Autor Wątek: MKI -- Regulacja drzwi kierowcy, problem z zamykaniem  (Przeczytany 2099 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

giepe

  • Gość
Witam!

Próbowałem szukać w archiwum i znalazłem tylko taki wątek: "regulacja zamka tylnych drzwi!!!".
Niestety nie ma w nim odpowiedzi na moje pytanie, które brzmi:
Czy można samemu dokonać regulacji drzwi kierowcy?
Obecnie dość często muszę zamykać drzwi dwa razy (szczególnie gdy siedzę za kierownicą),
gdyż zawodzi kilkuletnie przyzwyczajenie co do siły koniecznej do zamknięcie.

Sądzę, że to jest jakiś problem z drzwiami -- może "opadły na zawiasach"? -- bowiem jak się spojrzy na przymknięte drzwi z zewnątrz, to róg krawędzi ramki szyby jest wyraźnie niżej niż róg ramki szyby z tylnych drzwi. W razie wątpliwości o czym piszę wrzucę to link do zdjęcia!

Zatem jak to zrobić by drzwi zamykały się tak lekko jak kiedyś?


EDDY

  • Gość
Odp: MKI -- Regulacja drzwi kierowcy, problem z zamykaniem
« Odpowiedź #1 dnia: 08-04-2009, 21:47:13 »
Chyba najlepiej kupić używane zawiasy z jakiegoś Anglika. Niestety regulacji żadnej nie ma. Próbowałem regulować na zawiasach podkładkami, efekt - szum w czasie jazdy, czyli niedociśnięte drzwi. Obecnie mam wytoczone przez tokarza nowe sworznie do starych zawiasów,ale jeżdże z tym już rok i też nie jest najlepiej. Drzwi zamykają się, ale dość ciasno co mnie nie zadowala. Na starych zawiasach był już dość duży luz i po prostu były opadnięte.

giepe

  • Gość
Odp: MKI -- Regulacja drzwi kierowcy, problem z zamykaniem
« Odpowiedź #2 dnia: 09-04-2009, 21:57:47 »
Chyba najlepiej kupić używane zawiasy z jakiegoś Anglika. Niestety regulacji żadnej nie ma. [...]
Dziękuję za odpowiedź!
Zastanawia mnie dlaczego tylko Ty napisałeś?
Czyżby problem ze zużytymi zawiasami był zupełnie marginalny?


EDDY

  • Gość
Odp: MKI -- Regulacja drzwi kierowcy, problem z zamykaniem
« Odpowiedź #3 dnia: 09-04-2009, 22:13:23 »
Nie sądzę, aby ten problem dotyczył tylko nas. Wiem od innych użytkowników Avensis I, że problem jest dość znany. Po prostu nikomu nie chce się tego ruszać.
U mnie po wymontowaniu zawiasów był wyraźny luz na sworzniach. Drzwi przy zamykaniu uderzały lekko w uchwyt zatrzaskowy zamka.
« Ostatnia zmiana: 09-04-2009, 22:15:45 wysłana przez EDDY »


 

Beesafe.pl