Autor Wątek: Sportowa wkładka - czyszczenie ??  (Przeczytany 17999 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nikolas

  • Gość
Sportowa wkładka - czyszczenie ??
« dnia: 28-06-2004, 23:41:41 »
Czyszczenie wkładki sportowego filtra powietrza....hmm no mniej więcej wiem jak to sie robi... ale wole usłyszeć jakieś konkretne wypowiedzi no i czym potem nasączyc filtr?
« Ostatnia zmiana: 12-10-2006, 18:37:53 wysłana przez MaŁy_RaDeK »

Bisua

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #1 dnia: 29-06-2004, 00:01:59 »
musisz do tego kupic specjalny zestaw do czyszczenia wkładek sportowyhc i tam juz jest instrukcja

Nikolas

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #2 dnia: 29-06-2004, 00:09:34 »
Cytat: Bisua
musisz do tego kupic specjalny zestaw do czyszczenia wkładek sportowyhc i tam juz jest instrukcja


Jakiś koszt w przyblizeniu... :?:  :)

CarinaGTI

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #3 dnia: 29-06-2004, 01:06:04 »
K&N'a okolo 80-100zł (spray czyszczacy i olejek w sprayu)

Nikolas

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #4 dnia: 29-06-2004, 01:17:15 »
Cytat: CarinaGTI
K&N'a okolo 80-100zł (spray czyszczacy i olejek w sprayu)


Dzięki...a inne firmy jak BMC i t.p. ?? Czy oni mają podobne ceny? ytam, bo może inne zestawy są tańsze :mrgreen:

A co do samego czyszczenia to słyszałem ze trzeba wodą i strumien w odpowiednią stronęfiltra kierować....czy dobrze kombinuje :oops:

CarinaGTI

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #5 dnia: 29-06-2004, 02:17:58 »
Cytat: Nikolas
Cytat: CarinaGTI
K&N'a okolo 80-100zł (spray czyszczacy i olejek w sprayu)


Dzięki...a inne firmy jak BMC i t.p. ?? Czy oni mają podobne ceny? ytam, bo może inne zestawy są tańsze :mrgreen:

A co do samego czyszczenia to słyszałem ze trzeba wodą i strumien w odpowiednią stronęfiltra kierować....czy dobrze kombinuje :oops:


tiaaaa
  od wewnatrza na zewnatrz przeplukac pod delikatnym cisnieniem tudziez wczesniej otrzepac z owadow  :lol:
  po umyciu ( przy dluzszym uzytkowaniu) moga powstac miejsca wyblakle, na te miejsca prysnac olejkiem. Tylko nie przesadzic! bo nie wchloniety olejek przez włokna filtru dostanie sie do przepustnicy - co za tym idzie - zasmarkana przepustnica powoduje skoki obrotow...

FAWORYT

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #6 dnia: 29-06-2004, 13:54:00 »
Kup sobie z Jacky'ego.Cena 40-45zł.Olejek + detergent.Teraz czyściłem właśnie i na tym pisze jak to sięrobi.
1.musisz wypukać owady,nieużywaj sprężonego powietrza
2.lekko namoczyć pod bierzącą letnią wodą od strony wewnętrznej do zewnętrznej
3. nalać sobie detergent z tej butelki do jakiegoś psikadła(np.psikadło puste gdzie był płyn do mysia szyb)
4.spryskać filtr z obu stron tym detergentem
5.po 10minutach spłukać pod bierzącą,ale lać wodętak ,aby syf niewpływał do części wewnętrznej filtra(częśc wewnętrzna to jest ta która jest po stronie przepustnicy).Czyli trzymać pod kranem tak długo aż przestanie lecieć brud z filtra,a filtr w ręku trzymać tą stroną czystszą(czyli wewnętrzną) do góry,aby woda która leci na niego wypadała w części zewnętrznej(najczęściej jest to ten węższy kawałek wkładki i bardziej brudny).Teraz już wiesz co to jest wewnętrzna część filtra,a zewnętrzna.
6.możesz proces powtórzyć,jeżeli uważasz,że jeszcze całkiem niewyczyściłeś.Możesz wziąść cienką igłe i wydłubać jakieś skrzydełka,albo korpusy owadów które niewypłukały się.
7.Kładziesz filtr np.na słońcu i czekasz aż totalnie wyschnie.
8.Psikasz na filtr z obu stron olejek nawilżający(np.z Jacky'ego jest bezbarwny,ale za to tańszy)
9.Jeżeli napsikać za dużo olejku,co siękażdemu zdarza,to pozostawiasz filtr na paręgodzin,aby jego nadmiar odciekł w sposób naturalny,albo jak bardziej jest śpieszno,to możesz wziąść kawałek ręcznika papierowego i poprzykładać ten ręcznik lekko do filtra,aby ten nadmiarowy olejek który sięna nim znajduje wsiąknął w ręcznik papierowy.Ta właściwa ilość olejku pozostanie między żeberkami.Po ściągnięciu nadmiaru olejku,jak dociśniesz palcem do tej siateczki i jak będziesz miał takie lekkie podłużne linie od olejku to dobrze.Wtedy oznacza to że niewytarłeś całego ,a filtr jest nasączony,ale nie w takim stopniu,aby ten olejek mógł zostać zassany w niebezpiecznych ilościach przez układ ssący i osadził sięna przepustnicy,lub czujniku tempetratury,lub przepływomierzu.W sumie i tak sięosadzi,ale lepiej jego nadmiar niepotrzebny ściągnąć.
10.Wkładasz filtr do puszki :D

