Autor Wątek: tempomat  (Przeczytany 342322 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Youras

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
Odp: tempomat
« Odpowiedź #495 dnia: 04-04-2019, 13:18:13 »
Ja doposażam moją Corolle tak, że sprawdzam w katalogu co było montowane fabrycznie  z ulepszeń w danym modelu. Dla przykładu schematu działania i analogii dla Was podam, że w wersji Prestige mojego modelu tempomat montowany był fabrycznie. A skoro tak, to szukam na OtoMoto modelu w wersji Prestige z wpisanym do oferty VIN. Teraz lecę z nim na https://www.toyota-tech.eu/ i pobieram schematy wszystkiego co mnie interesuje z dodatkowego wyposażenia wynikającego z katalogu. Pobieram też w tej samej sesji schematy mojego auta. Na spokojnie porównuje je. Ze schematami zaczynam sprawdzać na aucie, czy dane przewody odpowiedzialne za dane doposażenie są, czy nie. Jeśli nie, to badam gdzie trzeba dołożyć i dokładam.
« Ostatnia zmiana: 04-04-2019, 13:22:33 wysłana przez Youras »

Offline lawenda

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: tempomat
« Odpowiedź #496 dnia: 04-04-2019, 16:05:33 »

W moim przypadku brakowało dwóch połączeń:
- z kostki A50 pin 60 (pusty) w komorze silnika do kostki E6 pin 1 (fabrycznie zamontowany niedziałający kabelek jasno niebieski) przy kierownicy
- masa do kostki E6 pin 2 (fabrycznie kabelek brązowy także niedziałający) przy kierownicy
 
c0lgate

Cześć
Jakiego przekroju przewodów użyłeś?


Offline c0lgate

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: tempomat
« Odpowiedź #497 dnia: 09-04-2019, 19:13:27 »
Hej, 

Na Allegro linka miała parametry: PRZEWÓD LGY 1x1.00mm
Napięcie: 450-750V.

c0lgate

Offline lawenda

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: tempomat
« Odpowiedź #498 dnia: 10-04-2019, 08:34:20 »
Dzięki.

« Ostatnia zmiana: 10-04-2019, 11:21:37 wysłana przez fazibazi »

Offline lawenda

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: tempomat
« Odpowiedź #499 dnia: 10-04-2019, 08:38:41 »
Czy któraś z szanownych koleżanek lub któryś z szanownych kolegów mógłby zrobić zdjęcie kostki do której podłącza się brakujący kabelek w hybrydzie? Chodzi mi o to miejsce za schowkiem pasażera.

OT: szkoda ze nie można wrzucać tutaj załączników bezpośrednio tylko trzeba hostowac się na serwerach zewnętrznych.

Offline lawenda

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: tempomat
« Odpowiedź #500 dnia: 10-04-2019, 18:44:27 »
Przeczytałem cały wątek, ale nie znalazłem informacji o konkretnie Auris II hybrid po lifcie.
Jeśli ktoś wie to proszę uprzejmie o wskazanie który pin trzeba połączyć z czujnikiem pedału hamulca?


Offline lawenda

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: tempomat
« Odpowiedź #501 dnia: 14-04-2019, 16:29:24 »
Cześć Wszystkim!

Dzisiaj podjąłem próbę instalacji tempomatu w Auris II HSD 2016 (wersja PREMIUM).
1. Odłączyłem akumulator w bagażniku.
2. Zdjąłem poduszkę powietrzną.




3. Przykręciłem dźwigienkę tempomatu.



4. Założyłem poduszkę.
5. Podłączyłem akumulator.

Efekt jest taki jak poniżej, czy możecie zasugerować co dalej?
UWAGA! na chwilkę zapala się ikonka tempomatu, czyli wniosek, że sygnał włączenia tempomatu do kompa dochodzi, ale po chwili pokazuje się takie komunikat jak na zdjęciu poniżej.



