Autor Wątek: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu  (Przeczytany 12235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

herrdariusz

  • Gość
Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« dnia: 08-09-2009, 10:40:05 »
Witam Wszystkich.
Mam prośbę, może ktoś mi pomoże.
W Toyocie Avensis z 2004 r. zacinają się pasy bezpieczeństwa z tyłu. Jeżdżą tam dzieci i ciągle muszę się zatrzymywać i to odblokowywać. Otóź jak wyciągną pas na jakąś długość np. jak się pochylają, albo zablokują szarpnięciem - to potem nie można go już dalej pociągnąć. Jakieś grzechotanie słychać tylko i trzeba pas całkowicie wypiąć i zwinąć całkowicie z powrotem. Dopiero wtedy na nowo można go wyciągnąć. Jest to bardzo denerwujące bo przy 3 fotelikach z tyłu trzeba się nagimnastykować z ich zapinaniem (złe dojście do gniazd).
Może ktoś wie jak te pasy "wyleczyć" czy trzeba je wymienić.
Dzieki i pozdrawiam

Offline eddie

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 8940
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #1 dnia: 08-09-2009, 11:21:07 »
Kiedys był w Wawie czlowiek ktory sie zajmowal naprawa pasów, ale sie zwinał. Pasy sa na tyle wazne w razie dzwona ze nie powinno sie w nich grzebac, szczególnie jesli na allegro sa po 60 zl/ szt.
      "Ty się nie wpier****j, bo nie wiesz gdzie barykada jest"

Wojtek

  • Gość
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #2 dnia: 08-09-2009, 14:13:45 »
W t22 na fotelach zewnętrznych to opcja fabryczna. Tylko środkowy nie jest blokowany. Instrukcja motywuje to chyba (juz nie pamiętam) bezpieczeństwem dzieci w fotelikach. To mozna tylko zepsuć, żeby "działało".

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #3 dnia: 08-09-2009, 21:25:21 »
Mam dokładnie taki sam problem i już kiedyś miałem zamiar o tym napisać. To niepojęte jak pasy potrafią się zacisnąć. Raz dzieciak tak został przyciśnięty (ma taki fotelik dla starszaków w którym dziecko zapinane jest pasami głównymi), że nie szło go poluzować i biedak mało co się nie zapłakał zanim się zatrzymaliśmy bo to była autostrada i go odpięliśmy. Masakra !!!!  <zalamka> W takim samochodzie !!!! I widać to normalne  <zolta>
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?

Offline rosol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #4 dnia: 11-09-2009, 16:33:52 »
To chyba standard w tym modelu.
Moja Ave tez tak ma - model z 2008r.
Toyota Rav4 2.0 benzyna automat

RST

  • Gość
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #5 dnia: 15-09-2009, 08:13:40 »
Niestety nie tylko ten model tak ma. Chyba we wszystkich modelach Toyoty tylne pasy działają w ten sposób (jeżeli wyciągniesz pas do końca to blokuje się i pozwala się tylko zijać i dopiero po całkowitym zwinięciu działa normalnie, oczywiście do następnego całkowitego rozwinięcia :-)).
Kiedyś w Corollce próbowałem nawet to reklamować, ale powiedzieli, że tak ma być i to ze względu na bezpieczeństwo. Jeżeli ze względów bezpieczeństwa to nie rozumiem dlaczego tylko dzieje się tak na tylnych siedzeniach?

Wojtek

  • Gość
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #6 dnia: 15-09-2009, 12:35:09 »
W telewizorni mówili kiedyś, że ludzie nie potrafią zapinać pasów. Każdy robi "klik" i myśli, że to jak z łindołsem ( 3x enter i wszystko powinno grać :|). A tu trzeba zrobić "klik", wypuścić z siebie powietrze, schować pas do zwijarki, poluzować mięśnie (tłuszcz)- niepotrzebne skreślić i jak zwijarka zarygluje się to dopiero mozna jechać.

Offline rosol

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #7 dnia: 21-09-2009, 09:54:21 »
Tylko dlaczego opisu nie ma w obstrukcji do autka?
Toyota Rav4 2.0 benzyna automat

Julio

  • Gość
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #8 dnia: 23-10-2009, 21:24:52 »
Cytat z instrukcji obsługi t22: <regulamin>

"Całkowicie wyciągnięty a następnie zwolniony,
nawet powoli, pas na tylnym siedzeniu zostaje
zablokowany i już nie daje się wydłużać. Dzię-
ki temu może on bezpiecznie przytrzymywać
fotelik dziecięcy (szczegółowo zostało to opisane
pod hasłem „Fotelik dziecięcy” w dalszej
części tego rozdziału). W celu przywrócenia
normalnego funkcjonowania pasa należy go
całkowicie zwinąć i ponownie wyciągnąć."

Pozdrawiam <diabel>

Offline jurand55

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 111
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #9 dnia: 24-10-2009, 16:41:18 »
 Witam

 To samo dzieje się i w Carinie, też jak się z tyłu zatnie to w żadną strone nie idzie, dopiero po chwili puści, troszkę to wkurza ale nie ma wyjścia, trzeba się do tego przyzwyczaić , dobrze ,że jestem skazany na jazdę za kierownicą.
                                                                                           

Offline ar16

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 370
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zacinające się pasy bezpieczeństwa z tyłu
« Odpowiedź #10 dnia: 11-11-2009, 21:46:43 »
Jasne, ale co zrobić w sytuacji gdy musisz odpiąć fotelik i najpierw odpinasz pas naciskając zapadkę, wtedy jak nie przypilnujesz (nie przytrzymasz od razu) to uwolniony pas zaciska się na foteliku. A żeby odpasać fotelik musisz naciągnąć go kilka centymetrów żeby ominąć kabłąk uchwytu. I co wtedy jaśnie konstruktorzy toyoty??????? Zgodnie z instrukcją toyoty pas faktycznie się nie da cofnąć ani o centymetr. Można go naciągnąć dopiero po całkowitym zwinięciu. A jak go zwinąć jeśli trzyma fotelik??? I sytuacja bez wyjścia. Czasem wypięcie fotelika to szarpanie się z pasem przez dobre 5 minut !!!!!! <zolta>
« Ostatnia zmiana: 11-11-2009, 21:48:27 wysłana przez ar16 »
Avensis D4D Kombi ----> RAV4 ----> ?


 

Beesafe.pl