Autor Wątek: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego  (Przeczytany 12606 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mstef

  • Gość
Witam wszystkich, to moj pierwszy post na tym forum, do tej pory czytalem i zdobywalem wiedze. Od maja br. posiadam Avensis T25 kombi przed FL z marca 2004r z silnikiem 2L D4D 116KM. Wersja ciezko do okreslenia, bowiem poprzedni wlasciciel wysposazenie sobie urozmaical. Gdy ja kupowalem przebieg miala w ok. 91 tys. W kazdym razie zlokalizowalem kilka problemow, ktore czesc z Was doskonale juz zna z autopsji.

Na pierwszy rzut nieszczesne reflektory, ktore w nocy ledwie oswietlaja droge. Na poczatku myslalem, ze pomoze wymiana zarnikow, ale niestety, poprawa była ledwie zauwazalna mimo uzycia oryginalnych Philipsow D2S. Z tego co sie dowiedzialem od poprzedneigo wlasciciela, to na gwarancji wymieniali mu jeden z reflektorow, bo mu parowal. Rezultat tego jest taki, ze jedna lampa widocznie slabiej mi swieci. Przeczytalem wiele postow, w ktorych padaly informacje, ze stare wersje mialy plastikowe mocowania zarnikow, ktore sie z kolei wykruszaly oraz soczewki, ktore metnialy, a nawet sie topily. Rozmawialem juz panem Hubertem z Tczewa, ktory regeneruje rzeczone reflektory i troche mnie pocieszyl, m.in. tym ze w reflektorach ksenonowych oprawki zawsze byly plastikowe i nic sie z nimi nie dzieje oraz ze w ksenonach nie topia sie tez soczewki, tak wiec pozostalo tylko zmetnienie, ktore mam nadzieje usunac po Nowym Roku.

Dzisiaj dobralem się do konsoli i wyciagnalem fabryczne radio ze sterownikiem od klimy. Komus wczesniej wylal się chyba jakis sok bo posklejaly się przyciski i nedznie to dzialalo. Wyczyscilem jak się dalo, mimo ze nie moglem oddzielic od siebie radia i sterownika klimy, bo trzymalo się to na trzech malych zaczepach, które balem się urwac. Tak wiec rozkrecilem tylko caly sterownik i dobralem się do przyciskow od tylu. Od razu uwaga na tasiemke laczaca plytke wyswitlacza i przysikow od reszty, bo bardzo latwo ja wyrwac oraz na sam wyswietlacz, żeby go nie naciskac bo wylewa się ciekly krysztal – u mnie co prawda po paru minutach wrocil do normy, ale zwracam na to uwage.

Udalo mi się tez usunac uchwyt od zestawu glosnomowiacego, w serwisie Toyoty zamocowali go tak, ze wcisneli pomiedzy radio a obudowe konsoli, co spowodowalo ze cale radio się przesunelo, dla mnie to partactwo. Przy okazji sruby od uchwytu uszkodzily mi powierzchnie konsoli, wrrr. Wyjalem cala zawartosc zestawu glosnomowiacego, bo nie jest mi przydatny zwlaszacza ze to do starej Nokii. Zestaw firmy <<<one – one for all, nie wiem co to, ale montowano to w serwisie Toyoty. W sklad wchodzilo pudelko z elektronika, przelotka do radia mikrofon i uchwyt, a także kabel do antany, który zostawilem w aucie, bo lecial gdzies w strone podszybia nad schowkiem, ale nie udalo mie się tego wyciagnac, może się kiedys przyda o ile dziala. Jeśli ktos może cos na ten temat powiedziec, będę wdzieczny.

Skoro miałem już rozmontowana konsole, chcialem zobaczyc dlaczego nie mam podswietlania skali podgrzewania fotela kierowcy. Przez przypadek urywajac jeden z zaczepow mocujacych srodkowa konsole dobralem się do sterownika i tych nieszczesnych zaroweczek z kapturkami. Jak się tam już dostalem okazalo się ze przestala swiecic i druga zaroweczka :) Jak nie dostane takich w najblizszym sklepie to odzaluje i zaplace haracz w serwisie Toyoty.

Mam na wyposazeniu zarówno ogrzewanie wycieraczek jak i ogrzewanie tylniej szyby, jak każdy, ale nie zorientowalem się jeszcze który przycisk dziala na ogrzewanie usterek, bo w instrukcji jest napisane dosc przewrotnie, mowa o tym w czesci ogrzewania tynego jak i rzeczonych wycieraczek, tylko nic wprost. Nie wiem wiec czy zle cos sprawdzam, czy mam cos popsute, ale dojde i do tego.

