Autor Wątek: AVE III - pierwsze kilometry  (Przeczytany 7103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ravka

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 965
  • Płeć: Mężczyzna
AVE III - pierwsze kilometry
« dnia: 07-02-2009, 12:28:44 »
Ave III w rodzinie  :-)
Sedan 2.0 d4d Sol.
Przebieg 75km.
Pierwsze wrażenie : "O rany jadę TRAKTOREM!" Silnik jest głośny, po nocy, pierwsze odpalenie (przy +9) kojarzy mi się z Ikarusem  :roll:
Dwa : Ma najlepszy zawias ze wszystkich Ave. Jeździłem Ave I 2.0 128KM (zawieszenie jako tako), Ave II 2.0 d4d (masakra). W III mimo zimówek 16" jest najlepiej. Na lato są 17" 215/55/17 więc winno być jeszcze lepiej. Niestety to dość niefortunny rozmiar ogumienia (215/55/17) gdyż brak w tym rozmiarze opon UHP, jedynie HP będzie musiało kiedyś wystarczyć. Nawet nie wiem jakie tam letnie dali  :roll: chyba Michały jakieś.
Trzy : te lampeczki do zmiany biegów ..... pokazują kiedy zmienić bieg, ale to chyba ustawione jest żeby uzyskać jaknajniższe spalanie, a nie jaknajlepsze osiągi. Czyli całkowicie na odwrót  :-P Jak dla mnie oczywiście. Ave to typowy dupowóz więc niepotrzebnie się czepiam.
Cztery : osiągi - BRAK  :| Czuje się "potęgę" momentu obrotowego (jak w większości ropniaków) tylko co z tego jeśli auto nie przyśpiesza.....? Wgniata w fotel, wgniata, wgniata, wgniata, zapinasz 3 bieg, dalej wgniata, wgniata i .... O! jest 100km/h! ale prujemy  <sternik>
Pięć : Generalnie jest OK, plastiki, lakier (czarny metalik  :-)), wykonanie, zegary itp. jak na razie wszystko mi się podoba. Może po za ręcznym w przycisku  <zalamka>
cdn
1. GT 86 Biała Perła
2. Żonowóz - Ave III 1.8

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #1 dnia: 07-02-2009, 14:13:17 »
apropos shift-light'u
pisalem o tym po jeździe próbnej.
są one "zoptyamlizowane" pod kątem ekonomiki jazdy, a nie osiągów..

także, po raz kolejny toyota wpada w "kapeluszniczy" stereotyp (oczywiście nie chcę urazić nikogo, kto jeździ na codzień oszczednie:) )
Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA

Offline ravka

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 965
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #2 dnia: 07-02-2009, 15:45:08 »
są one "zoptyamlizowane" pod kątem ekonomiki jazdy, a nie osiągów..

Mogli zrobić przełączanie osiągi/ekonom i byłby super.
1. GT 86 Biała Perła
2. Żonowóz - Ave III 1.8

GD2087G

  • Gość
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #3 dnia: 07-02-2009, 20:33:59 »
To teraz ja pozwolę sobie swój nowy nabytek skomentować:
- plastiki na drzwiach - jakość niczym skoda fabia, seat ibiza,
- fotele całkiem, całkiem ale skóra beżowa niestety szybko się budzi,
- silnik bez emocji 150ps na automacie - jest miło i trochę gałka za wysoka
- bagażnik nadal mało funkcjonalny - wózek dziecięcy emmaljunga słabo się mieści
- światła - szacun zamiast wypalających się valeo są made in Japan
- tył przestrzeni pasażerskiej - niestety mało miejsca nad głową (wersja z szklanym dachem).
- prowadzenie bez zarzutu - bardzo dobry układ kierowniczy
- poziom hałasu względny - bardzo czuć łamania poprzeczne asfaltu
- nawigacja w złym miejscu - powinna być jak w volvo - nad kokpitem
- podłokietnik – w końcu coś z passata ręka faktycznie odpoczywa a fotel zapuszczono nieco głębiej


Najogólniej mój nowy nabytek sprawia wrażenie, jakby na końcu linii produkcyjnej siedział księgowy – uwielbiam eksperymenty i mimo wszystko zdecydowałem się na ten model - zobaczymy jak będzie się spisywał.


matt28

  • Gość
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #4 dnia: 08-02-2009, 22:03:39 »
Czekam na wiecej opinii dotyczacych nowej Avensis - po przeanalizowaniu rynku motoryzacyjnego nie znalazlem samochodu ktory moglby zastapic moja obecna, jedyny wybor i naturalna kontynuacja to Avensis kolejnej generacji.

Interesuje mnie silnik 1.8, prawdopodobnie zdecyduje sie na wymiane za okolo rok, maksymalnie 2 lata, wiec mam nadzieje iz w miedzyczasie nowa Ave pokaze swoje dobre jak i (mam nadzieje ze tych bedzie zdecydowanie mniej) zle strony.