Zauważyłem również, że teraz nie muszę wciskać pedału hamulca aby włączyć zasilanie kontrolek, tzn. samochód nie uruchamia się w trybie READY więc jechać się nie da, ale kontrolki zapalają się wszystkie. Tak jakby z czujnikiem pedału hamulca teraz coś się działo.

Po przeczytaniu całego wątku domyślam się, że trzeba połączyć kostkę pedału hamulca z kostką za schowkiem pasażera (zdjęcie powyżej, w poprzednim moim wpisie).

Tutaj kostka pedału hamulca:



Proszę o wskazówki i pomoc.
« Ostatnia zmiana: 14-04-2019, 16:54:41 wysłana przez lawenda »

Offline lawenda

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: tempomat
« Odpowiedź #502 dnia: 15-04-2019, 17:44:58 »
Nikt, nic?  :wallbash:

Offline Youras

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
Odp: tempomat
« Odpowiedź #503 dnia: 15-04-2019, 17:50:37 »
Nikt nic. Na górze masz link do schematów Twojego wozu. Wydasz kilka złotych i będziesz miał wszystko jasne czego brakuje i w jakiej kości. To na prawdę jest najkrótsza droga do tego co potrzebujesz.

Offline lawenda

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: tempomat
« Odpowiedź #504 dnia: 15-04-2019, 18:47:32 »
Nikt nic. Na górze masz link do schematów Twojego wozu. Wydasz kilka złotych i będziesz miał wszystko jasne czego brakuje i w jakiej kości. To na prawdę jest najkrótsza droga do tego co potrzebujesz.
Zapłaciłem i kupiłem zanim zacząłem pytać o podłączenie, ale niestety to jest istna plątanina kabelków i jest wiele niejasności, więc jak ktoś już przez to przeszedł to mógłby pomóc.
W schematach, które ściągnąłem nie ma np. złącza, które ja w kierownicy mam.
Macie może jakąś teorię do czego to służy?


Online przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2579
Odp: tempomat
« Odpowiedź #505 dnia: 16-04-2019, 01:36:37 »
Zrob taki test:
- uruchom auto jak do jazdy
- w trybie P nie naciskajac hamulca wcisnij przycisk wlaczania tempomatu, czy kontrolka tempomatu sie swieci?
- jesli swieci sie kontrolka tempomatu wcisnij hamulec i czy wtedy pojawia sie blad?

Offline lawenda

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: tempomat
« Odpowiedź #506 dnia: 16-04-2019, 06:35:08 »
Tak, właśnie wtedy pojawia się ten komunikat 'Sprawdź tempomat', zdjęcie powyżej.
« Ostatnia zmiana: 16-04-2019, 07:35:08 wysłana przez fazibazi »

Online przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2579
Odp: tempomat
« Odpowiedź #507 dnia: 16-04-2019, 09:01:55 »
Czyli brak komunikacji miedzy wlacznikiem pedalu hamulca a komputerem. Pozniej cos doradze.

Offline Youras

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
Odp: tempomat
« Odpowiedź #508 dnia: 16-04-2019, 09:26:48 »
Macie może jakąś teorię do czego to służy?

Wskazane gniazdo to SUP i SDN z ECC (masą), czyli ShiftUP i ShiftDOWN, czyli w to wpinamy łopatki zmiany biegów przy kierownicy.

Znalazłem swój schemat okablowania w kierownicy. Odręczny, ale jest :-)


Online przmor

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2579
Odp: tempomat
« Odpowiedź #509 dnia: 16-04-2019, 09:59:04 »
Wlacznik przy pedale hamulca ma dwie pary stykow, od swiatel stop normalnie rozwarte i od tempomatu normalnie zwarte. Wcisniecie hamulca zwiera styki od swiatel stop a rozwiera te od tempomatu, jesli brak polaczenia stykow od tempomatu z komputerem to komputer otrzmuje sprzeczne sygnaly i wywala blad. Z tego co pamietam na schematach styki swiatel stop oznaczone sa STP a te od tempomatu ST0. Sprawdze to jeszcze wieczorem.


 

Beesafe.pl