Autor Wątek: whacz przedni Avensis 2001 kombi  (Przeczytany 2018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

TomRun

  • Gość
whacz przedni Avensis 2001 kombi
« dnia: 11-05-2009, 15:34:25 »
Witam wszystkich,
Przeszukałem (może niedokładnie) archiwum i nie znalazłem interesującej mnie informacji. Na badaniu technicznym diagnosta zwrócił mi uwagę na pęknięcia (bardzo drobne - mikro) gum wahacza, w miejscu mocowania do podłogi auta. Zalecił ich wymianę. Mam w związku z tym pytanie, czy można wymienić same gumy, czy elementy metalowo-gumowe (jestem laikiem w tej dziedzinie), czy tez trzeba wymienić cały wahacz? Przypuszczam, że koszt wahacza jest bardzo wysoki i chciałbym go uniknąć jeśli to możliwe. Zadnych luzów nie było, ale przy ruszaniu i zmianie biegów (zmianie obciążenia) mam wrażenie, że z tego miejsca pochodzą jakieś delikatne odgłosy, na dziurach nic nie słychać, tylko przy ruszaniu, zmianie biegów, czasami jak się samochód wolno toczy, to również przy hamowaniu coś słychać.
Pozdrawiam i czekam na jakieś informacje.
Samochod jak w tytule posta Avensis kombi 2001

przemo2.0td

  • Gość
Odp: whacz przedni Avensis 2001 kombi
« Odpowiedź #1 dnia: 11-05-2009, 21:01:24 »
"zwrócił mi uwagę na pęknięcia (bardzo drobne - mikro) gum wahacza" -> znaczy luzu nie było tak?
Jeśli nie ma luzu na simerbloku to go nie ruszaj jak coś jest dobre to się nie dotyka.
Ujmę to jeszcze inaczej: włożysz tam jakiś gówniany zamiennik  <zalamka> który wytrzyma 20 kkm i się rozleci a to co tam siedzi jeszcze z 5 lat będzie miało te "mikro pęknięcia" i nadal luzu nie będzie.
Zadanie diagnosty ma polegać na stwierdzeniu czy jest luz( guma ro zwulkanizowana lub wybita i całkiem oddzielona od elementu metalowego) a nie wymyślaniu teorii o mikropęknięciach.
Pozdrawiam.


TomRun

  • Gość
Odp: whacz przedni Avensis 2001 kombi
« Odpowiedź #2 dnia: 12-05-2009, 18:29:13 »
Dzięki przemo2.0td... nic nie mówiło luzach, a chyba by powiedział, gdyby były, bo męczył go na tzw. szarpakach. Gdybym nie miał odgłosów przy zmianie obciążenia, to zupełnie bym się tym nie martwił, a tak pomyślałem, że dzięki wymianie tych elementów moga znuknąć. Może jednak te odglosy pochodzą od zupełnie czegoś innego. Pozdrawiam

przemo2.0td

  • Gość
Odp: whacz przedni Avensis 2001 kombi
« Odpowiedź #3 dnia: 13-05-2009, 08:22:39 »
Posprawdzaj gumy stabilizatora ,( te pod obejmami stabilizatora) jak nie wymieniałeś a skrzypią przy przejazdach przez "leżącego policjanta"co prawda najczęściej zimą to wychodzi to wymień je. I łączniki stabilizatora także obejrzyj z bliska, w ave tylko to się zużywa w zawieszeniu;) i najczęściej jest przyczyną dziwnych dżwięków.
Pozdrawiam

Karool

  • Gość
Odp: whacz przedni Avensis 2001 kombi
« Odpowiedź #4 dnia: 23-07-2009, 21:45:37 »
co prawda trochę czasu już minęło od twojego pytania ale i ja chcę dodać swoje pięć groszy. piszesz o jakiś odgłosach przy ruszaniu przy zmianie biegów poprostu przy zmianie obciążenia, morze trzeba sprawdzić poduszki silnika? jerzeli będziesz zainteresowany jak to zrobić napisz podpowiem swój sposób.

Offline sandr

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: whacz przedni Avensis 2001 kombi
« Odpowiedź #5 dnia: 24-07-2009, 21:47:20 »
... podpowiem swój sposób.

Zamieniam się w słuch ...

Karool

  • Gość
Odp: whacz przedni Avensis 2001 kombi
« Odpowiedź #6 dnia: 28-07-2009, 08:26:40 »
Tylko do tej operacji potrzebny jest pomocnik i kanał, i tak, odpalasz silnik zaciągasz ręczny na maksa, jeden idzie pod samochód drugi siada za kierownicę ten pod samochodem obserwuje poduchy silnika a ten za kierownicą prubuje ruszać tak kilka razy, wtedy można zaobserwować czy nie są pozrywane.

J to tyle, mam nadzieję że pomogłem, a jeżeli to nie poduchy to przynajmniej będziesz miał je sprawdzone.   


 

Beesafe.pl