Skoro jestem już przy lusterkach, to w lewym mam pewien problem, bo przy sterowaniu jego pozycja cos przeskakuje, zwlaszcza jak dojde do maksymalnego wychylenia. W prawym tak nie mam, mam nadzieje ze nie będę musial wymieniac calego lusterka. Może ktos miał podobny problem i moglby się podzielic uwagami.

Pytanie do oswietlenia wnetrza tylnich siedzen, czy tam sa tylko osobiste swiatelka czy jest tez to srodkowe tak jak jest z przodu? Nie chche tego rozbierac, a może ktos wie. Jak otwieram tylne drzwi to zapalaja się u gory te dwa boczne swiatelka, ale pomiedzy nim jest ciemno.

Zblizajac się do konca, mam tez problem z klima. Raz ja już czyscilem, ale po jakims czasie zaczela znowu smierdziec, czyms takim jak kamien, jak ze starego czajnika, czasem jak starymi skarpetkami :) Na razie jej nie wlaczam, ale zauwazylem ze jak wlacze ta dodatkowa nagrzewnice, to tez tak smierdzi mimo ze nie mam wlaczonej klimy. Chce wiec oddac ja na gruntowne czyszczenie calego ukladu nawiewu i klimy, tylko musze znalezc dobry warsztat w okolicach Legionowa lub Warszawy. Acha, mam wrazenie ze nawiew slabo dziala, przesiadlem się z Golfa4, a tam jak wlaczylem na max to było to czuc, w Ave natomiast znacznie gorzej, szumi co prawda, ale nawiewu malo.

Jako ze przejechalem już 20 tys, najwyzsza pora na przeglad (troche się zgapilem, fakt) zauwazylem ze autko stracilo troche mocy, ale zweryfikuje to po wymianie m.in. filtra powietrza.

Konczac zycze Wam i sobie na przyszly rok aby nie byl gorszy od obecnego. Pozdrawiam.

P.S. Nie wspomialem ze mam jeszcze swierszcze, które pojawiaja się czasem i niewiadomo gdzie siedza, ale i do tego dojde :)
« Ostatnia zmiana: 30-12-2008, 23:56:27 wysłana przez mstef »

salexander

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #1 dnia: 31-12-2008, 10:39:23 »
Kolego w kwestii reflektorów też jestem po świeżym zakupie AVE. POniżej link do wątku + końcowa konkluzja.
Warunek samochód musiałbyć regularnie serwisowany w ASO (bo rozumiem że podobnie jak i mój jest już po gwarancji)

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=20848.0

Co do reszty to ci nie pomogę gdyż sam jestem póki co "pełzającym toyotem" ;) a poza tym raczej do rozkręcania mam lewe ręce. Mogę tylko mówić którą śrubkę powinno się wykręcić hiih

Qba

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #2 dnia: 31-12-2008, 11:00:34 »
Na pierwszy rzut nieszczesne reflektory, ktore w nocy ledwie oswietlaja droge. Na poczatku myslalem, ze pomoze wymiana zarnikow, ale niestety, poprawa była ledwie zauwazalna mimo uzycia oryginalnych Philipsow D2S. Z tego co sie dowiedzialem od poprzedneigo wlasciciela, to na gwarancji wymieniali mu jeden z reflektorow, bo mu parowal. Rezultat tego jest taki, ze jedna lampa widocznie slabiej mi swieci. Przeczytalem wiele postow, w ktorych padaly informacje, ze stare wersje mialy plastikowe mocowania zarnikow, ktore sie z kolei wykruszaly oraz soczewki, ktore metnialy, a nawet sie topily. Rozmawialem juz panem Hubertem z Tczewa, ktory regeneruje rzeczone reflektory i troche mnie pocieszyl, m.in. tym ze w reflektorach ksenonowych oprawki zawsze byly plastikowe i nic sie z nimi nie dzieje oraz ze w ksenonach nie topia sie tez soczewki, tak wiec pozostalo tylko zmetnienie, ktore mam nadzieje usunac po Nowym Roku.

Najprawdopodobniej czeka Cię regeneracja odbłyśników. Informacje znajdzesz na Forum.

Pytanie do oswietlenia wnetrza tylnich siedzen, czy tam sa tylko osobiste swiatelka czy jest tez to srodkowe tak jak jest z przodu? Nie chche tego rozbierac, a może ktos wie. Jak otwieram tylne drzwi to zapalaja się u gory te dwa boczne swiatelka, ale pomiedzy nim jest ciemno.