ToyMan

  • Gość
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #5 dnia: 08-02-2009, 23:06:27 »
To teraz ja pozwolę sobie swój nowy nabytek skomentować:
- fotele całkiem, całkiem ale skóra beżowa niestety szybko się budzi,
Czy z tą skórą beżową jest naprawdę tak źle z utrzymaniem w czystości ?
Jutro chciałbym zamówic Prestige z beżową skórą.

arczic

  • Gość
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #6 dnia: 08-02-2009, 23:56:58 »
ja mam jasna skore od 2005 i wcale nie ma tragedii, owszem brudzi sie( jak wszystko), ale spokojnie wilgotna scierka doczyscisz. takze spokojnie bierz i niczym sie nie martw.
napewno nie bedziesz zalowal :).
« Ostatnia zmiana: 08-02-2009, 23:59:13 wysłana przez arczic »

Robert S

  • Gość
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #7 dnia: 01-03-2009, 19:18:09 »
chcę zamówić jutro nowe AVE z 1.6
Czy to rozsądne czy lepiej wybrać 1.8????
Liczę na szybką odpowiedź
Pozdrawiam

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #8 dnia: 01-03-2009, 19:24:45 »
chcę zamówić jutro nowe AVE z 1.6
Czy to rozsądne czy lepiej wybrać 1.8????
Liczę na szybką odpowiedź
Pozdrawiam

Nie jeździłem nigdy ave, ale sądzę, że ave z 1,6 to nie jedzie w ogóle...1,8 już jakoś powinien jechać. Najlepiej to 2,0 :roll:

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #9 dnia: 01-03-2009, 20:12:54 »
1,8 to minimum, jeśli jednak zależy ci na osiągach to celuj w 2,0
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #10 dnia: 02-03-2009, 07:06:45 »
A czy ktoś jeździł tą nową 1.6? Na papierze wygląda całkiem nieźle, w kóncu moc ma porównywalną z poprzednim 1.8.

Robert S

  • Gość
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #11 dnia: 02-03-2009, 07:22:26 »
A czy ktoś jeździł tą nową 1.6? Na papierze wygląda całkiem nieźle, w kóncu moc ma porównywalną z poprzednim 1.8.
Niestety testowe samochody są tylko wyposażone w 1.8 i automatyczna skrzynie biegów (przynajmniej w ASO Toruń)
Jechałem właśnie takim modelem wrażenie będą bardziej pozytywne, moim zdaniem gdy będzie manualna

crab_79

  • Gość
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #12 dnia: 02-03-2009, 17:58:35 »
A czy ktoś jeździł tą nową 1.6? Na papierze wygląda całkiem nieźle, w kóncu moc ma porównywalną z poprzednim 1.8.

Na szkoleniach dla pracowników można było bez problemu porównać. Z opisu jazd wynika, że już silnik 1.6 jest do tego ave rewelacyjny, oczywiście jeśli ktoś nie planuje sportowej jazdy  :police: 

Zobacz na najnowsze silniki VW znacznie mniejsze pojemności i znacznie większe moce niż w Toyocie. Przejedź się, zobacz sam i zdecyduj jakich osiągów oczekujesz od samochodu  :-)

Qba

  • Gość
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #13 dnia: 03-03-2009, 09:43:41 »
Silniki VW TSI trudno jest w ogóle porównywać z VVT-i Toyoty, ponieważ VW postawiło na turbodoładowanie, co wprawdzie podnosi osiągi silnika, ale też znacznie zwiększa koszty wytwarzania, koszty serwisu, obniża ogólną trwałość jednostki napędowej i pogarsza jej wrażliwość na błędy eksploatacyjne.

Silniki TSI mają ciśnienie doładowania 1.8 bar, a to wcale niemało jak na "cywilny" silnik dla ludu.

TSI jest bardzo świeżą rodziną silników - poczekajmy z pochwałami na opinie użytkowników po - powiedzmy - trzech latach. O silnikach VVT-i wiemy już dużo. Poza drobnymi upierdliwościami tu i ówdzie raczej nic im nie dolega.

W firmie mojej żony cała flota jest z Toyoty (Corolla, Auris, Avensis). Większość Corolli wykręca bezawaryjnie po 100 tysięcy rocznie. Nie jestem pewien, czy silniki TSI w takich warunkach by wytrzymały.

Offline ravka

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 965
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: AVE III - pierwsze kilometry
« Odpowiedź #14 dnia: 26-03-2010, 13:04:26 »
No dobra  :-)
Po ponad roku od posiadania Ave III można coś napisać. SAME PLUSY!
Jak sama nazwa wskazuje Ave Trzy - będą trzy plusy :
1. Można to rozpędzić do 200 km/h w trasie i lightowo sobie jechać.
2. Prawie nie trzeba tankować, auto NIC nie pali  :-)
3. Najważniejszy plus mojej Ave ......
WYMIENIAM NA LEXUSA IS 250
Pozdro do zobaczenia w innym dziale forum  :grin:
 <narka>
1. GT 86 Biała Perła
2. Żonowóz - Ave III 1.8


 

Beesafe.pl