Autor Wątek: ET felgi w Yarisie  (Przeczytany 13233 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcowoj

  • Gość
ET felgi w Yarisie
« dnia: 06-10-2008, 10:19:58 »
Mam w Yarisku felgi ET 45, czy można założyć do niego felgi z ET 49 przy pozostałych parametrach identycznych? Mam takie felgi z oponami zimowymi i nie chciałbym przekładać samych gum.

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #1 dnia: 06-10-2008, 10:38:58 »
A jaka szerokość tych felg?

Zawsze możesz dołożyć dystans 5mm (nie wymaga wymiany szpilek) i będzie ok.
Seat Leon Cupra :D

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #2 dnia: 06-10-2008, 17:46:28 »
Ale jeżeli offset jest pozytywny, to chyba działa to w drugą stronę: felga z ET49 będzie bardziej odsadzona od piasty niż ET45, więc dystanse nie będą potrzebne. Dobrze kombinuję...?
"I love the smell of flames early in the morning..."

Dagon

  • Gość
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #3 dnia: 06-10-2008, 18:55:55 »
Nie. ET 45 jest bardziej wysunięte na zewnątrz niż ET 49 (49 siedzi głębiej w zakolu). Im większe ET, tym głębiej siedzą koła. Im mniejsza wartość ET 30, 20, 10, -10, - 20... tym felga idzie bardziej na zewnątrz.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #4 dnia: 06-10-2008, 18:59:56 »
potwierdzam....
wieksze ET felga 'glebiej'....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

marcowoj

  • Gość
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #5 dnia: 07-10-2008, 08:28:28 »
Czyli mam rozumieć że z ET 49 nie da rady do Yarisa be kombinacji z dystansami.

Offline maluch

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 348
  • Płeć: Mężczyzna
    • Praca
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #6 dnia: 07-10-2008, 09:29:34 »
Wejdzie bez problemu, także bez dystansów. Domyślam się, że felgi masz z Opla, przymierzałem takie, spokojnie wchodzą.

marcowoj

  • Gość
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #7 dnia: 07-10-2008, 12:49:56 »
Maluch dobrze się domyślasz bo mam również corsę ze słynnym silnikiem 1.0 która mi jak narazie po dobrze się sprawuje.
PS. Znam Twój nick z forum corsy, też troszkę tam pisałem. pozdrawiam.

Offline przemkuu

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 710
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #8 dnia: 13-10-2008, 10:40:36 »
Ostatni wrescie po kilku latach kupiłem felgi do yarka i chyba za małe ET bo przy 4 osobach na duzych dołach tylne koła obcierają o nadkola heh
Miłego dnia i miłych wrażen z jazdy!

xmisiek007

  • Gość
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #9 dnia: 16-04-2009, 19:26:33 »
Siema... gdzies juz tutaj na forum byla rozmowa na temat rozmiarow i innych rzeczy :d ale gdzie sie nie zapytac kazdy mowi co innego...
problem mam taki... jak skrece gwinta to przy jezdzie w 3 os ocieraja mi ranty z przodu i tylu... 6,5X15 ET 35... nie wiem czy sie pakowac w koszty i zmieniac fele ?? ma ktos moze OZ SUPERTURISMO 6,5X15 ET42 ??lub 43 nie pamietam dokladnie ?? czy obciera przy gumie 195/50 ?? czy wystarczy zmienic opony na 195/45 ??lub40 ?? bo kumpel w vts-ie zrobil taki zabieg i teraz nie ma problemow ?? lub po prostu... winda w gore :D i bez gleby ??
P.S. jakie najmniejsze ET mozna dac przy 6,5'?? pozdro

scaliłem z podobnym wątkiem
kafara1
« Ostatnia zmiana: 17-04-2009, 08:32:31 wysłana przez kafara1 »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #10 dnia: 16-04-2009, 19:31:06 »
hmm dziwna sprawa...
jak jest ustawiony ten gwint? ile nizej jest auto...

moj Y przy glebie 4cm (czyli sporej, na gwincie pewnie jest z 6 max 7) i feldze 7'!! i et 35 obcieral, ale minimalnie....
przy tej szerokosci i et40 byloby ok...

