Autor Wątek: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris  (Przeczytany 17139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herkules

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« dnia: 05-12-2008, 13:14:34 »
Co powiecie na zmiany ...
W załączeniu link do artykułu zamieszczonego na Onecie
Jak dla mnie najważniejszą zmianą będzie silnik - mocniejszy i oszczędniejszy - obecnie jest dobrze a wedle podawanych parametrów... nowy to dopiero będzie :)

http://moto.onet.pl/1520849,2243,artykul.html

Offline ravka

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 965
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #1 dnia: 05-12-2008, 13:19:23 »
Z zewnątrz zmiany objęły kilka elementów, jak przedni i tylny zderzak z zintegrowanymi listwami ochronnymi, przeprojektowane klosze lamp z przodu i z tyłu, a także węższy grill. Odświeżona została także kabina, gdzie zastosowano nowe materiały i wzory tapicerki. Najważniejsza zmiana jest jednak niewidoczna na pierwszy rzut oka. Chodzi o nowy, 4-cylindrowy silnik Dual VVT-i o pojemności 1,33 litra, który do tej pory zastosowanie znalazł w większym modelu Auris.

Nowy silnik benzynowy charakteryzuje się także niższą emisją szkodliwych substancji oraz mniejszym zapotrzebowaniem na paliwo. Zyskał także, w porównaniu do motoru 1,4, który zastępuje, nieco wigoru. 1,33-litrowy Dual VVT-i pozwala osiągnąć moc 101 koni mechanicznych i 132 Nm momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem nowej, 6-biegowej skrzyni manualnej lub też, opcjonalnie, półautomatycznej przekładni MMT.

Producent zapewnia, że spalanie w wersji ze skrzynią manualną będzie średnio na poziomie 5,1 l/100km.

Dodatkowo, nowy Yaris dostępny będzie po raz pierwszy z nowym systemem Toyoty Stop&Start. Według projektantów, urządzenie skonstruowane jest tak, by wyłączanie i ponowne uruchamianie silnika było szybsze i bardziej ciche.

Wklejam, żeby "nie uciekło"
Wiadomo, dla mnie w autach liczy się głównie silnik  :-P reszta to niepotrzebne dodatki.
Super, że dual VVTi zawitał też do Yarisa.
Ten silnik ma być również dostępny w IQ - myślę, że ładnie będzie to śmigało  :cool:
1. GT 86 Biała Perła
2. Żonowóz - Ave III 1.8

Offline herkules

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 440
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #2 dnia: 05-12-2008, 15:13:16 »
czyli jak dobrze liczę 14 kucy więcej i 11 Nm momentu obrotowego więcej zaś pojemność niewiele większa - choć chyba przeskoczy się próg do ubezpieczenia OC ale co tam :)

Offline bis24

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3841
  • Płeć: Mężczyzna

nfs

  • Gość
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #4 dnia: 06-12-2008, 22:09:14 »
Ładna ale za brak elektronicznego licznika daję minusa. Tak polubiłem ten patent, że każde autko chętnie bym z tym widział.

gorek86

  • Gość
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #5 dnia: 07-12-2008, 09:21:38 »
Ładna ale za brak elektronicznego licznika daję minusa. Tak polubiłem ten patent, że każde autko chętnie bym z tym widział.

Mam to samo zdanie. Ogólnie Y bardzo na plus, fajnie wygląda, ale, co ich podkusiło do zmiany licznika na normalny nie mam pojęcia, przecież to prawie znak rozpoznawczy Yarisa. Do dziś jak ktoś po raz pierwszy wsiada do mojego Y, to pierwsze pytanie: jak to jest zrobione, że ten licznik jest tak "daleko"  :-)

pzdr

Offline KriSSo

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 463
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Rav4 hev
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #6 dnia: 07-12-2008, 10:20:31 »
Dla mnie bomba. Wreszcie ktoś pomyślał i zapodał normalny licznik. Ten digital zawsze był dla mnie nieporozumieniem, lecz jak w każdym przypadku - rzecz gustu.
Pozdrawiam,

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #7 dnia: 07-12-2008, 11:32:26 »
Nie poda mi się specjlnie ten elektroniczny. Ale jest super praktyczny. Do normalnych wskaźników trzeba dłużej wzrok przystosowywać.

