Autor Wątek: Centralny zamek - problem !  (Przeczytany 42607 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nygus

  • Gość
Centralny zamek - problem !
« dnia: 28-06-2004, 15:55:32 »
Zastanawia mnie taka prawidłowość: wysoka temperatura w 8 na 10 przypadków oznacza szaleństwa centralnego zamka. W zeszłe wakacje potrafił ni stąd ni zowąd otwierać się i zamykać na przemian bez mojej ingerencji (np. podczas jazdy). Innym razem nie reagował na otwieranie i aby dostać się do środka niezbędny był kluczyk.

Znamienne jest to, że sytuacja taka pojawia się jedynie przy temp. powyżej 28-30 stopni, choć i na to nie ma reguły. Wiele złego słyszałem o sterownikach CZ, ale czy to możliwe, że są one az tak czułe na wzrost temp.?
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 15:17:44 wysłana przez janmor »

Offline TURBO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 693
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #1 dnia: 28-06-2004, 16:45:46 »
Oooo,  :shock:
Pierewsze słyszę o numerach z CZ,ale cóż,no u mnie naszczęście
nie zauważyłem czegoś takiego.
Za to w Fordzie Mondeo mojego znajomego jak była wysoka temp. dochodząca do 30-32 stopni to alarm się włączał, ale w serwisie usunęli tą wadę .
Pewnie wadę CZ też da się usunąć żeby CZ nie od...ał takich akcji
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 15:19:31 wysłana przez janmor »

Radek

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #2 dnia: 28-06-2004, 17:11:27 »
Nie zauwazyłem czegos takiego u siebie.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 15:19:45 wysłana przez janmor »

mimito

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #3 dnia: 28-06-2004, 18:37:37 »
Mam AVE od 3 latek narazie spokuj i mam nadzieje ze tak zostanie :D

dziegiel

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #4 dnia: 29-06-2004, 08:57:10 »
Takich objawów to nie mam, ale nieraz zdarza się, że wyłączając alarm nie otworzy się c.z.
Muszę wtedy otwierać drzwi przyciskiem w kluczyku.
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 15:20:25 wysłana przez janmor »

Darus

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #5 dnia: 29-06-2004, 10:00:54 »
Takich objawów to nie mam, ale nieraz zdarza się, że wyłączając alarm nie otworzy się c.z.
Muszę wtedy otwierać drzwi przyciskiem w kluczyku.
Ja sobie z integrowalem alarm razem z przyciskami w kluczyku i jak naciskam auto sie zamyka i uzbraja...

czasami niestey..na 6miesiecy zdarza sie raz czy dwa ze nie moge auta np. zakmnac nie wiem czemu... zamykam auto kluczykiem (przekrecajac..), wracam i juz dziala... bez sensu
« Ostatnia zmiana: 04-01-2007, 21:27:57 wysłana przez ayrsen »

przemo_z

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #6 dnia: 12-07-2004, 22:46:32 »
U mnie centralny zamek szaleje szczególnie po mocnym deszczu.
Wtedy po nacisnieciu przycisku w pilocie odzbraja sie alarm, ale centralny ani drgnie.
Po kilku probach przechodzi...
Jednak nigdy nie było tak, co bym się nie mógł do auta dostać.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2007, 21:28:33 wysłana przez ayrsen »

Meteor

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #7 dnia: 13-07-2004, 09:44:17 »
Cytat: przemo_z
U mnie centralny zamek szaleje szczególnie po mocnym deszczu.
Wtedy po nacisnieciu przycisku w pilocie odzbraja sie alarm, ale
centralny ani drgnie :awallbash
Po kilku probach przechodzi... :aclap
Jednak nigdy nie było tak , co bym się nie mógł do auta dostać.
Możesz mieć tak że ktoś kto zakładał alram i podłączał CZ do centralki niedokładnie zrobił "wpinkę", wtedy w różnych warunkach przy zmianie pogody, albo przy większej wilgotności lub wielu jeszcze innych czynnikach np. przy mocniejszym trzaśnięciu drzwiami lub jeździe po nierównościach - CZ nie zaskakuje, alarm sygnał wysyła ale po prostu połączenie alektryczne nie puszcza i po ptakach.
U Ciebie akurat reaguje na deszcz, widziałem kilka takich przypadków
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 15:23:17 wysłana przez janmor »

Iceman

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #8 dnia: 19-07-2004, 09:38:58 »
Cytat: Nygus
Zastanawia mnie taka prawidłowość: wysoka temperatura w 8 na 10 przypadków oznacza szaleństwa centralnego zamka. W zeszłe wakacje potrafił ni stąd ni zowąd otwierać sięi zamykać na przemian bez mojej ingerencji (np. podczas jazdy). Innym razem nie reagował na otwieranie i aby dostać siędo środka niezbędny był kluczyk.

