Autor Wątek: Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy  (Przeczytany 5259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

abujebal

  • Gość
Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy
« dnia: 17-03-2009, 14:38:25 »
Witam nie wiem czy dobrze trafiłem ale mam problem, mianowicie posiadam Toyote Yaris 1.4 D4D, wymieniłem uszczelkę pod głowicą i teraz występuje taka usterka, że samochód przy niskich obrotach, najczęściej na 2 biegu gaśnie. Komputer wykazał, że samochodzik nie dostaje paliwa. Może ktoś miał podobny przypadek i będzie potrafił mi pomóc.
Pozdrawiam

wydzieliłem do oddzielnego tematu i przesunąłem do odpowiedniego działu
kafara1
« Ostatnia zmiana: 17-03-2009, 14:44:42 wysłana przez kafara1 »

Offline wonski

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 895
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy
« Odpowiedź #1 dnia: 23-03-2009, 11:53:49 »
na forum z tego co pamietam dwoch forumowiczow wymienialo uszczelke w d4d - gamic i opln, ale nie kojarze aby potem mieli podobne objawy

ps. przy jakim przebiegu wymieniales uszczelke pod glowica?
Statystyki mówią,
że podobno na jedną nieszczęśliwą starą pannę
przypada jeden szczęśliwy stary kawaler :)

izotopek

  • Gość
Odp: Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy
« Odpowiedź #2 dnia: 24-03-2009, 23:39:40 »
Może przy zdejmowaniu głowicy obrewał się jakiś kabel od czujnika czy czegoś. Nie wiem czy to Ty sam robiłeś czy mechanik?

Ogólnie to wymiana uszczelki to nic trudnego. Nie wiem jak w d4d wyglądają wtryskiwacz... nie wiem czy musiałeś wszystko rozkręcać. Może naleciało paprów do rurek...

Ciężko stwierdzić. Mało danych:)
Na biegu jałowym jak dasz pełen gaz przez chwilę to autko chodzi dobrze? Nie dymi i nie przerywa?

abujebal

  • Gość
Odp: Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy
« Odpowiedź #3 dnia: 25-03-2009, 08:25:06 »
Przebieg ok 120 tyś ale nie sprawdzany :) sam nie wymieniałem, mechanik, alektryk sprawdzał wszystkie przewody sprawdzone mówią mi że na 99 % pompa paliwowa, ale jeszcze szukam.
Co do obrotów to po odpaleniu samochodu po krótkim czasie bez dodawania gazu jest moment krótkiej przerwy tak jak by się zadławił i to za każdym razem.
Może to coś pomoże i dzięki za zainteresowanie.
Pozdrowionka

izotopek

  • Gość
Odp: Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy
« Odpowiedź #4 dnia: 25-03-2009, 20:09:07 »
Hms to dziwne, że mechanik zakładał uszczelkę pod głowicą....i nagle po założeniu uszczelki takie rzeczy się dzieją. Mam nadzieje, że to jakiś sprawdzony mechanik, a nie oszust.

Skoro mówią, że pompa paliwowa to może trzeba ją zregenerować. Nie wiem jak wygląda kwestia wtryskiwaczy w twoim autku...może któryś jest zacięty, ale to powinien dymić samochodzik.
Hms u nas jest taka zasada, że jeżeli ja robię komuś traktor czy coś to najpierw sprawdzam co i jak...czyli pompę, głowicę, nawet światła. Po to, aby ktoś nie mógł mi wmówić potem, że coś działało, a nie działa po naprawie. Oraz, abym ja wiedział czy przez głupotę czegoś nie zepsułem. Jeżeli coś zepsuję to naprawiam na swój koszt.

Niestety więcej Ci nie pomogę ponieważ, nie widzę autka. Sprawdź filtr paliwa jeszcze, spotkałem się kiedyś z filtrami, które zatykały się kompletnie od samego paliwa i silnik się dławił.

abujebal

  • Gość
Odp: Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy
« Odpowiedź #5 dnia: 26-03-2009, 21:36:15 »
Dzisiaj zamówiłem na allegro używaną pompę i okaże się czy to ten problem.
Podziękował za pomomoc.
Pozdrowionka

abujebal

  • Gość
Odp: Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy
« Odpowiedź #6 dnia: 30-03-2009, 13:07:59 »
I wszystko jest ok  :grin:

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy
« Odpowiedź #7 dnia: 30-03-2009, 13:28:25 »
Abujebal czyli to była ta wcześniej wspomniana pompa ????
Napisz coś więcej na ten temat.

abujebal

  • Gość
Odp: Problem z Yarisem D4D po wymianie usczelki głowicy
« Odpowiedź #8 dnia: 02-04-2009, 07:54:13 »
Widzisz zaryzykowałem i kupiłem używaną pompę paliwową na allegro, udało się. O konkrety pytajcie będę się starał odpowiedzieć.


 

Beesafe.pl