PS.Jak ktoś ma jakieś ale do tego co napisałem,to niech napisze,bo mogłem coś pominąć,ale jestem na świeżo po czyśczeniu wkładki i wszystko pamiętam

Nikolas

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #7 dnia: 29-06-2004, 14:04:00 »
::szczena:: No to jest dopiero pełna informacja! Dziekuje Tobie Faworyt oraz tym wszystkim kto siętu wypowiedział :D

Kohoshi

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #8 dnia: 29-06-2004, 14:13:06 »
Podobnie jak Faworyt kupiłem zestaw Jacky. Metodotologia czyszczenia (chociaż dotyczy stożka) wygląda mniej więcej tak jak on to opisał, u mnie jest to tak: filtr rozkręć, polej od zewnątrz płynem do czyszczenia zawartym w zestawie, potem wlewaj do niego wode letnią, aby wypłukać na zewnątrz śmieci i kurz. Jak sięwoda przestanie pienić, to go wysusz na słoneczku lub kaloryferze, potem popsikaj od zewnątrz i od środka olejem zawartym w zestawie, poczekaj aż wyschnie. W tym czasie wyczyść sobie obudowęod filtra z kurzu, skręć wszystko do kupy i jazda.
Zestaw Jacky kosztuje w Norauto 59.99 i nie zużyjesz go całego, dlatego najlepiej kupić na spółe z kimś, kto też będzie czyścić filtr-na jeden filtr schodzi akurat połowa detergentu i oleju. Za resztękupcie sobie browary, by mieć lżejszą pracę:)
BTW: Między zestawem Jacky, a innymi firmami (np. K&N) nie ma żadnych większych róznic, no może poza ceną, więc po co przepłacać :)

Offline Kruchy

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1120
  • Płeć: Mężczyzna
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #9 dnia: 30-06-2004, 12:00:37 »
... tak tylko żem sobie pomyślał...

szad

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #10 dnia: 30-06-2004, 13:10:17 »
no ja bym nie radzil czyscic wkladki/ztozka byle czym.

po to kazda firma robi swoje srodki zeby ich uzywac. wydajesz 300-400 pln na filtr i potem szkoda Ci wydac 20 pln wiecej na czyszczenie? to bez sensu.

mozesz zniszczyc filtr i silnik.

Nikolas

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #11 dnia: 30-06-2004, 16:56:57 »
Cytat: szad
no ja bym nie radzil czyscic wkladki/ztozka byle czym.

po to kazda firma robi swoje srodki zeby ich uzywac. wydajesz 300-400 pln na filtr i potem szkoda Ci wydac 20 pln wiecej na czyszczenie? to bez sensu.

mozesz zniszczyc filtr i silnik.


To znaczy że odradzasz zestawu czyszczącego od Jucky??

Kohoshi

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #12 dnia: 30-06-2004, 20:37:56 »
Cytat: szad
no ja bym nie radził czyścić wkładki / stożka byle czym.
po to każda firma robi swoje środki żeby ich używać.


Tak, dlatego należy także kupować np. firmowe kołpaki Toyoty w ASO bo po to właśnie ta firma je robi żeby ich używać ;)   Bez przesady, mam kilku znajomych, którzy używają zestawów Jacky i są zadowleni, ich filtry i auta również. Akurat ta firma to nie jest "byle co" kupione od Rusków.

FAWORYT

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #13 dnia: 30-06-2004, 21:16:03 »
Czyściłem środkiem czyszczącym firmy Kingdragon stożek firmy JR i było verygood,teraz czyszcze filtr K&N środkiem do mycia Jacky i jest Git.Filtr jest czysty i naoliwiony.Niewidze przeciwskazań.Mam też troche sumienie spokojne,bo od wiosny co jakiś czas zaglądałem do intercarsu i do innych hurtowni i sklepów w których sprzedają filtry K&N i  pytałem o detergenty tej firmy,a oni od zimy niemają.W intercarsie np.zamówili 3 miechy temu ze stanów i podobno jeszcze niedopłynęły(jakaś góra lodowa na drodze :D ).Sprzedają sklepiki i hurtownie filtry,a niemają środków do czyszczenia ich.W niektórych polecono mi środki Jacky'ego i sięskusiłem,bo zapłaciłem koło 45zł.Chciałem mieć  K&N ,ale sięnieudało,ale nieżałuje,bo podobno kosztują koło 80zł i są wielkości płynów Jacky.Niech każdy robi co chce,ja niewidze przeciwskazań 8)

Nikolas

  • Gość
Sportowa wk³adka (czyszczenie)?
« Odpowiedź #14 dnia: 01-07-2004, 01:40:46 »
No właśnie zamówiłem w Jacky zestaw czyszcząco smarujący :aclap za 45 zł...hmm ciekawe kiedy przyjdzie dostawa :chmmm


 

Beesafe.pl