Autor Wątek: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan  (Przeczytany 14126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« dnia: 02-07-2009, 15:04:08 »
Hejka,

demontował ktos z was tylną kanape w Avensisie T25 sedan?
Jesli tak to pls o jakies wskazowki bo mnie KUR^^#$&$#&$^ weżmie.
Od razu zaznacze ze jest inaczej niz w T22. W T25 nie szarpie sie do gory za krawedz kanapy, podobno ale to nie potwierdzone info, gdzies luzuje sie jakies linkia pozniej lapie z poczatek kanapy (miejsce styku z oparciem), i w ta strone otwiera ja (kładąc jakby na fotele przednie).

Jesli ktos to juz demontowal pls o info bo nie wiem gdzie sa te linki czy cos podobnego.... a nie chce niczego urwac.

DObrze ze nie wyłamałem tych plastikow na krawedzi bo zanim znalazlem powyzsze to probowałem otworzyc ja jak w T22 (tzn. siła*gwałt)...

Pozdr.,
disaster3

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #1 dnia: 02-07-2009, 15:15:34 »
bylo szczegolowo na forum...:P

a konkretniej tak na szybko, to jakies dziwne to nie potwierdzone info...;)

kanape normalnie sie "wyrywa"...

proponuje uzyc do tegl jakiegos pkaskownia...
wsun go na srodku fotela i do gory...
siedzisko trzyma sie na 2ch "zatrzaskach"... - jka przejrzysz topic o moim aucie to nawet bedzie je widac na ktoryms foto...
nie ciganij tylko za material, tylko tak jak napisalem uzyj czegos do podwazenia...

info i sposob opisany sprawdzony nie jednokrotnie....;)

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #2 dnia: 02-07-2009, 15:40:18 »
znalazlem w Twoim Topicu w Galerii na 9 stronie, widze te 2 zaczepy ale przygoadałem sie moim i juz sa ze tak powiem delikatnie "naciagniete" jakby mialy sie niedługo połamac przy uzycie wiekszej siły.....

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #3 dnia: 02-07-2009, 15:58:09 »
bo to tak wlasnie wyglada w trakcie wyjmowania... - lepiej nie patrzeć...;) szczegolnie za pierwszym razem... potem idzie juz gladko...;)

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #4 dnia: 03-07-2009, 13:36:49 »
ok, dzieki Red.....

powiedz mi jeszcze prosze jedna rzecz, bo nie daje mi to spac.

Dzisiaj od godziny wpatruje sie w Twoje zdjecia od instalacji Audio i mam pytanie w jaki sposob sie przebiłes sie przez grodź do srodka z kablem zasilajacym po lewej stronie? Jakbys otworzyl maske, strzelił fote i nawet w paint'cie narysował jakas strzałke z info "tam pakuj'  :grin: byłbym wdzieczny.

Widzisz tak czytam i patrze, patrze i czytam i dochodze do wniosku ze musze cała instalacje kablowa zrobic od nowa.

Kable zasilajace mam za cienkie 20mm^2 lecą prawą strona z jednym z głosnikwych kabli, lewa strona leci RCA z głosnikowym drugim, normalnie żal na to patrzeć
Poza tym zasilajace musze zmienic. Bo Piec ma 100A bezpiecznik a mozliwe ze cos jeszcze doloze w przyszłosci do suba to juz wogle padaka bedzie. 35mm^2 to minimum co musze wlozyc do samochodu. Poza tym mam taki burdel z tymi kablami ze bagazniku to mi krzyzuja itp......
Musze to zrobic od poczatku i potrzebuje od Ciebie pare porad.

1. Wlasnie to miejsce jak sie z kablem przebiłes?
2. Fotele do szyn sa przykrecone na 4 sruby kazdy, rozumiem ze odkrecam te sruby (podgrzewanych foteli nie mam, ale chyba mam poduszki w wersja SOL kupiona w Polsce w salonie koncowka 2003 roku) i gdzies ja najpierw powinienem odłaczyc?
3. Ja wyjme fotele to juz podłoge (wykladzine) sie normalnie zdejmuje? nie ma tam jakis niespodzianek?

Dzieki i pozdr.,
disaster3

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #5 dnia: 03-07-2009, 14:05:30 »
1. jest tam przelotka od fabrycznych kabli... tam mozna dopchac jeszcze troche...;)
2. fotele przykrecone tak jak piszesz... kable sa tam na 100% od poduszek i od czujnikow pasow... - odlaczasz (normalna spinka) i wyjmujesz spokojnie fotel...
3. aby zdemontowac wykladzine musisz rozebrac cale wnetrze, czyli progi, tunel srodkowy, fotele, kanape, przednie plastiki, boczne dolne slupki itd...
po z tym wykladzina nie jest nigdiz eprzykrecana itd...
sa jeszcze jakies plastikowe, duze bolce ktore to trzymaja, ale napewno je zauwazysz...
po za tym "lamiesz" wykladzine i wyciagsz przez tylne drzwi...

pzdr
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #6 dnia: 03-07-2009, 14:29:40 »
dzieki chłopaku <brawo> normalnie Ci duzo BRO wisze :)

za 2 tygodnie mam urlop a że bedzie "lokalny" to sie do tego czasu przygotuje ze wszystkim i zarobie raz a porzadnie robote.

Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #7 dnia: 06-07-2009, 15:09:24 »
siema Red_point,

w ten weekend robiłem przymiarki do demontażu (podczas sprzatania fury) i obejrzałem sobie fotele przednie od spodu i pod tym od kierowcy z przodu po prawej stronie jest jeszcze jakas taka "pucha", co to jest?

Poza tym poprzygladałem sie troche od strony silnika z tym przejsciem kabli do srodka lewa strona i kurde tak jest tam mało miejsca zeby sie z "łapami" dostać ze szok, poza tym bede tam puszczal jednak troche grubsze kable 50mm^2 x2 oprocz +, mase tez puszcze z aku.

Jako ze juz przez temat przebrnales sam, widzisz realna szanse zeby przepuscic przez miejsce przez Ciebie wskazane 2 kable 50mm^2?

Czy trzeba gdzies w okolicy szukac kolejnego miejsca na przebicie sie z drugim kablem?

Pozdr.,
disaster3

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #8 dnia: 06-07-2009, 15:13:56 »
sadze ze zmiesci sie tam 2x50...
zapomnialem o tym foto... postram sie dzisiaj zrobic...

nie wiem co ty zamierzasz tam jeszcze montowac, ale 50, w dodatku ciagnieta zarowno + jak i - to chyba przegiecie... (patrze na to od strony uzytkownika, nie sprzedawcy...;))
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #9 dnia: 06-07-2009, 15:56:00 »
Wzoruje sie na tym:

Ponizszy link zaczerpniety z forum www.axel2.pl/forum "strefa Maniaków CarAudio"

http://www.strefacaraudio.pl/forum/topics5/jak-dobrac-bezpiecznik-kable-vt1563.htm?highlight=bezpiecznik

U mnie sam DCX1000.4 ma 100A bezpiecznik z kolei kabla potrzebuje ok. 4,5-5,5m. Widzisz jak wynika z Tabelki to 50mm^2 wole juz teraz założyć niz w przyszłosci pruć wszystko od nowa i kłasc jeszcze raz. Poza tym chce tez mase pociagnać z aku zeby była z jednego zrodla. Obecnie mam ze sruby (gdzie czasami sie zdarza, że moze to wpływać m.in. na lapanie zakłocen w głosnikach). Jak juz to zdemontuje i bede ciagnal wszystkie kable i złoze to do kupy to nie chce zeby sie okazało ze cos mi w glosnikach "świszcze". Poprostu eliminuje z marszu całe potencjalne ryzyko pojawienia sie jakiegos problemu..

Z drugiej strony DCX (100A) robi na razie za wszystko (2 kanały przod, 2 kanaly (mostek) sub) ale w przyszłosci jest plan zeby z samego DCX1000.4 puscic przod w bi-ampingu a dokupic jakies 2 kanały dodatkowo do suba. Dlatego wole teraz dac juz 50mm^2 niz za jakis czas zmieniac kable znowu.

Jeszcze przede mna bedzie przerobienie fabrycznych zwrotnic. Na razie proste a juz dajace sporo. Za namową nowego kolegi na naszym forum Raadk'a, wylutuje ze zwrotnic cewke od woofers'a i kondek od tweetera i wsadze tam lepszej jakosci o takich samych wartosciach (ze stajni Mundorf'a).

Pozdr.,
disaster3

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #10 dnia: 06-07-2009, 19:14:34 »
fotki z miejscami przelotek

silnik 1.8

potem caly topic przeniose do Car Audio/Video...





co do przekroju kabli to uwazam ze to przesada...
uzasadnie w wolnej chwili...
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #11 dnia: 07-07-2009, 00:23:19 »
dzieki Red_point teraz juz wszystko jest jasniejsze :)

Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #12 dnia: 05-08-2009, 15:33:46 »
Siemka,

po wielu bojach i 1-szym CA zrobionym w zakladzie CA, przyszła pora zeby samemu cos podłubac przy sprzecie. Czytanie for, rozmowa z kolegami dłuzej bawiacymi sie w tym temacie pomogła mi zeby sie zabrac do roboty.

System składa sie z:

Radio: Alpine CDA-7894r
Głosniki przednie: Hertz HSK 165
Subwoofer: Re Audio SE-10D2 (tez został w domu bo zona pół chałupy na te wakacje zabrała ze soba ;/ )
Wzmacniacz: Precision Power DCX1000.4
II Wzmacniacz: Us. Amps XT1600.2 (na razie lezy w domu na sprzedaz ale cos mi sie wydaje ze sobie go zostawie)
Kondesator: Dietz 1F niebieski
Kable:
Głosnikowe - Stinger 1,5mm^2 (tweetery), Dietz 2,5mm^2 (woofery)
Sygnałowe - Signat 4xRCA Platinum
Zasilajace - SoundQuest 20mm^2 (chwilowo), czeka na montaz Spawalniczy 50mm^2
Oprawka, Bezpiecznik - SoundQuest ANL 100A

Wlasnie jestem na urlopie i bedąc u tesciow mam do dyspozycji podworko zeby pogrzebac przy samochodzie. Niestety w W-wie mieszkajac w bloku trudno o takie mozliwosci.
Rozbebeszyłem cały samochod do podłogi (robiłem to 1-szy raz :) , zona jak to zobaczyła to sie załamała :) ) zeby puscic kable zachowujac odległosci zeby sie nigdzie nie przecinały.
Zdemontowałem drzwi zeby wyciagnać zwrotnice i przeniesc je do bagaznika. Musiałem dodatkowo powyciagac kable glosnikowe, zeby je puscic na nowo.

