Autor Wątek: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty  (Przeczytany 34267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

belek

  • Gość
yariska 1.0 2003r. od jakiegoś czasu przy dodawaniu gazu z wolnych obrotów samochód prawie gaśnie. czasami na wolnych zaczyna nierówno pracować. jak dodaje gazu to słyszę syki powietrza w okolicy gaźnika. to normalne w yariskach czy gaźnik dostaje lewe powietrze i dlatego się dławi? świece ostatnio zmieniane. wyczytałem na forum o przepłowomierzu, przepustnicy i cewkach. jak to sprawdzić? ktoś przechodził przez podobne objawy? bardzo też klekoczą zawory ale to chyba nie ma nic wspólnego....

Offline wjmichal

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 199
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #1 dnia: 15-05-2009, 22:44:15 »
Kolego gażnika to raczej niema w yarisie jest wtyrysk paliwa.

belek

  • Gość
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #2 dnia: 16-05-2009, 11:34:37 »
Kolego gażnika to raczej niema w yarisie jest wtyrysk paliwa.
uzylem okreslenia gaznik jako calosc ukladu zasilania w paliwo. tak czy inaczej Twoj wpis zupelnie w niczym mi nie pomogl :(

Offline tabak

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 975
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #3 dnia: 16-05-2009, 15:08:15 »
kieruj się w stronę nieszczelnoiści układu od filtra powietrza do przepustnicy i może dalej. A może coś ci się przytkało a nie dostaje lewe powietrze. Napisz coś więcej np czy tak jest cały czas czy na zimnym silniku czy na ciepłym a może wogóle to nie ma znaczenia. Uzupełnij opis usterki o takie dane.

PozDRo
1MZ - FE ......hehe, po co mi car audio???

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #4 dnia: 16-05-2009, 18:01:19 »
yariska 1.0 2003r. od jakiegoś czasu przy dodawaniu gazu z wolnych obrotów samochód prawie gaśnie. czasami na wolnych zaczyna nierówno pracować. jak dodaje gazu to słyszę syki powietrza w okolicy gaźnika. to normalne w yariskach czy gaźnik dostaje lewe powietrze i dlatego się dławi? świece ostatnio zmieniane. wyczytałem na forum o przepłowomierzu, przepustnicy i cewkach. jak to sprawdzić? ktoś przechodził przez podobne objawy? bardzo też klekoczą zawory ale to chyba nie ma nic wspólnego....
Witam.
W wyszukiwarce grupy wpisz "przepływomierz" lub czyszczenie przepustnicy. Poczytaj jak to wykonać. W Twoim silniku są na 99% monocewki - na każdy cylinder 1 monocewka. Ja bym jednak zalecał, po zdiagnozowaniu Twoich kłopotów (a stawiam na przepływkę) regulację zaworów.
Pozdrawiam
Aha opisz dokładnie, z którego miejsca układu słyszysz syk.
Obi

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #5 dnia: 16-05-2009, 18:03:06 »
yariska 1.0 2003r. od jakiegoś czasu przy dodawaniu gazu z wolnych obrotów samochód prawie gaśnie. czasami na wolnych zaczyna nierówno pracować. jak dodaje gazu to słyszę syki powietrza w okolicy gaźnika. to normalne w yariskach czy gaźnik dostaje lewe powietrze i dlatego się dławi? świece ostatnio zmieniane. wyczytałem na forum o przepłowomierzu, przepustnicy i cewkach. jak to sprawdzić? ktoś przechodził przez podobne objawy? bardzo też klekoczą zawory ale to chyba nie ma nic wspólnego....
Witam.
W wyszukiwarce grupy wpisz "przepływomierz" lub czyszczenie przepustnicy. Poczytaj jak to wykonać. W Twoim silniku są na 99% monocewki - na każdy cylinder 1 monocewka. Po zdiagnozowaniu Twoich kłopotów (a stawiam na przepływkę-czyli wyczyszczenie przepływomierza i przepustnicy), ja bym jednak zalecał regulację zaworów.
Pozdrawiam
Aha opisz dokładnie, z którego miejsca układu słyszysz syk.
Obi

