tyczy się paliwa. Mianowicie; jedni polecają np. disla ultimate (mniej zaniczyszczeń) inni odradzaja (że jest "zasuche" i niekorzystnie wpływa na wtryski). Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam,
SebastoS

Offline Croom

• Toyot Chodzacy
Odp: Silnik D4D - pierwsza wymiana oleju, rodzaj paliwa itd.....
« Odpowiedź #1 dnia: 15-09-2018, 08:45:19 »
Witam,\Pierwszą wymianę oleju najlpiej zrobić po 1000km kolejna po 10000km i tego się trzymać.
Z paliwem jest różnie ale generalnie polecam dobrej jakości paliwo z sieciówek np. Orlen.
Do tego polecam dolewać co którąś wymianę uniwersalny dodatek do paliwa z Amsoil :
https://zmienolej.pl/pl/dodatki-do-paliwa-diesel/4306-dodatek-do-diesla-amsoil-diesel-all-in-one-adb-473ml
Jeden z najlepszych na rynku

Olej do diesla 5W30 ACEA C2 alternatywnie świetne oleje z Amsoil 5W30 API CK-4:
https://zmienolej.pl/pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=amsoil+dhd+diesel+signature+5w30&submit_search=
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline darek60

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 15-09-2018, 09:54:55 »
mam dwa diesle w domu Iveco i yarisa, od zakupu Yarka przez 3 lata jeździłem na oleju Toyoty ( z racji gwarancji ) po gwarancji jeżdżę na obu dieslach na 5w30 BP. Iveco ma 14 lat ,Yaris 9 i na tych olejach jeżdżą przez tyle lat bez najmniejszych napraw.

Co do ropy , ja osobiście tankuję na stacji cirkle k (dawniej statoil ) bo między tą stacją ,a ,,moim,, orlenem jest minimum 20groszy/litrze róznicy , przy tankowaniu 4 samochodów raz na tydzień  jest różnica.

Mam kolegę który od 30 lat jeździ koparkami , jak to na budowach , praca lato -zima, i on wyłącznie tankuje ON Vervę  na orlenie , bo jak to mówił mi z doświadczenia wtedy wie że dojedzie na robotę, wykona ją i wróci do domu.

Zmiana oleju , jeżdżę samochodami od 40 lat i ja i mój mechanik wymieniamy olej w silnikach  max co 15tys , a najlepiej co 10tys.
30tys na jednym oleju , prosta droga do zniszczenia silnika .
Tu urywek z tekstu ,a poniżej link do jednego z wielu tematów na temat ciemnoty wciskanej przez koncerny motoryzacyjne.

,, Niestety, zdaniem wielu mechaników, a także licznych inżynierów silnikowców (ci akurat muszą wypowiadać się nieoficjalnie), taki olej silnikowy, który w nowoczesnym dieslu zachowuje wystarczające parametry przez 30 tys. km, nie istnieje.,,

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/oleje-long-life-nie-ma-olejow-wytrzymujacych-30-tys-km/e6q0k1

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 15-09-2018, 16:17:33 »
Croom, miej litość, odpowiadasz na posta sprzed 10 lat ?
3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline Mateusz89

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 27-10-2018, 21:35:27 »
Auris 1.4 d4d 2009 rok przed liftem. Kupiłem w salonie uzywany. Miał 84 tysiace przelotu. Zalewany od poczatku 10w40 toyota. Ja zmieniłem po roku od zakupu na 10w40 MoS2 Liqui Moly. Tankuję lotos dynamic ON. Zauważyłęm , że mniej spala na tym paliwie i żwawszy trochę bardziej. Ale jeździłem na różnych ON z orlenu lotosa , z moya oraz stacji watis. i nic się nie działo.

Toyota Klub

« Odpowiedź #4 dnia: 27-10-2018, 21:35:27 »