Autor Wątek: Konsola srodkowa  (Przeczytany 2520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline smutny

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris,Aygo2
Konsola srodkowa
« dnia: 14-03-2009, 11:00:10 »
Witam
Jak się demontuje konsole środkową w yarysce II ?, oraz w tej konsoli są cztery zaślepki  na ewentualne włączniki elektryczne i właśnie potrzebuje taki jeden włącznik zamontować Czy moze ktoś wie, gdzie takie coś mogę dostać ( w ASO trudności z zrozumieniem o co chodzi )   ,od czego będzie pasował W moim przypadku będzie służył tylko do przerwania obwodu ,wiec prawie każdy będzie ok ,ale chciałbym  zachować stylistykę wiec chodzi mi o dedykowany do yarisa ! Tylko jaki ?  I tu prośba do państwa  
smutny

crab_79

  • Gość
Odp: Konsola srodkowa
« Odpowiedź #1 dnia: 14-03-2009, 11:20:01 »
Tutaj masz manual jak kawałek po kawałku rozebrać całą konsolę:



A tutaj gdybyś chciał rozbierać całe wnętrze:



Tylko zapisz na dysk i dopiero otwieraj, bo pliki sporo ważą.


Kłania się 4 punkt regulaminu TK
Swoop
« Ostatnia zmiana: 18-03-2009, 11:59:50 wysłana przez Swoop »

Offline smutny

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris,Aygo2
Odp: Konsola srodkowa
« Odpowiedź #2 dnia: 14-03-2009, 12:15:20 »
Bardzo dziękuje  crab_79 ! Szkoda ze nie w naszym języku
Moze jest jakis sposób aby to jakoś automatycznie przetłumaczyć ? jakiś translator ale do pdf-a ... :grin:
smutny

crab_79

  • Gość
Odp: Konsola srodkowa
« Odpowiedź #3 dnia: 14-03-2009, 14:55:15 »
Proszę bardzo a z jakim konkretnie miejscem masz problem, jak trzeba to mogę jakiś kawałek przetłumaczyć. Oby nie wszystko bo nie chciało by mi się  <diabel>

Ewentualnie można zaznaczyć tekst wrzucić do jakiegoś translatora np google i przetłumaczy (chyba jest tam język polski)

Offline smutny

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris,Aygo2
Odp: Konsola srodkowa
« Odpowiedź #4 dnia: 15-03-2009, 12:53:27 »
Dzieki za pomoc ale jakoś tam sobie poradziłem
tłumaczenie przez translator technicznych nazw to prawdziwa poezja ))
Moze prosiłbym  jeszcze  o odpowiedz na temat tego wyłącznika, jeśli ktoś zna odpowiedz i będzie tak miły ze się podzieli  wiedzą  
Pozdrawiam
smutny

crab_79

  • Gość
Odp: Konsola srodkowa
« Odpowiedź #5 dnia: 15-03-2009, 13:10:32 »
Jeśli chodzi Tobie o te cztery zaślepki obok ręcznego to oryginalnie jest tam w jednej sterowanie blokady drzwi jeśli masz fabryczny centralny zamek,  drugie to wyjście na MP3. Pozostałe dwa to nie mam pojęcia.
Sterowanie do drzwi to impulsowy włącznik. By działał w trybie ON/OFF trzeba by dorobić przekaźnik. Jeśli potrzebujesz coś bez przekaźnika to raczej ciężko będzie dobrać. Ja z zaślepką pojechałem na szrot i starałem się znaleźć ale żaden nie pasował.

Wymontowałem zaślepkę pojechałem na giełdę elektroniczną znalazłem włącznik pasujący wymiarami i wyglądem. Wyciąłem w zaślepce otwór doszlifowałem pilniczkami, zmontowałem i wygląda przyzwoicie.  Jak będziesz chciał zobaczyć to mogę przy okazji cyknąć fotkę jak taki dorobiony włącznik wygląda <taniec>

Offline smutny

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris,Aygo2
Odp: Konsola srodkowa
« Odpowiedź #6 dnia: 16-03-2009, 08:46:49 »
Witam
Tak właśnie  te cztery zaślepki kolo ręcznego mam na myśli Tylko ze u mnie  blokadę mam przy drzwiach ,a zaślepki prawdopodobnie sa tez od podgrzewania foteli , webasto ...i coś tam, coś tam  ,oczywiście w danej opcji  Mam na myśli yaryske II Będę wdzięczny za fotkę   Czemu u Ciebie blokada jest właśnie tam..?
Pozdrawiam  
smutny

crab_79

  • Gość
Odp: Konsola srodkowa
« Odpowiedź #7 dnia: 16-03-2009, 17:56:59 »
ad1 Tam przy ręcznym jest blokada drzwi o ile ma się wersję bez szyb elektrycznych.
ad2 Fabrycznie webasto i podgrzewanych foteli nie instalują ale jak auto projektowali to pewnie przewidywali, że coś może jeszcze ekstra dołożą a życie pokazało swoje. Jedyne mi znane dwa urządzenia, które tam występują to blokada drzwi i wyjście na MP3 :)
ad3 Nie mam Yariski ale czasem się nią przejadę  :laugh:

Kiedyś miałem  i coś tam dorabiałem. Teraz mam troszkę inną Toykę i tutaj też dorabiałem włącznik na brakującą zaślepkę, jak wrócę gdy będzie widno to cyknę fotki jak nie dam rady to w weekend cyknę. Wyjmę zaślepkę obfotografuję i będzie wszystko jasne.

Swojego czasu do pierwszego auta dorabiałem cały kawałek panelu sterującego do audio. Zrobiłem tak, że wyglądało z pół metra jak fabryczne. Panel wykonałem na komputerze i wydrukowałem. Dobrałem kolor wydruku idealnie pasujący pod kolor tapicerki a kolor i wielkości oznaczeń na guzikach idealnie pod deskę. Całość ofoliowałem elastyczną folią samoprzylepną, podłożyłem kawałek tkaniny pod spód by imitowało "miękką deskę". Warto robić doświadczenia  :-)

Offline smutny

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris,Aygo2
Odp: Konsola srodkowa
« Odpowiedź #8 dnia: 22-03-2009, 13:07:18 »
Dzieki za zainteresowanie i odpowiedzi ,a swoja droga jesli sa zaslepki to powinny byc do nich dedykowane wlaczniki ( mysle ze gdzies sa tylko gdzie )
Pozdrawiam
smutny


 

Beesafe.pl