Offline adii

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1704
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #6 dnia: 16-05-2009, 19:38:20 »
Pisałeś że wymieniłeś świece czy na dobre ?
Kup spray do czyszczenia gaźnika i przepustnic wyciągnij filtr powietrza,  zapal silnik i uzyj tego spray tylko naciskaj mocno gaz bo silnik moze zgasnac.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #7 dnia: 16-05-2009, 20:02:53 »
Pisałeś że wymieniłeś świece czy na dobre ?
Kup spray do czyszczenia gaźnika i przepustnic wyciągnij filtr powietrza,  zapal silnik i uzyj tego spray tylko naciskaj mocno gaz bo silnik moze zgasnac.
A nie lepiej wyjąć przepustnicę i ją wyczyścić?
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 16-05-2009, 20:04:43 wysłana przez Piotr Sas »
Obi

belek

  • Gość
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #8 dnia: 18-05-2009, 13:49:38 »
A nie lepiej wyjąć przepustnicę i ją wyczyścić?
Pozdrawiam

nasila się to na ciepłym silniku
te syki/zasysanie powietrza dochodzi z okolic gaźnika ale nie jestem w stanie lepiej tego namierzyć

ciężko jest wyjąć przepustnicę i ją wyczyścić?
jakie i ile jest w jej okolicach czujników?

Offline kafara1

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1508
  • Płeć: Mężczyzna
    • Pogwarancyjna naprawa i konserwacja okien marki SCHUCO
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #9 dnia: 18-05-2009, 14:04:16 »
ciężko jest wyjąć przepustnicę i ją wyczyścić?
jakie i ile jest w jej okolicach czujników?

tutaj masz dokładną instrukcję:
http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php?topic=12518.0

belek

  • Gość
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #10 dnia: 18-05-2009, 23:28:48 »
dzisiaj przez pierwsze 2km bylo ok, pozniej przez ok nastepne 2km nierowno pracowal na wolnych obrotach (przygasal a obroty spadly do jednej kreski (500ob/min?) i na koniec przez 30 km wszystko bylo ok. podczas jazdy jest ok - tylko wolne obroty. troche boje sie sam ruszac przepustnice....

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #11 dnia: 31-03-2010, 15:37:02 »
Dopisuję się do tematu z przyduszeniem silnika.
Ostatnio gdy trochę czasu poświęciłem autku na regulacje sprzęgła i skasowaniu luzu na pedale gazu, zauważyłem, że przy nagrzanym silniku gdy dodam szybko gazu silnik na chwilkę, jakby przygasał, dławił się (nie gaśnie, nigdy mi się nic takiego nie przytrafiło), słychać to wyraźnie i da się zauważyć np lekko przygasającą kontrolkę hamulca ręcznego. Gdy wchodzę na obroty płynnie (bez "strzału" w pedał gazu) silnik pracuje normalnie. Na zimnym silniku nic takiego nie występuje, pewno dlatego że jest na ssaniu i obroty są większe na biegu jałowym. Sama praca silnika, jest stabilna, obroty nie falują.
Może kolega który rozpoczął ten temat rozwiązał swój problem?

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #12 dnia: 09-04-2010, 22:00:08 »
Może mi ktoś powiedzieć jak mu się zachowuje samochód gdy na rozgrzanym silniku dodaje szybko gazu, bez filtra powietrza ewentualnie z otwartą osłoną wlotu powietrza? Czy jest jakaś różnica w obrotach, szybkości reakcji silnika itp?

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #13 dnia: 14-04-2010, 08:08:59 »
Może mi ktoś powiedzieć jak mu się zachowuje samochód gdy na rozgrzanym silniku dodaje szybko gazu, bez filtra powietrza ewentualnie z otwartą osłoną wlotu powietrza? Czy jest jakaś różnica w obrotach, szybkości reakcji silnika itp?
Taki objaw (moim zdaniem) świadczy o powolnym padaniu przepływomierza.
Albo go wyczyścisz i będzie OK albo będziesz musiał go wymienić (koszt w ASO ok. 750 PLN).
PoZdrawiam
Obi

Offline TeRmiT

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 869
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: brak mocy, dławienie i przygasanie przy wchodzeniu na obroty
« Odpowiedź #14 dnia: 28-07-2010, 19:41:40 »
Dzisiaj rozebrałem wlot powietrza, zajrzałem do przepływomierza ale wygląda w środku czyściutko. Jedynie mam dylemat odnośnie gardzieli samej przepustnicy i tutaj do was pytanie czy ze zdjęć możecie stwierdzić i doradzić czy ten czarny nalot jest w dopuszczalnych granicach po takim przebiegu (73tyś) czy jednak trzeba to dać do solidnego czyszczenia?

      

Dodam że palec miałem cały czarny taki osmolony jak lekko przetarłem nim po ściance w gardzieli.


 

Beesafe.pl