Autor Wątek: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]  (Przeczytany 5133 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

predict4u

  • Gość
Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« dnia: 04-08-2008, 01:41:15 »
Witam

Przymierzam się do kupna Toyoty Corolli rocznik 2000, 1.4 VVT-i z gazem sekwencyjnym założonym w 2005 roku.

Auto ma na liczniku 225k km, jednak na kartce od zmiany oleju w 2007r było 230k km (że niby się pomylili przy pisaniu jak wlewali olej Sekwencja była zakładana przy około 170k (jeśli dobrze pamiętam), teraz auto może mieć 260k-300k

Jednak stan wizualny bardzo dobry, więc powyżej 300k nie ma. Silnik też pracuje jak zegarek, nic nie stuka, chodzi równo, spaliny bezbarwne. Handlowiec nie mył silnika, nie było widać żadnych wycieków oleju. Generalnie wydawał się bardzo zadbany: skrzynia, sprzęgło, zawieszenie, hamulce, lakier - nie było się do czego przyczepić.

Kupiony w Polsce, drugi właściciel, abs, klima, elektryka, 2x airbag. Przednia szyba wymieniana - ale nie wyglądał na powypadkowy - pewnie jakiś kamień czy coś - sprzedawca nie wiedział. Boczne szyby oryginalne z dobrym numerem.

Nowe opony z 2007 jeszcze na gwarancji.

Podobno wzięta od dziadka w rozliczeniu za nowszy sprowadzony samochód (sprzedawca zajmuje się sprowadzaniem i autohandlem, ale nie ma komisu). Niestety było słychać, że kręci jeśli chodzi o przebieg... ale silnik ładnie chodził.

Chce za nią 15 900, pewnie pójdzie za 15 000 zł.

I teraz (po przydługim wstępie) moje pytania:

1. czy taki silnik, jeśli był zadbany, może spokojnie jeszcze przejechać ze 100k ? Więcej raczej nie planuję nią zrobić.
2. czy gaz po tylu kilosach jeszcze nie uszkodził za bardzo silnika? (niby nic nie było słychać, ale krótko nią jeździłem)
3. czy przy takim przebiegu cena nie jest za wysoka?
4. i czy w ogóle warto brać takie auto, skoro sprzedawca coś kręcił przy liczniku...

5. Proszę o sprawdzenie numeru VIN (mi wyszła błędnie liczba kontrolna, ale może coś źle liczę...) - rozszyfrowanie wszystkich danych z tego numeru też mile widziane bo autobaza.pl niewiele podaje...

VIN: SB164ZEB10E015061

Dzięki i pozdrawiam

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« Odpowiedź #1 dnia: 04-08-2008, 08:11:26 »
Witam.
To auto było serwisowane ? Jeśli tak to bym pojechał nim na komp do ASO (gdzie był serwisowany) i bym wiedział jaki był przebieg.
W dziadka bym nie wierzył... Mam takiego samego sedana z tego samego roku też z sekwencją więc przebieg 250-300 by wyglądał na ok 30-37,5 tys. km więc na dziadka mi nie wygląda..
Silnik jeśli suchy to ważne czy nie bierze oleju. VVTi z tych lat mogą brać (w instrukcji obsługi jest napisane, i nie jest to wada że ten silnik może wziąć do 0,5l na 1000 km!!) co poza tym z pierwszych cyferek literek VIN wygląda na anglika.
Przebieg jaki byś planował zrobić na tym silniku nie jest przerażający i jeśli wsio jest oki z autem to będziesz lał paliwo/gaz, zmieniał filtry i śmigał.
Pozdrawiam
 
Obi

Offline jasny

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« Odpowiedź #2 dnia: 04-08-2008, 08:43:21 »
Nie kupiłbym auta z takim przebiegiem, nawet jeśli to Toyota. A "dziadkowi" się bardzo nudziło na tej emeryturze, pewnie nocował w aucie w czasie jazdy ;)
W tej chwili jest rynek konsumenta, więc za podobne pieniądze na pewno znajdziesz auto z mniejszym przebiegiem, trochę wysiłku i cierpliwości. A tę "okazję" sobie odpuść.
Co to za "sprzedawca"? Jeśli komis, to najgorsze miejsce na kupno auta. Sprzedadzą Ci "przystanek" jako bezwypadkową nówkę...

predict4u

  • Gość
Odp: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« Odpowiedź #3 dnia: 04-08-2008, 10:52:57 »
To auto było serwisowane ? Jeśli tak to bym pojechał nim na komp do ASO (gdzie był serwisowany) i bym wiedział jaki był przebieg.

To niestety jest problem. Auto było co prawda cały czas robione w ASO, ale niestety w Poznaniu (ja jestem z Łodzi). Do tego auto jest w Kutnie, gdzie w ogóle nie ma serwisu Toyoty... Można ewentualnie spróbować zadzwonić do Poznania czy mają to auto w bazie - ale czy oni tak na telefon podadzą jakiekolwiek informacje?

I czy na stacji diagnostycznej są w stanie wystarczająco dobrze sprawdzić auto? Na jazdę do serwisu w Łodzi sprzedawca pewnie się nie zgodzi...

Cytuj (zaznaczone)
W dziadka bym nie wierzył...

Też nie wierzę w dziadka. Ale dziadek był drugim właścicielem, więc możliwe, że wcześniejszy właściciel tak dużo jeździł. W 2005 był zakładany gaz, auto miało wtedy przebieg 170k. Potem przez 2-3 lata by musiało dojść do 230-260k. Oni teraz ostro jeździli nim do Holandii, więc mogli sporo nabić. W silniku jest Mobil 1 i jest go sporo, więc raczej o niego w miarę dbali.