Dagon

  • Gość
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #8 dnia: 07-12-2008, 12:44:18 »
Wygląd poprawił się dla mnie znacząco. Co do licznika, to dla mnie obecnie stosowany jest porażką. Ten efekt "odległości" bardzo mnie drażni. Jest niewygodny. Ponadto przy niektórych wadach wzroku oczy potrzebują więcej czasu, by złapać ostrość na tym "wynalazku". Tak więc powinno być lepiej, chodź moim zdaniem, mogli zostawić "digital" a po prostu nie wykorzystywać do jego projekcji lustra.

czamat

  • Gość
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #9 dnia: 07-12-2008, 13:27:04 »
Rolf no nie wiem czy elektorniczny licznik jest praktyczny jak slońce mocno świeci, bo u mnie to np wtedy nic nie widać.

Offline Pasikonik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 484
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #10 dnia: 07-12-2008, 18:38:35 »
Rolf no nie wiem czy elektorniczny licznik jest praktyczny jak slońce mocno świeci, bo u mnie to np wtedy nic nie widać.
Bardzo dziwne...
W moim Y nawet przy mocno świecącym słońcu wskaźniki są zawsze bardzo widoczne - oczywiście pod warunkiem że włączony jest tryb "jasny".
Natomiast słabo wtedy widać kontrolki, ale one są przecież "zwykłe" (umieszczone poza "akwarium" wskaźników).


Poza tym wg mnie wszelkie wskaźniki cyfrowe są znacznie czytelniejsze.
Np. odczyt godziny z zegarka cyfrowego jest chyba 10x szybszy niż ze wskazówkowego.
Dla mnie ideałem byłby zestaw cyfrowego prędkościomierza i cyfrowego obrotomierza.


A za efekt głębi zastosowany Y wręczyłbym medal, nie ma nic przyjaźniejszego dla wzroku.
« Ostatnia zmiana: 07-12-2008, 18:40:11 wysłana przez Pasikonik »

Dagon

  • Gość
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #11 dnia: 07-12-2008, 22:16:22 »
Przyjemne przyjemnością, ale tak jak mówiłem, przy niektórych wadach akomodacja oka nie zachodzi tak sprawnie, jak przy "tradycyjnych" zegarach. Paradoksalnie efekt ten jest wykorzystywany przy specjalistycznych badaniach oczu.

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #12 dnia: 07-12-2008, 22:31:44 »
Dla mnie bomba. Wreszcie ktoś pomyślał i zapodał normalny licznik. Ten digital zawsze był dla mnie nieporozumieniem, lecz jak w każdym przypadku - rzecz gustu.
licznik "analogow" był stosowany od poczatku kariery Yarisa na rynku tylko jak dotąd wystepował jedyniew wersjach TS i SR <diabel>

nfs

  • Gość
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #13 dnia: 08-12-2008, 16:41:47 »
Rzeczywiście efekt "odległości" był dziwny w pierwszych dniach posiadanie Y, ale po tygodniu on minął. Teraz już, moje oko jest przyzwyczajone i nie jest to dla mnie nic dziwnego ( no ale jak pisał Dagon wszystko zależy od oka). Powiem jeszcze. ostatnio jechałem Pasatem mojego kumpla. Wskaźniki były właśnie dla mnie dziwne :) Musiałem się koncentrować o wiele dłużej aby określić prędkość. W Y to rzut oka, ułamek sekundy i już wiem co i jak. :) Odnośnie widoczności elektronika w słońcu. Nigdy nie miałem problemu. No ale jeżdżę dopiero rok. :)

gorek86

  • Gość
Odp: na wiosnę zadebiutuje odświeżony Yaris
« Odpowiedź #14 dnia: 08-12-2008, 22:51:27 »
Nfs mam to samo, czasami jeżdżę Leonem i żeby tam zobaczyć ile jadę, to muszę dłuższa chwilę luknąć. Kwestia przyzwyczajenia.
Co do słońca, na 4 lata mojej jazdy Y, zdarzyło mi się, że była słaba widoczność, ale spokojnie na palcach jednej ręki bym to mógł wyliczyć.

Pzdr


 

Beesafe.pl