Tylko boczne.

Zblizajac się do konca, mam tez problem z klima. Raz ja już czyscilem, ale po jakims czasie zaczela znowu smierdziec, czyms takim jak kamien, jak ze starego czajnika, czasem jak starymi skarpetkami :) Na razie jej nie wlaczam, ale zauwazylem ze jak wlacze ta dodatkowa nagrzewnice, to tez tak smierdzi mimo ze nie mam wlaczonej klimy. Chce wiec oddac ja na gruntowne czyszczenie calego ukladu nawiewu i klimy, tylko musze znalezc dobry warsztat w okolicach Legionowa lub Warszawy. Acha, mam wrazenie ze nawiew slabo dziala, przesiadlem się z Golfa4, a tam jak wlaczylem na max to było to czuc, w Ave natomiast znacznie gorzej, szumi co prawda, ale nawiewu malo.

Objawy typowe dla zużytego filtra kabinowego. Wymień na nowy, niekoniecznie w ASO. Mann lub Filtron kosztują w detalu mniej-więcej połowę tego, co OEM w ASO, a różnicy nie ma. Zmartwię Cię - ten filtr wymaga wymiany conajmniej raz do roku, a nawet częściej (u mnie wytrzymuje 7-9 miesięcy)

rollins

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #3 dnia: 31-12-2008, 11:22:07 »


Skoro miałem już rozmontowana konsole, chcialem zobaczyc dlaczego nie mam podswietlania skali podgrzewania fotela kierowcy. Przez przypadek urywajac jeden z zaczepow mocujacych srodkowa konsole dobralem się do sterownika i tych nieszczesnych zaroweczek z kapturkami. Jak się tam już dostalem okazalo się ze przestala swiecic i druga zaroweczka :) Jak nie dostane takich w najblizszym sklepie to odzaluje i zaplace haracz w serwisie Toyoty.

Jeżdżę Toyotami od 10-ciu lat i jeżeli chodzi Ci o takie żaróweczki na plastikowej stopce, która służy do mocowania, to tylko haracz w serwisie.

Skoro jestem już przy lusterkach, to w lewym mam pewien problem, bo przy sterowaniu jego pozycja cos przeskakuje, zwlaszcza jak dojde do maksymalnego wychylenia. W prawym tak nie mam, mam nadzieje ze nie będę musial wymieniac calego lusterka. Może ktos miał podobny problem i moglby się podzielic uwagami.

Jak lusterko dojdzie do maksymalnego wychylenia, to przeskakuje zębatka. Tak ma być i to nie jest usterka. Po prostu jak dojdzie do końca to puść przycisk, chyba, że chcesz sprawdzić czy obróci się o 360 stopni javascript:void(0);


Zblizajac się do konca, mam tez problem z klima. Raz ja już czyscilem, ale po jakims czasie zaczela znowu smierdziec, czyms takim jak kamien, jak ze starego czajnika, czasem jak starymi skarpetkami :) Na razie jej nie wlaczam, ale zauwazylem ze jak wlacze ta dodatkowa nagrzewnice, to tez tak smierdzi mimo ze nie mam wlaczonej klimy. Chce wiec oddac ja na gruntowne czyszczenie calego ukladu nawiewu i klimy, tylko musze znalezc dobry warsztat w okolicach Legionowa lub Warszawy. Acha, mam wrazenie ze nawiew slabo dziala, przesiadlem się z Golfa4, a tam jak wlaczylem na max to było to czuc, w Ave natomiast znacznie gorzej, szumi co prawda, ale nawiewu malo.

A wymieniałeś filtr przeciwpyłkowy? Na 90% to jest przyczyną smrodu i słabego nawiewu.

Jako ze przejechalem już 20 tys, najwyzsza pora na przeglad (troche się zgapilem, fakt) zauwazylem ze autko stracilo troche mocy, ale zweryfikuje to po wymianie m.in. filtra powietrza.

Obchodź się delikatnie ze sprzęgłem, awaria koła dwumasowego kosztuje majątek. Niestety jest to bolączka wszystkich nowoczesnych diesli.

