Autor Wątek: Drganie przy jeździe - wyższe prędkości  (Przeczytany 1839 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dominikalp

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 131
Drganie przy jeździe - wyższe prędkości
« dnia: 24-02-2009, 00:19:31 »
Witam,

Od kilku dni przy jeździe z większą prędkością 80-90km/h dało się zauważyć drgania samochodu :| Oglądnąłem koła na jednym nie było ciężarka. Pewnie odpadł pomyślałem, koła przednie wyważyłem i wydawało mi się ze było dobrze. Jednak dzisiaj problem się pojawił ponownie.

Jutro jeszcze sprawdzę dokładniej, dam wszystkie 4 koła do wyważenia do lepszego wulkanizatora. Ale jeśli to nie to? Na co jeszcze zwrócić uwagę? Zimówki już też mają parę sezonów na karku. Wstrzymać się do wymiany na letnie, które mają osobne felgi stalowe i roczne kapcie?

Yaris trochę ma na cyferblacie 127 500km, po 120 000 był robiony przegląd w ASO, wymieniane tarcze i klocki hamulcowe. Pozostałe elementy podwozia w normie. Ostatnimi czasy w okolicy, przez którą jeżdżę do domu jest niekończący się remont dziury może coś się wytłukło? Drążki?

Z góry dziękuję za sugestie.
Auris II TS HSD 2018. Wcześniej: Auris I FL 1.6 2011, Auris I 1.6 2007, Yaris 1.0 2002

Robsajson

  • Gość
Odp: Drganie przy jeździe - wyższe prędkości
« Odpowiedź #1 dnia: 24-02-2009, 00:27:49 »
Sprawdź łączniki stabilizatora jeśli drgania są bardziej odczuwalne na kierownicy to powinno być to.Pozdro

mamolek

  • Gość
Odp: Drganie przy jeździe - wyższe prędkości
« Odpowiedź #2 dnia: 24-02-2009, 09:08:28 »
poczekaj moze na roztopy, lod przyklejony do felgi/kołpaka tez potrafi ladnie nabroic

izotopek

  • Gość
Odp: Drganie przy jeździe - wyższe prędkości
« Odpowiedź #3 dnia: 26-02-2009, 22:07:41 »
Ja takie drgania dziwne też raz miałem... pamiętam był dość duży mróz wtedy. Wyjechałem na drogę i czułem jak samochód cały drży. Zahamowałem parę razy i przeszło mu.
Dziwne:D


 

Beesafe.pl