Autor Wątek: Dziwny włącznik  (Przeczytany 36391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline butek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Dziwny włącznik
« dnia: 04-09-2009, 08:33:37 »
Do czego słuzy ten włącznik widoczny na zdjęciu (widać na nim faliste strzałki - ogrzewanie czegoś ? ) . Mam instrukcje po niemiecku a ja tylko po angielsku trochę kumam. W instrukcji polskojezycznej nic nie znalazłem na ten temat .
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fb1620b3197037f6.html
Pozdrawiam

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #1 dnia: 04-09-2009, 08:57:06 »
Po1.
pozwalam sobie poprawić zdjecie, zeby kazdy widział;)




jest to opcja dogrzewania silnika, przydatna głownie zimą w mrozie bo silnik duzo szybciej sie nagrzewa.
Wydaje mi sie, że to występowało tylko w diesloswkich silnikach. generalnie mówiąc jest to prawie system ogrzewania postojowego;)

jesli jestem niedokladny w swoich informacjach niech jeszcze sie wypowie ktoryś z kolegów (moze cmarcin, ktory ma cos takiego:)) i mnie sporstuje, ale generalne założenie jest takie, jak wyzej napisałem.
pozdro

Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA

Offline butek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #2 dnia: 04-09-2009, 09:03:56 »
Tzn. że powinienem włączać to przed zapłonem na zimnym silniku , czy też chodzi o szybsze ogrzanie kabiny ?
Pozdrawiam

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #3 dnia: 04-09-2009, 12:22:04 »
Tzn. że powinienem włączać to przed zapłonem na zimnym silniku , czy też chodzi o szybsze ogrzanie kabiny ?
Raczej po odpaleniu silnika. To ogrzewanie dogrzewa sam silnik.
Pozdrawiam
Obi

Offline Dżambo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1579
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #4 dnia: 04-09-2009, 13:24:45 »
Ten dogrzewacz bardzo łatwo można rozbudować do pełnego "WEBASTO"

Ale i bez tego jest przyjemnie - praktycznie minutę po uruchomieniu z kratek wieje ciepłe powietrze
Jeśli obrobili Ci du.pę za plecami, to wyobraź sobie jaki wzbudzasz strach, że nie powiedzieli Ci tego prosto w oczy.

I pamiętaj... Za każdy dobry uczynek spotka Cię kiedyś kara..

Offline tabak

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 975
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #5 dnia: 04-09-2009, 18:14:00 »
a może ktoś by napisał jaka jest zasada działania tego czegoś?? W jaki sposób jest realizowane szybsze dogrzewanie silnika??



PozDRo
1MZ - FE ......hehe, po co mi car audio???

Dagon

  • Gość
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #6 dnia: 04-09-2009, 18:18:36 »
Elektryczna grzałka cieczy chłodzącej. Tak, jak w Webasto tylko bez timera i automatycznego włącznika dmuchawy... z tego powodu łatwo to rozbudować do "pełnego webasto". Jest to teraz montowane w większości wysokowydajnych jednostek diesla...

giepe

  • Gość
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #7 dnia: 04-09-2009, 22:47:17 »
Elektryczna grzałka cieczy chłodzącej. Tak, jak w Webasto tylko bez timera i automatycznego włącznika dmuchawy... z tego powodu łatwo to rozbudować do "pełnego webasto". Jest to teraz montowane w większości wysokowydajnych jednostek diesla...
Elektryczna?
U mnie jest to układ zasilany paliwem (ON, bo tylko w dieslach jest potrzeba stosowania dogrzewania) mający rurę wydechową i osobny tłumik w okolicach fotela pasażera.
Temat był już omawiany!
Polecam przeglądniecie archiwum forum!!

Dagon

  • Gość
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #8 dnia: 04-09-2009, 22:50:49 »
oj aj oj.... racja.... mój błąd. Zapomniałem, że w Ave jest to ten sam "piecyk" co w webasto....

Offline aw

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 506
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #9 dnia: 06-09-2009, 19:22:02 »
to jest przyciskdo podniesienia obrotów silnika, by szybciej się nagrzał, a nie żadne webasto. działa jak ssanie w starych gaźnikowcach
Avensis Verso d4d 2002
Hundai Elantra XD 2000

Offline Dżambo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1579
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #10 dnia: 06-09-2009, 20:00:28 »
to jest przyciskdo podniesienia obrotów silnika, by szybciej się nagrzał, a nie żadne webasto. działa jak ssanie w starych gaźnikowcach

Nikt nie powiedział że jest to przycisk od webasto..
To jest przycisk, który uruchamia dogrzewanie. 
Po włączeniu, rzeczywiście obroty skaczą do gory
Jeśli obrobili Ci du.pę za plecami, to wyobraź sobie jaki wzbudzasz strach, że nie powiedzieli Ci tego prosto w oczy.

I pamiętaj... Za każdy dobry uczynek spotka Cię kiedyś kara..

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #11 dnia: 06-09-2009, 20:18:50 »
to jest przyciskdo podniesienia obrotów silnika, by szybciej się nagrzał, a nie żadne webasto. działa jak ssanie w starych gaźnikowcach

kolega chyba pomylil z przyspiezeniem zaplonu w starych golfach
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Dagon

  • Gość
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #12 dnia: 06-09-2009, 20:25:53 »
Obroty idą do góry, bo obciążenie silnika jest większe... Równie dobrze można powiedzieć, że przełącznik świateł drogowych to przełącznik do podnoszenia obrotów silnika.
Samym "ssaniem" steruje komputer... To nie czasy fiatów 126p gdzie podniesienie obrotów zimnego silnika wymuszane było przez użytkownika.

Offline Dżambo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1579
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #13 dnia: 06-09-2009, 20:35:12 »
Obroty idą do góry, bo obciążenie silnika jest większe..

Dokładnie to miałem na myśli..

Skaczą także gdy włączony jest nawiew, ale to normalne..

Generalnie, tak jak było powiedziane wcześniej, przycisk służy do włączenia dogrzewania..


Avensis wyposażony jest w dogrzewacz firmy Eberspacher D5WZ wyposażony we własną pompkę paliwa pracujący tylko po uruchomieniu auta.
Brak jest pompki wody, brak złącza do niej. Nie działa również wyjście do sterowania nawiewami (pin 6).

By było to "pełne" WEBASTO potrzebna jest pompka wody,
zegar sterujący pracą urządzenia, układ który sprawi że webasto ruszy przy wyłączonym silniku.

« Ostatnia zmiana: 06-09-2009, 20:53:59 wysłana przez cmaarcin »
Jeśli obrobili Ci du.pę za plecami, to wyobraź sobie jaki wzbudzasz strach, że nie powiedzieli Ci tego prosto w oczy.

I pamiętaj... Za każdy dobry uczynek spotka Cię kiedyś kara..

rollins

  • Gość
Odp: Dziwny włącznik
« Odpowiedź #14 dnia: 07-09-2009, 01:50:58 »
to jest przyciskdo podniesienia obrotów silnika, by szybciej się nagrzał, a nie żadne webasto. działa jak ssanie w starych gaźnikowcach
Stary, ale poszedłeś po bandzie. Czym ty jeździsz? Maluchem z silnikiem diesla przerobionym na gaz :-)?
« Ostatnia zmiana: 07-09-2009, 01:56:32 wysłana przez rollins »


 

Beesafe.pl