Autor Wątek: reset komputera po właczeniu zapłonu  (Przeczytany 4806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

roodney

  • Gość
reset komputera po właczeniu zapłonu
« dnia: 27-08-2008, 20:53:21 »
Witam, Ave T25 rocznik 2003, po każdym właczeniu zapłonu mam reset komputera (zegarek przeskakuje na 12:00, resetują się wskaźniki średniego zużycia paliwa, średnij prędkości itp) - wie ktoś co to może być ?

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: reset komputera po właczeniu zapłonu
« Odpowiedź #1 dnia: 28-08-2008, 11:22:54 »
Witam, Ave T25 rocznik 2003, po każdym właczeniu zapłonu mam reset komputera (zegarek przeskakuje na 12:00, resetują się wskaźniki średniego zużycia paliwa, średnij prędkości itp) - wie ktoś co to może być ?

Witam.
Czyżbyś miał jakieś odcięcie zasilania?

Pozdrawiam
Obi

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: reset komputera po właczeniu zapłonu
« Odpowiedź #2 dnia: 28-08-2008, 12:41:11 »
Prawdopodobnie ktoś porzeźbił coś w instalacji albo spalił się bezpiecznik na podtrzymaniu zasilania niezbędnego.
Zacznij od sprawdzenia wszystkich bezpieczników a potem instalacji...
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

roodney

  • Gość
Odp: reset komputera po właczeniu zapłonu
« Odpowiedź #3 dnia: 28-08-2008, 19:25:39 »
Prawdopodobnie ktoś porzeźbił coś w instalacji albo spalił się bezpiecznik na podtrzymaniu zasilania niezbędnego.
Zacznij od sprawdzenia wszystkich bezpieczników a potem instalacji...

no wlasnie nie wiem, bo np liczniki dziennych km sie nie zerują, radio sie nie resetuje, resetuje sie tylko zegarek i wartości srednie na wyswietlaczu

wasielewskis

  • Gość
Odp: reset komputera po właczeniu zapłonu
« Odpowiedź #4 dnia: 10-09-2008, 15:54:48 »
Ja mam podobny problem, tzn nie zawszde ale często - kasuje mi się średnie spalanie i po włączeniu zapłonu moje średnie spalanie wynosi 40l/100km - oczywiście jak rusze to dosyć szybko spada, ale nie mniej jednak dziwne mi to się wydaje.

Czy już znalazłeś rozwiązanie twojego problemu?

deeper

  • Gość
Odp: reset komputera po właczeniu zapłonu
« Odpowiedź #5 dnia: 29-01-2009, 10:55:12 »
Ja w T22 mialem tak, ze po wylaczeniu zaplonu i wyciagnieciu kluczyka przestawal dzialac centralny zamek
i wskazniki nadesce. Np wylaczajac zaplon po wczesniejszym przygazowaniu wskazowka obrotomierza stawala w miejscu.
Zegarek i przebieg sie resetowal.

Poszperalem i znalazlem spalony bezpiecznik, po wymianie wrocilo wszystko do normy.


 

Beesafe.pl