Autor Wątek: stukające zawory  (Przeczytany 2011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

domell0001

  • Gość
stukające zawory
« dnia: 18-10-2008, 20:38:40 »
zakupiłem avensis 1.8 vvt-i po wymianie pierścieni i uszczelniaczy mechanicy prawdopodobnie źle złożyli rozrząd efekt: urwany zawór zniszczył głowice. zmieniona głowica, kilka zaworów i tłok. działał ale po kilku kilometrach znowy zaczyna klekotać. jak ktoś wie co to może być to pomóżcie bo niedługo naprawa wyniesie mnie więcej niż to auto. pozdrowionka

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: stukające zawory
« Odpowiedź #1 dnia: 18-10-2008, 20:41:39 »
ale czemu ty masz bulić, skoro fachury do tego doprowadzili to niech fundują nowy motor. do rzeczoznawcy i za ich.
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: stukające zawory
« Odpowiedź #2 dnia: 18-10-2008, 22:08:51 »
zakupiłem avensis 1.8 vvt-i po wymianie pierścieni i uszczelniaczy mechanicy prawdopodobnie źle złożyli rozrząd efekt: urwany zawór zniszczył głowice. zmieniona głowica, kilka zaworów i tłok. działał ale po kilku kilometrach znowy zaczyna klekotać. jak ktoś wie co to może być to pomóżcie bo niedługo naprawa wyniesie mnie więcej niż to auto. pozdrowionka
Witam.
Podejrzewam że nie robiłeś tego w serwisie i obawiam się że chłopaki którzy to składali mogli po raz pierwszy składać Ave. I niestety coś sp...dolili. Walka z nimi będzie długa i wyboista ... Ale można spróbować.
Napisz czy planowałeś głowicę i tą jedną gładź spod wymienianego tłoka i czy sprawdziłeś wałki (czy nie sa pokrzywione) napisz też czy nie masz wydmuchów spod głowicy itp.
Pozdrawiam
Obi

domell0001

  • Gość
Odp: stukające zawory
« Odpowiedź #3 dnia: 18-10-2008, 22:46:25 »
no niestety w serwisie to niebyło robione teraz żałuje bardzo :-( głowica niebyła planowana i podejżewam, że z tłokiem też nic niebyło robione a wałki podobno równe. rozbierali to jeszcze raz i wszystko sprawdzali lecz dalej to samo. mam na oku głowice z Toyota MR2 VVTI 1.8 prawdopodobnie niema różnicy jak będzie ten sam model silnika. jak możesz coś doradzić bez konieczności zmiany silnika to z góry dzięki

dawidek578

  • Gość
Odp: stukające zawory
« Odpowiedź #4 dnia: 19-10-2008, 22:38:41 »
Niestety miałem ten sam problem ale u mnie wysuneła się tzn tabletka z pod zaworu regulująca go  <zalamka> i zrobiła male spustoszenie zrobiłem najpierw jeden walełk rozrządu nic nie dało zrobiłem puzniej głowice 2 zawory i planowanie troszke było lepiej ale po zrobiniu 100 km robiło sie głośniej i okazało się że 2 wałek też był krzywy!Więc regulujcie panowie zawory


 

Beesafe.pl