Kable puszczone sa nastepujaco:
Zasilajacy (chwilowo) od Aku z + leci prawym progiem (jak przyjade do W-wy bede chciał go zastąpic tym spawalniczym mam go ok 14mb i chce puscic i + i - z aku), masa jest z sruby z bagaznika
Glosnikowe z prawych drzwi od woofer'ów puszczone z prawej strony tunelu srodkowego, od tweeterow tak samo.
Z lewej strony tunelu srodkowego idzie RCA do bagaznika,
Lewym progiem lecą kable od lewego woofer'a i od tweeter'a.

Koncepcja byla inna ale zobaczyłem ze prawa strona tunelem srodkowym a pozniej przecina do prawego progu kabel antenowy do tylniej szyby (antene mam w szybie) dlatego RCA jest po lewej stronie. Nie chciałem zeby sie gdzies przecinał z zasilajacym badz antenowym bo podobno tez moze siać.

Drzwi zostały poprawione, niektore miejsca podoklejałem matami STP i całe pierscienie głosnikow (zachodzac krawedzia na głosnik) wykleiłem STP. Oczywiscie nie obyło sie bez ofiar, przy przykrecaniu prawego woofer'a do dystansu zeslizgneła mi sie koncówka z wkretarki i pojechałem po zewn. zawieszeniu delikatnie je uszkadzajac ok. 2-3 mm. Wku&*&***&* sie max. No ale co tam nie psuje ten co nie robi nic :) Jak sie zesra to bedzie to powod do zmiany woofer'ow na razie gra i jest git.

Od tweeterow odlutowałem te króciutkie koncowki (kabelki fabryczne) i przylutowałem Stingery.
Dalej w planach mam:

Jak wroce z urlopu do W-wy zrobic zasilanie z kolega Herdim (jak znajdzie chwilke czasu) :) :P - samemu jakos nie ufam sobie z prądem :)
Czekaja na mnie 2xcewki 0,56 mH i 2xkondki Mundorf'a 6,80 uF i przerabiam fabryczne zwrotnice.
Zrobic słupki pod tweetery
A w dalszej czesci zrobic mała zabudowe w bagazniku zeby schowac pod podłoge wzmacniacz, kondek, zwrotki.


Jak wszystko złozylem do kupy, podłączyłem, właczyłem i zaczeło grac to usmiech sie pojawił na twarzy. 1-szy raz taka powazna akcje przeprowadzałem. Zona tez sie ucieszyła bo samochod działa :) :) :)

Na poczatku pacjent no i troche lansu nowki oponki wypicowane :)

























Offline disaster3

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: demontaż tylnej kanapy w T25 sedan
« Odpowiedź #13 dnia: 07-08-2009, 11:48:48 »
Zwrotki juz dłubnięte ile sie przy tym naqu*wiłem, ile nabluzgałem to szok.  <zolta> Oprocz tego ze musiałem cewke i kondka odlutowac to byly one przyklejone do płytki od spodu o zesz KU*WA MAC#^$&#$^&#$^#&$^&*#& itp. Zero dostepu, tylko jedna para rak, a tu trzeba podwazac, lutowac, rozgrzewac........  <zalamka> Cewka z drutu 1.4mm ledwo mi przeszła przez otwory technologiczne ile sie nagimnastykowałem to szok. <zolta> Zwrotnica jak czołg wyglada teraz. Ale balem sie ze mogłem ja spierd**&*^&&$* i poszedłem sprawdzic najpierw 1-sza zanim sie zabrałem za robienie drugiej.

No ale dobra podłaczam zwrotke do glosników i ze strachem właczam radio :niepewny: Ustawiam mjuzik : Armin van Buuren In and Out of Love i doznałem szoku. No jak to zaczeło napierda*&^&&%*& :shock: to nie moglem wyjsc z podziwu. Nie wiem jeszcze jak z tweeterem bo sie nie skupiałem na nim tylko na woofer'ach, nosz tak napierd&^^%&^*& ze myslałem ze mi je z drzwi wyrwie :shock:
Nie znam sie na akustyce, zwrotkach, cewkach i innych duperelach ale po zmianie tych fabrycznych komponentów na te mundorfa poprostu doznałem szoku.
Jezu jak te woofery waliły to masakra jakas.  <taniec> <brawo> <taniec>
Fotki
http://picasaweb.google.pl/b.kozieradzki/Zwrotki?feat=directlink


 

Beesafe.pl