Autor Wątek: RAV4 I generacji - niepokojący stuk  (Przeczytany 7372 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyktor

  • Gość
RAV4 I generacji - niepokojący stuk
« dnia: 10-01-2009, 23:07:32 »
Witam!
 
W mojej Ravce występuje następujące zjawisko. Kiedy ostro się przyśpiesza, słychać jakby stuknięcie w tylnym moście. Ostatnio wymieniłem przednie poduszki tylnego mostu i myślałem że ten dźwięk zniknie, ale dalej wystepuje.

To normalne w RAVce I generacji, czy coś pokręcili w warsztacie??

PzDr!

junior_ek

  • Gość
Odp: RAV4 I generacji - niepokojący stuk
« Odpowiedź #1 dnia: 15-07-2009, 21:09:36 »
Podpora wału do wymiany, cena nowej w ASO ok 500-600 zl. Zamienników nie znalazlem

Wyktor

  • Gość
Odp: RAV4 I generacji - niepokojący stuk
« Odpowiedź #2 dnia: 16-08-2009, 12:51:04 »
Podpora wału do wymiany, cena nowej w ASO ok 500-600 zl. Zamienników nie znalazlem

Naprawiłem to już ;)

wjtz

  • Gość
Odp: RAV4 I generacji - niepokojący stuk
« Odpowiedź #3 dnia: 28-12-2010, 12:38:02 »
Witam, chciałem odświeżyć temat! Czy była to ta podpora wału? Czy stuknięcia ustały po wymianie czy może coś innego bo mam podobne objawy! Pozdrawiam

misza

  • Gość
Odp: RAV4 I generacji - niepokojący stuk
« Odpowiedź #4 dnia: 03-05-2012, 03:35:57 »
odświerzam temat.. pytanie jak wyzej. chodzi o 1 generacje ravki. stukanie słychać przy zmianie biegów.

Offline marcin

  • Moderator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: RAV4 I generacji - niepokojący stuk
« Odpowiedź #5 dnia: 03-05-2012, 09:06:00 »
Masz odpowiedź powyżej. Albo któraś poducha tylnego dyfra, albo podpora wału. Wjedź na kanał, zaciągnij ręczny i próbuj ruszyć do przodu i do tyłu, a drugi niech patrzy od spodu, co się dzieje.
3VZ.pl



misza

  • Gość
Odp: RAV4 I generacji - niepokojący stuk
« Odpowiedź #6 dnia: 09-05-2012, 10:30:46 »
Masz odpowiedź powyżej. Albo któraś poducha tylnego dyfra, albo podpora wału. Wjedź na kanał, zaciągnij ręczny i próbuj ruszyć do przodu i do tyłu, a drugi niech patrzy od spodu, co się dzieje.
mam odpowiedź ale sprzed 3 lat. moze teraz dostepne sa jakies zamienniki. wsedłbym do kanału ale ravki jeszcze nie mam. przymierzam sie do zakupu, a w 6 na 8 egzemplarzy którymi jechałem stwierdziłem powyzsze objawy wiec chce sie zorientowac jaki bylby koszt takiej naprawy.

Offline Lukaszk007

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: RAV4 I generacji - niepokojący stuk
« Odpowiedź #7 dnia: 22-06-2018, 09:45:00 »
Jest to mój pierwszy post na forum, dlatego najpierw chciałbym przywitać wszystkich forumowiczów - siemanko :)

Ponownie chciałbym odświeżyć temat stuków w I generacji RAV4.
Po wjechaniu na kanał i sprawdzeniu stanu zastałego stwierdziłem:
- brak uszkodzeń w podporze wału - guma cała, brak luzów, wydaje się ok,
- krzyżaki na wale również ok - brak luzów,
- poduszka tylnego mostu też bez uszkodzeń i luzów.
Dźwięk, metaliczny stuk, wydobywa się przy ruszaniu i przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu na niższych biegach.

Gdzie jeszcze mógłbym szukać przyczyny?

Offline Lukaszk007

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 2
Odp: RAV4 I generacji - niepokojący stuk
« Odpowiedź #8 dnia: 13-07-2018, 09:40:15 »
Przepraszam, że post pod postem.

W moim przypadku przyczyną stuków okazał się uszkodzony przegub tylnej osi - zewnętrzny lewy. Ze względu na to, że samochód był użytkowany przez pewien czas z uszkodzonym przegubem, mogło nastąpić osłabienie przegubu również z drugiej strony, dlatego lepiej wymienić od razu oba, aby nie rozbierać ponownie auta za pewien czas i się nie stresować.
Obie poduszki tylnego mostu są w dobrym stanie i nie wymagają wymiany.

Pozdrawiam.


 

Beesafe.pl