P.S. Nie wspomialem ze mam jeszcze swierszcze, które pojawiaja się czasem i niewiadomo gdzie siedza, ale i do tego dojde :)

Świerszcze to i u mnie siedzą, ale przyczyn może być wiele.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.


mstef

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #4 dnia: 31-12-2008, 23:01:13 »
Udalo mi sie dostac te zaroweczki po 1,5zl/szt, oczywisice bez oprawek i kapturkow, ale dostalem je dopiero w trzecim duzym sklepie motoryzacyjnym. Przy demontazu starego kapturka jeden rozerwalem, wiec ostrzegam zeby sie z tym delikatnie obchodzic. W kazdym razie zmontowalem calosc i dziala, a rozerwany kapturek przykleilem delikatnie do zaroweczki przezroczystym poxipolem i dziala. Dzieki za informacje, a co do tego kola dwumasowego to musze o tym poczytac, bo czesto o tym sie pisze, a ja z konstrukcji silnikow jestem noga. Pozdrawiam.


rollins

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #5 dnia: 01-01-2009, 16:25:17 »
Udalo mi sie dostac te zaroweczki po 1,5zl/szt, oczywisice bez oprawek i kapturkow, ale dostalem je dopiero w trzecim duzym sklepie motoryzacyjnym. Przy demontazu starego kapturka jeden rozerwalem, wiec ostrzegam zeby sie z tym delikatnie obchodzic. W kazdym razie zmontowalem calosc i dziala.



Opisz jak ci się udało zmontować to do oprawki. I czy te które kupiłeś nie są trochę wyższe od oryginalnych. Kiedyś w Corolli próbowałem taką dopasować do przycisku ogrzewania tylnej szyby i okazało się, że jest za wysoka i blokuje przycisk. Można go było wcisnąć, ale nie odskakiwał, bo był blokowany przez żarówkę.

mstef

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #6 dnia: 01-01-2009, 18:48:51 »
Udalo mi sie dostac identyczne lub prawie identyczne, od lewej zarowke podswietlenia zapalniczki (tez spalona, jutro do wymiany), w srodku oryginalna zarowka podswietlenia skali sterownika podgrzewania foteli, a z prawej ta, ktora zakupilem:


mstef

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #7 dnia: 02-01-2009, 22:52:20 »
Czy w T25 przed FL powinny byc podswietlane przyciski regulacji lusterek (czterokierunkowy joystick), przycisk wyboru lewe prawe L R oraz przycisk skladania?

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #8 dnia: 03-01-2009, 00:04:06 »
nie
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

mstef

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #9 dnia: 02-02-2009, 00:22:22 »
Z czystym sumieniem moge polecic regeneracje reflektorow u Pana Huberta. Jak je pierwszy raz wlaczylem po zamontowaniu, to mi szczeka odpadla. Warto. Szacun.

Slavoo

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #10 dnia: 18-04-2009, 21:25:41 »

Dzisiaj dobralem się do konsoli i wyciagnalem fabryczne radio ze sterownikiem od klimy. Komus wczesniej wylal się chyba jakis sok bo posklejaly się przyciski i nedznie to dzialalo. Wyczyscilem jak się dalo, mimo ze nie moglem oddzielic od siebie radia i sterownika klimy, bo trzymalo się to na trzech malych zaczepach, które balem się urwac. Tak wiec rozkrecilem tylko caly sterownik i dobralem się do przyciskow od tylu. Od razu uwaga na tasiemke laczaca plytke wyswitlacza i przysikow od reszty, bo bardzo latwo ja wyrwac oraz na sam wyswietlacz, żeby go nie naciskac bo wylewa się ciekly krysztal – u mnie co prawda po paru minutach wrocil do normy, ale zwracam na to uwage.


radio i sterownik faktycznie połączone są trzema zaczepami - aby je rozdzielić trzeba je rozsunąć na boki czyli radio idzie w lewo, a sterownik w prawo i już rozłączone :)

Sprężyn

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #11 dnia: 19-04-2009, 22:23:35 »
co do czyszczenia klimy - zainwestuj w pelna dezynfekcje - ultradzwieki, ta podstawowa ladnie pachnie ale jest malo skuteczna.
Jesli masz niewielka skutecznosc nawiewu to niewatpliwie nalezy wymienic filtr pylkow - zreszta przy dezynfekcji filtr pp to podstawa.
Ostatnio widzialem w auchanie preparat nigrin do czyszczenia klimy. Stawiasz w samochodzie uruchamiasz klime na obiegu zamknietym
i 10 minut ma pracowac - czy dziala nie wiem nie sprawdzalem:)

mstef

  • Gość
Odp: Avensis T25 przed FL z 2004r - problemy poczatkujacego
« Odpowiedź #12 dnia: 10-03-2010, 16:11:17 »
Jesli to to samo, co KAGER to na niewiele to sie zdaje, pachnie prze jakis czas, ale smrodu nie zabija.


 

Beesafe.pl