6,5" i et 35 to mniej wiecej to samo co 7" i et40...
opony byly 195/45/16...

sama regulacja na gwincie raczej na nie wiele sie zda... co prawda auto idzie wyzej, ale tam jest belka, wiec geometria nic sie nie zmienia, a co za tym idzie i tak bedzie tarlo przy full zaladowanym...;) (inaczej wygladaloby to przy zaiwszeniu wielowahaczowym....)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

xmisiek007

  • Gość
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #11 dnia: 16-04-2009, 22:18:54 »
gwint mam teina ;p moge go jeszcze zkrecic... obnizony jest dosc duzo ale ;) mozna by jeszcze bardziej... jak stoi to jest z 1 / 1,5 cm blotnik nad kolem... na zimowkach czyli serii nie ma problemow bo sie chowaja kola w blotnik przy zaladowaniu. tyl siada minimalnie na boku opony i lekko ja przyciera... z przodu przyciera w miejsci gornej lapy od nadkola bo mam oberwane zaczepy :D co do zawiasa... jak na nasze drogi to dosc fajnie wybiera niedoskonalosci... w sumie nie jest to KW... 2 razy drozsze no ale :)  na 16 nie mam kasy w obecnej chwili... jak nie znajde rozwizania to ;d winda... a kasa przeznaczona na alu :) zostanie inaczej wydana %% ;) i 98verva ;D dla Yarisa

aha.. no i jeszcze Wink jedno jak podniose go na gwincie to w 4 os moge smigac i nic sie nie dzieje Smiley tylko ze jest wtedy minimalnie nizszy od TS-a... no ale to dalej nie robi roboty... bo TS tez jest wysoki
« Ostatnia zmiana: 16-04-2009, 22:30:24 wysłana przez Red_Point »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #12 dnia: 16-04-2009, 22:35:06 »
hmm w takim razie wnosze ze gwint jest dosyc twardy, skoro po podniesieniu nic nie obciera... - poprostu malo musi zawias pracowac....

u mnie obcieralo z tylu nawet na seryjnych sprezynach, a jak wiadomo tyl w yarisie w serii jest baaardzo wysoki...;)

skoro zainwestowales juz w gwint, to ja osobiscie poszukalbym jednak jakis alu, ktore beda z tym wspolgraly, bo szkoda nie wykorzystac tego gwintu...

zapodaj jakies foto jak wyglada Y na gwincie.... swego czasu, swoj tez chcialem wyposazac w D2...:)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

xmisiek007

  • Gość
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #13 dnia: 17-04-2009, 09:55:53 »
ok zrobie jakas fotke ;p i wkleje tylko ze nie mam umytego samochodu

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ET felgi w Yarisie
« Odpowiedź #14 dnia: 17-04-2009, 10:35:38 »
Hej!

Rozumiem że chodzi o Yarisa 1. Jeśli tak, to mam identyczne parametry felg. Koła mieszczą się idealnie w nadkola, ale przy rozmiarze opon 185/55R15. Ale to już jest na prawdę na styk. Te 5 mm bardziej wystające u Ciebie opony powodują że już ociera. Próbowałem u siebie dołożyć 5mm dystanse i już ocierało. Jeśli chodzi o przód to tam jest plastikowe nadkole w którym można próbować coś wyrzeźbić...

Czyli albo musiałbyś zmienić opony na węższe, albo felgi na ET ok 40. Ja bym polecał opony :)

No chyba że jednak felgi, ale wtedy to ja bym patrzył na 16-tki. ET ok 40, opony 195 i jakoś to powinno się dać upchnąć...
Seat Leon Cupra :D


 

Beesafe.pl