Czy da się jakoś poznać obecność MotoDoktora w oleju? Może po kolorze na bagnecie? I czy motodoktor może sprawić, że silnik będzie chodził jak zegarek? Z tego co wiem, zagęszcza on olej dzięki czemu silnik nie bierze oleju - ale czy to poprawi pracę silnika?


Cytuj (zaznaczone)
Silnik jeśli suchy to ważne czy nie bierze oleju. VVTi z tych lat mogą brać (w instrukcji obsługi jest napisane, i nie jest to wada że ten silnik może wziąć do 0,5l na 1000 km!!)

Spaliny były bezbarwne, ale nie wiem czy jest to pewna oznaka "niebrania" oleju :)

Cytuj (zaznaczone)
co poza tym z pierwszych cyferek literek VIN wygląda na anglika.
Tak, niestety. Ale czy angliki są dużo gorsze od Japońców? czy to przy tym przebiegu już bardziej kwestia konkretnego egzemplarza i jego historii?

Czy ktoś jest w stanie dokładnie sprawdzić ten numer VIN oraz czy się zgadza liczba kontrolna?

Dzięki
 

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« Odpowiedź #4 dnia: 04-08-2008, 11:05:54 »
Dzwoń do ASO w Poznaniu i powiedz co i jak...
Powinni Ci powiedzieć czy to było auto flotowe czy pryw. właściciel oraz jaki mniej więcej miało przebieg...
Obi

predict4u

  • Gość
Odp: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« Odpowiedź #5 dnia: 04-08-2008, 13:57:48 »
Dzwoń do ASO w Poznaniu i powiedz co i jak...
Powinni Ci powiedzieć czy to było auto flotowe czy pryw. właściciel oraz jaki mniej więcej miało przebieg...

Zadzwoniłem. Niestety zasłonili się ochroną danych osobowych. Mogę to sprawdzić jedynie stawiając się osobiście razem z właścicielem pojazdu i dowodem rejestracyjnym - a to będzie niemożliwe (Poznań - Kutno).

Coraz bardziej się boję tego brania oleju. Dzwoniłem do serwisu Japończyków z Łodzi. Facet mi powiedział, żebym spojrzał sprzedawcy głęboko w oczy i spytał "ile bierze oleju na 1000" ;)
Inaczej mogę się wkopać w remont silnika... Mówił, że miał niedawno taki egzemplarz, który brał 3 litry na 1000 !

Pocieszył mnie z kolei w kwestii wymiany paska rozrządu, podobno te silniki mają łańcuch i raczej się go nie wymienia jeśli nic nie słychać niepokojącego. Ale czy to prawda z tym niewymienianiem łańcucha i czy wszystkie te silniki mają łańcuszek?

Sama wymiana napinaczy to jakieś 280zł + robocizna. Ale też powiedział, że nie robiłby tego jeśli nie będzie nic niepokojącego.

Jeśli chodzi o duży przegląd z wymianą wszystkich płynów, oleju i filtrów = 700zł

Czyli całościowy remont auta do użytkowania wyniesie jakieś 1000zł.

Co sądzicie o tych cenach?

Offline jasny

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« Odpowiedź #6 dnia: 04-08-2008, 16:31:17 »

Jeśli chodzi o duży przegląd z wymianą wszystkich płynów, oleju i filtrów = 700zł


Nie bać się ASO. Za tyle zrobiłem w Poznaniu duży przegląd E12 (choć fakt, że dostałem 8% rabatu na złotą kartę klubu Toyota).

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« Odpowiedź #7 dnia: 05-08-2008, 07:06:14 »
Dzwoń do ASO w Poznaniu i powiedz co i jak...
Powinni Ci powiedzieć czy to było auto flotowe czy pryw. właściciel oraz jaki mniej więcej miało przebieg...



Pocieszył mnie z kolei w kwestii wymiany paska rozrządu, podobno te silniki mają łańcuch i raczej się go nie wymienia jeśli nic nie słychać niepokojącego. Ale czy to prawda z tym niewymienianiem łańcucha i czy wszystkie te silniki mają łańcuszek?

Corolki z VVTi mają niewymienialny łańcuszek ... chyba że sam serwis Ci postawi diagnozę że coś nie tak z łańcuchem i trza go wymieniać.

Pozdrawiam
Obi

predict4u

  • Gość
Odp: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« Odpowiedź #8 dnia: 05-08-2008, 10:19:04 »
Corolki z VVTi mają niewymienialny łańcuszek ... chyba że sam serwis Ci postawi diagnozę że coś nie tak z łańcuchem i trza go wymieniać.

Więc kolejny argument za tą Corollą, odpadnie spory wydatek na starcie :)
Jeszcze dzisiaj oglądam kilka samochodów, jeśli mnie nie zachwycą, chyba wezmę tą Corollę. Za 15 000zł chyba i tak nic lepszego nie dostanę...

Pozdrawiam

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: Corolla - przebieg, numer VIN i opinie [kupno auta]
« Odpowiedź #9 dnia: 05-08-2008, 10:51:52 »
carine od Zigiego :))
co prawda przebieg wiekszy, ale pewniejszy stan i duzo elementów niedawno wymienionych:)
i jeszcze Ci pare złotych zostanie!
Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA


 

Beesafe.pl