Autor Wątek: pytanie co do blacharki  (Przeczytany 1310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karool

  • Gość
pytanie co do blacharki
« dnia: 25-02-2009, 20:26:06 »
Tak jak w temacie posta bo nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytanie a oczywiście najpierw prubowałem przez "szukaj"  a mianowicie jak wyglądają wasze blachy w avensis 2000r i młodszych czy wyłazi rdza jakie są najczulsze miejsca i czy w momęcie kiedy się pojawi trzeba szybko interweniować czy ma się jeszcze chwilę czasu. No chyba że ktoś mi pomoże i podpowie link do posta który odpowie mi na to pytanie a ja go nie zauważyłem. Albo proszę piszcie tutaj. pozdrawiam.

Wojtek

  • Gość
Odp: pytanie co do blacharki
« Odpowiedź #1 dnia: 26-02-2009, 09:09:21 »
Wychodzi na:
- czarnych pionowych blaszkach rozdzielających okna tylnych drzwi od trójkątów ( mało ważne),
- pas pod progiem w oklicach punktów podparcia - zgrzew trzech blach- przy złym podnośniku warsztatowym blachy rozłażą się i rdza żre na całego
- lewy schowek na lewarek w bagażniku i przeciwpołożny ( znaczy z prawej - trzeba zdjąć tapicerkę)- przy myciu ciśnieniowym łatwo nalać tam wody,  
  która nie ma co z sobą zrobić a w połączeniu z piachem i innym nawianym niewiadomo skąd syfem robi prawdziwe błoto i ruda żre.
- z prawej strony chłodnicy klimy jest aluminiowy walec wys ok 20 cm, fi 4cm. "Ładnie" złuszczyło się na nim czarne pokrycie i solanka z drogi narobiła  
  wykwitów ale bitex dał radę i wbrew instrukcji trzyma się na tym jak diabli.
- obejrzyj szybę dookoła.   Kiedyś partacze przy wymianie szyby lub produkcji auta nie dopatrzyli i wyszło mi 4 czy  5 miesc w sumie ok 20 cm długości
  "pięknych" strupów rdzy. Musiałem pozbyć się szyby, żeby je usunąć.
- sprawdź początki i końce tylnych nadkoli (od strony wewnętrznej i zewnętrznej). Tam także lubi zbierać się  błoto i z ochroną korozyjną krucho.
Tyle z pamięci, jak obejrzę autko po zimie to pewnie jeszcze coś dopiszę ( wolę nie).


 

Beesafe.pl