Autor Wątek: Podświetlanie popielniczki i zapalniczki.  (Przeczytany 11228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tomek_paseo

  • Gość
Podświetlanie popielniczki i zapalniczki.
« dnia: 30-11-2004, 09:52:43 »
W moim Yarisie po FL nie ma podswietlania zapalniczki ani popielniczki... :/ Jest to czasami naprawde bardzo uciazliwe...
U licha, nawet w Oplu Corsie z poczatku lat 90-tych, Peugeocie 106, czy Toyocie Paseo z połowy ubiegłej dekady - wszędzie mogłem liczyć na podświetlenie tych elementów.
Chyba nie powinno sie oszczedzac takim kosztem...   :bno  Toyotko :  :bnono

Po kolei:

1) Czy Wy w swoich Yarisach też nie macie podświetlenia?
2) Jesli nie, to czy ktos próbował to obejść, montować jakieś żarówki?
3) Jeśli ktoś montował, to jesli obwódka wobec zapalniczki, czy fragment z popielniczki nie jest z przezroczystego materialu, to jak to obejsc?  :chmmm
4) No i jeszcze jedno. Gdybym sobie sam poprowadzil kabelek i zamontowal gdzies tam zarowke, to co z gwarancja ?

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 10:03:20 wysłana przez Janmor »

Bleck Yaris

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #1 dnia: 30-11-2004, 14:20:01 »
Masz racje :athunbsup. Ale słyszałem o czyms takim ze Yarisy które szły do naszych południowych sąsiadów nie miały wogóle popielniczek tylko w ich miejscu były montowane schowki na bilon :!:  :!:
Takie cos jak podswietlana popielniczka w srodku nocy to fajna rzecz. Tez mnie to zdziwiło.

pozdrowionka

Jackal

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #2 dnia: 30-11-2004, 14:25:27 »
Cytat: tomek_paseo
Gdybym sobie sam poprowadzil kabelek i zamontowal gdzies tam zarowke, to co z gwarancja ?


Jeśli stracisz to tylko na elektrykę. A może zlecić przeróbkęw zaprzyjaźnionym ASO??? Pewnie pasowałyby podzespoły od Corolli.

adi

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #3 dnia: 30-11-2004, 15:03:27 »
ja mam w yarisie wersja japonska popelniczko-pojemnik na monety :lol: raczej jest to pojemnik na monety bo zapalniczki nei mam jest samo gniazdo tylko z napieciem a co do podswietlania to nie ma i jakos mi to nei przeszkadza :roll:  :-DD

Oakhallow

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #4 dnia: 30-11-2004, 15:46:28 »
Ja w wersji japońskiej też nie mam takich wodotrysków. Zresztą w ogóle tego nie mam. Mam za to szufladke na bilon, w ktora swietnie pasuja wszystkie karty plastikowe przydatne w drodze. A zamiast zapalniczki gniazdo. Przynajmniej podlaczajac ladowarke nie zastanawiam sie co zrobic z zapalniczka. A że nie palęto nie mam z tym w ogóle problemu.
Za to problem ma moja Mother. Ma nowe Yarka, francuskiego, i ma wlasnie popielniczke i zapalniczke. A wczesniej jezdzila moim. Efekt - narzekania i ciagle polamane paznokcie przy probach wlozenia lub wydostania zetonu koszykowego ze wspomnianej zapalniczki.

Pozdrawiam!

adi

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #5 dnia: 30-11-2004, 16:11:50 »
Cytuj (zaznaczone)
Mam za to szufladke na bilon, w ktora swietnie pasuja wszystkie karty plastikowe przydatne w drodze


 :lol:  :aclap  :athunbsup

Offline adam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #6 dnia: 30-11-2004, 22:34:40 »
Tomek.Wkurza brak tych "wodotrysków" :x :x wieczorami nic nie widać popielniczki i pełno popiołu ląduje na dywanikach.Ślubna sięwkurza i chce mi zabronić palenia :asmiliecry  :asmiliecry . Kombinuje coś z podświetlenia neonkami z ALLEGRO
ale nie wiem czy nie wyjdzie z tego, za przeproszeniem "wiejski tuning".
JACKAL,dzięki za pomysł! Trzeba to z kimś obgadać, najlepiej z ASO.
 