Znamienne jest to, że sytuacja taka pojawia sięjedynie przy temp. powyżej 28-30 stopni, choć i na to nie ma reguły. Wiele złego słyszałem o sterownikach CZ, ale czy to możliwe, że są one az tak czułe na wzrost temp.?


Znajdz sterownik od centralnego zamka i przełóż go w inne miejsce najlepiej okolice kolumny kierownicy. Jeżeli masz w centralnym mozliwość otwarcia drzwi wszystkich jednym zamkniem to odłącz na jakiś czas ten przewód sterujący i sprawdz wtedy powinno ustąpić czasem sie to pojawia w masterach od centralnego i trzeba go porostu wymienić.

Tak czytam fajnie macie ze możecie otworzyć kluczykiem ja nie mam ani jednego zamka wiec dbam o centralny :D

Artoone

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #9 dnia: 23-07-2004, 23:28:06 »
Zamek nie zadziałał mi tylko dwa razy,pomogłem sobie  w tedy kluczykiem
Zamierzam usunąć go teraz usunąć z dzwi i rozkminie jakiś siłowniczek na wszelkli wypadek
« Ostatnia zmiana: 04-03-2006, 15:48:09 wysłana przez janmor »

andnn

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #10 dnia: 08-12-2004, 12:15:57 »
Witam, od wczoraj mam problem z centralnym zamkiem w mojej Toyocie. Zawsze kiedy zamykałem samochłd przy pomocy pilota alarmu (Challenger ST 800 P), jednocześnie z włączeniem alarmu zamykały się drzwi, w gdy wyłączałem alarm z pilota, jednoczesnie otwierały się drzwi. Teraz przy zamykaniu jest OK, ale przy otwieraniu wyłącza się tylko alarm a drzwi musze otwierać kluczem. Dodam jeszcze, że drzwi zaczęły się mi rłwniez zamykać same w najmniej oczekiwanych momentach, np. kiedy dopiero co wsiadłem do samochodu i nie zdążyłem jeszcze włożyć klucza do stacyjki. Potem drzwi nie daje się otworzyć ani pilotem, ani za pomocą przycisku otwierania/zamykania na drzwiach kierowcy. Mogę tylko odblokować konkretne drzwi od środka blokadą przy konkretnym zamku. Troche mnie to bulwersuje bo boje się że drzwi zaczna mi się rłwnież zamoistnie otwierać, np. na parkingu. Może ktoś miał juz taki problem? Może to kwestia jakiegoś zwarcia? Albo rozregulowany Challenger? Czy może czeka mnie wizyta w ASO…
« Ostatnia zmiana: 04-01-2007, 19:11:29 wysłana przez ayrsen »

cyprian

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #11 dnia: 08-12-2004, 14:03:52 »
Obawiam sie ze czeka Cie wizyta u specjalisty w ASD :modlitwa  najprawopodobniej należy sprawdzić i przeprogramować alarm w skrajnym przypadku (czego Ci nie życzę) wymienić moduł sterujący.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2007, 19:12:28 wysłana przez ayrsen »

TomekR

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #12 dnia: 08-12-2004, 14:14:03 »
Miałem kiedyś podobne problemy w Skodzie i okazało się, że był walnięty siłownik zamka w prawych drzwiach. Po wymianie wszystko wróciło do normy.
« Ostatnia zmiana: 04-01-2007, 19:13:08 wysłana przez ayrsen »

lenny

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #13 dnia: 08-12-2004, 15:06:02 »
Ja też spotkałem się z tym durny problemem jakis miesiąc temu. Takie same objawy w tym samym samochodzie! A właściwie prawie takie same, bo u mnie samochód się otwierał! Wiec niezą zabawę miałem! Na szczęscie pod pracą parking mam strzezony.
W każdym razie u mnie nie obyło się bez wizyty w Toyocie! Nie mam pojęcia co to było bo nie odbierałem samochodu osobiście. Także to, ze ci sie zamyka to nie jest jescze tak  żle!
« Ostatnia zmiana: 04-01-2007, 19:14:44 wysłana przez ayrsen »

michael

  • Gość
Odp: Centralny zamek - problem !
« Odpowiedź #14 dnia: 09-12-2004, 19:30:16 »
No właśnie !
Ja od około tygodnia mam tę gorszą wersję przypadłości. Ciągłe otwieranie! (ave 2000). Bywa, że zamek próbuje się otwożyć co 5 sek. i tak przez pare minut. Czy ktoś poradził sobie z tym metodami "gospodarczymi"? Jeżeli tak to jak?

A jeśli ktoś płacił za to w ASO to może zdradzi ile go to kosztowało…
« Ostatnia zmiana: 04-01-2007, 19:15:49 wysłana przez ayrsen »


 

Beesafe.pl