Autor Wątek: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4  (Przeczytany 55457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mastershake

  • Gość
Odp: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4
« Odpowiedź #15 dnia: 29-11-2012, 07:20:19 »
Witam,
Sam zabieram się chyba do wymiany żarówki z lewej strony tylko nie jestem do końca pewien czy to na pewno żarówka. Światła długie działają, natomiast krótkie się nie pali, pali się tylko ta mała żaróweczka z przodu ( postojowe chyba ). Wymienić żarówkę czy coś więcej się spieprzyło i iść do elektryka?

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4
« Odpowiedź #16 dnia: 29-11-2012, 07:28:33 »
iść do elektryka?
:laugh:
Światła długie działają, natomiast krótkie się nie pali, pali się tylko ta mała żaróweczka z przodu
Kup H4 i wymień

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4
« Odpowiedź #17 dnia: 29-11-2012, 10:43:10 »
Witam,
Sam zabieram się chyba do wymiany żarówki z lewej strony tylko nie jestem do końca pewien czy to na pewno żarówka. Światła długie działają, natomiast krótkie się nie pali, pali się tylko ta mała żaróweczka z przodu ( postojowe chyba ). Wymienić żarówkę czy coś więcej się spieprzyło i iść do elektryka?

Trollujesz czy sobie żarty robisz ?

Naprawdę wolisz tracić czas na forum zamiast po prostu wymienić tą żarówkę ? H4 ma dwa włókna - zobacz sobie na drugiej stronie, jedno włókno to światła mijania (w twoim nazewnictwie krótkie  :laugh:) a drugie włókno to światła drogowe (długie). Są jeszcze pozycyjne ale to osobna żarówka.

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4
« Odpowiedź #18 dnia: 29-11-2012, 11:02:15 »
jedno włókno to światła mijania (w twoim nazewnictwie krótkie  :laugh:)

I z czego się tak cieszysz, nigdy nie słyszałeś, że takie nazewnictwo też istnieje w świecie? 

Offline Mateusz84

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4
« Odpowiedź #19 dnia: 29-11-2012, 23:34:08 »
jedno włókno to światła mijania (w twoim nazewnictwie krótkie  :laugh:)

I z czego się tak cieszysz, nigdy nie słyszałeś, że takie nazewnictwo też istnieje w świecie?

Widzę, że wszystko co miało być napisane w temacie zostało wyjaśnione to teraz trzeba robić OT nie ?
Co do nazewnictwa to owszem słyszałem już różne rzeczy, ale najzwyczajniej w świecie śmieszy mnie fakt, że ktoś kto niby ma to prawko nie potrafi się wykazać znajomością nazewnictwa stosowanego w kodeksie, o wymianie żarówki już nawet nie wspominam, bo to wyższa filozofia...
Mam takie wrażenie, że za kilka latek to forum będzie funkcjonowało tak, że jak ktoś nie wrzuci filmiku na którym wymienia się żarówkę to nawet opis będzie nie do przerobienia. Coraz durniejsze tematy tutaj widuję, udzie chyba się w rozwoju cofają zamiast myśleć konstruktywnie.

Z mojej strony EOT.
« Ostatnia zmiana: 29-11-2012, 23:36:40 wysłana przez Mateusz84 »

Offline dlojewski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Yaris I - wymiana lewej �ar�wki H4
« Odpowiedź #20 dnia: 16-12-2012, 21:23:51 »
Moja metoda: Płaski śrubokręt - podwaĹźam kostkę i odpinam.  Następnie tym samym narzędziem ściągam osłonę gumową z ĹźarĂłwki. Drucik naciskam i ciągnę do gĂłry. Wyciągam uszkodzoną ĹźarĂłwkę i zakładam nową. MontaĹź osprzętu w odwrotnej kolejności. Bez uĹźycia narzędzi. Czas operacyjny - 10 minut z przygotowaniem narzędzi.

Offline Basler

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 498
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris I - wymiana lewej �ar�wki H4
« Odpowiedź #21 dnia: 16-12-2012, 23:23:00 »
Moja metoda: Płaski śrubokręt - podwaĹźam kostkę i odpinam.  Następnie tym samym narzędziem ściągam osłonę gumową z ĹźarĂłwki. Drucik naciskam i ciągnę do gĂłry. Wyciągam uszkodzoną ĹźarĂłwkę i zakładam nową. MontaĹź osprzętu w odwrotnej kolejności. Bez uĹźycia narzędzi. Czas operacyjny - 10 minut z przygotowaniem narzędzi.

piekny sposob, a teraz pokombinuj zeby pisać normalnym alfabetem  :cheesy:
Srebrna Strzała!

Offline dlojewski

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4
« Odpowiedź #22 dnia: 18-12-2012, 21:01:59 »
Napisałem, ale coś z przegladarką szwankowało (na próbe był IE 10 - ale już się go pozbyłem)

Offline comandos21

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4
« Odpowiedź #23 dnia: 15-12-2018, 18:53:45 »
Ktoś może nagra tutorial na YT lub fotki, sam muszę wymienić niedługo h4.

Offline arturmsi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4
« Odpowiedź #24 dnia: 25-01-2019, 23:50:51 »
Wystarczy odkręcić mocowanie aku, przesunąć na maksa w lewo, zdjąć pokrywę bezpieczników i nic więcej robić dla ułatwienia dostępu nie trzeba, trzeba mieć dłoń jak łopata żeby tego nie ogarnąć po tych manewrach ;)

Offline akutom82

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris I - wymiana lewej żarówki H4
« Odpowiedź #25 dnia: 24-07-2019, 19:03:03 »
I ja dzisiaj zostałem zmuszony do wymiany żarówki od strony kierowcy :)
Miejsca za grosz ale jest na to jedna dobra rada bez wyjmowania akumulatora i co gorsze demontowania skrzynki z bezpiecznikami.

Wystarczy wykręcić dwie śruby trzymające od góry reflektor, wysunąć go ile się da do przodu i miejsca robi się na "tyle" dużo że nawet dość duże dłonie spokojnie wymienią znienawidzoną żarówkę  <taniec>

Kolejne 40 zł (tyle życzy sobie za to serwis) zaoszczędzone na piwo i wódkę :D :D
« Ostatnia zmiana: 24-07-2019, 19:10:26 wysłana przez akutom82 »


 

Beesafe.pl