POZDRO.

tomek_paseo

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #7 dnia: 01-12-2004, 01:36:49 »
Co do pomysłu podświetlenia na własną rękę, to przerabiałem to już w Toyocie Paseo.
Tam seryjne podświetlenie zapalniczki bylo w kolorze zielonym.  Popielniczka byla praktycznie prawie nieoświetlona, trzeba siębyło przyjrzeć, żeby ją dostrzec. Zdecydowałem sięwtedy zlecić pracęznajomemu elektrykowi. Pociągnął przewody i zamontował diody led. Dodatkowo nad popielniczką zamontował jeszcze jedną diodę, która podczas wysuwania owego urzadzenia była dokładnie nad otworem ułatwiającym jego demontaż. Efektem było ładne, mocne podświetlenie. Pewnie w Yarisie tez da sie cos wykombinowac, tylko ta gwarancja...
Trzeba skorzysta z rady Jackala :)
Natomiast jesli chodzi o kolor podswietlenia, to ja dopasowalem czerwone diody do koloru reszty. Pewnie są też diody w kolorze zielonym... i te pasowałyby idealnie.
Też nie jestem zwolennikiem choinek.
Pozdrawiam.

Offline Kruchy

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #8 dnia: 03-12-2004, 23:59:43 »
Cytuj (zaznaczone)
wykombinowac, tylko ta gwarancja...
Trzeba skorzysta z rady Jackala  
Natomiast jesli chodzi o kolor podswietlenia, to ja dopasowalem czerwone diody do koloru reszty. Pewnie są też diody w kolorze zielonym...


dla wiadomości twojej i innych - Gwarancja będzie do puty do puki nie zjara ci sięukład elekrtyczny (co jest niemożliwe jak podłączysz wszystko prawidłowo bo chyba wiesz gdzie jest + i -), a nawet jak stracisz gwarancjęto tylko i wyłącznie na elektrykę!!!

ja bym sięnie zastanawiał tylko robił... - z tym że raz że mam ważniejsze rzeczy do zrobienia w tym samochodzie, a dwa że dla mnie jest to zbędny gadżet...

co do diod - wszystkie wynalazki z allegro niebieskie fiolety itp zostały wprowadzone stosunkowo niedawno i to za sprawą polskich naukowców - to oni opatentowali jako pierwsi takie diody... 3 podstawowe kolory diod to czerwony, żółty i ZIELONY!!!
pzdr
Kruchy
... tak tylko żem sobie pomyślał...

mugger

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #9 dnia: 30-12-2004, 01:10:30 »
Ja zrobiłem podświetlenie popielniczki sam. Trzeba było wyciąć mały otwór w plastiku nad popiołką i w górnej blaszce od popielniczki. Otwór w plastiku zakleiłem szkiełkiem z tworzywa (żeby nie dymiło się''w toyote'') i zamontowałem diodęLED rozpraszającą 10mm (daje lepszy efekt - mój prototyp na zwykłych ledach świecił kiepsko), którą podłączyłem do kabli podświetlenia radia. Schemat kostki Fujitsu Ten można łatwo znaleźć na necie, tam jest pokazane, który kabel jest od podświetlenia. Oświetlenie popielniczki działa po włączeniu świateł. Najwięcej roboty jest przy wycięciu odpowiednich otworów, trzeba je dobrze rozmieścić, aby efekt był zadowalający. Kolor u mnie narazie jest niebieski ale zmienięna biały tak jak reszta ''kokpitu''.

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #10 dnia: 30-12-2004, 19:01:41 »
Cytat: Oakhallow
Ja w wersji japońskiej też nie mam takich wodotrysków. Zresztą w ogóle tego nie mam. Mam za to szufladke na bilon, w ktora swietnie pasuja wszystkie karty plastikowe przydatne w drodze. A zamiast zapalniczki gniazdo.


To dziwne,bo mialem 2 japonczyki w wersji podstawowej ( 99r i 2000 ) i byly popielniczki i zapalniczki.
Na bilon bylo wglebienie w desce po lewej stronie kierownicy ,obok wlacznika swiatel przeciwmglowych.

CarinaGTI

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #11 dnia: 05-02-2005, 21:41:42 »
no i wspolnymi siłami zrobilismy podświetlenie :-DD  :adiabelek
laaaaaaaaadnie wyglada  :athunbsup

tomek_paseo

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #12 dnia: 05-02-2005, 21:44:57 »
No i w koncu udało się:)
Było trochęroboty, ale efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania  :-DD
Uprzejmie dziękuje CarinieGTI vel Konradowi za pomoc :)
<piwo><wóda><papierosy>  :csmoker

Smok

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #13 dnia: 05-02-2005, 22:07:39 »
no a jakies fotki albo co???

tomek_paseo

  • Gość
Pod¶wietlanie popielniczki i zapalniczki.
« Odpowiedź #14 dnia: 06-02-2005, 17:09:53 »
Jak tylko zrobi sie na tyle ciepło, żeby "wyprowadzić aparat na spacer", pstrykne cos i wrzuce na serwerek  :wink:


 

Beesafe.pl