Autor Wątek: corolla e11 g6  (Przeczytany 5432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dimsim

  • Gość
corolla e11 g6
« dnia: 20-11-2009, 07:46:51 »
witam na forum
chciałbym zadac pare pytań w sprawie tegoż modelu, który jednocześnie jest moim pierwszym samochodem. dodam że praktycznie prócz kierowania i tankowania nie mam pojęcia o samochodach.
generalnie stan jego jest ok, zadbany.
ale co mnie trapi to:
1. przy włączaniu ogrzewania tylnej szyby oświetlanie całe w samochodzie przygasa lekko (pasek klinowy nie piszczy - bo coś to ma z tym wspólnego zdaje się),
2. szyby chodza głośno (w prawych drzwiach słychac że piasek jest w momencie obniżania szyby). czy można jakos nasmarować mechanizm i wyczyścic czyms specjalnym prowadzenie szyb)
3. klapka od paliwa ma 2 śrubki i jedna z nich "lata". można ją przykręcic jakoś od środka błotnika?
4. gdzie można dostać mocowanie akumulatora bo tego jest brak i troszke lata sobie on.
5. przy hamowaniu lekko drży kierownica. koła są wyważone. może to klocki lub tarcze?

na razie mam tylko te pytania. jeśli bedę miał jakies jeszcze to napisze.

dzieki za pomoc

Offline adpre

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 918
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #1 dnia: 20-11-2009, 08:22:07 »
hey
no wiec...
1. do tego spadaja obroty, calkiem normalne, nie masz sie czym przejmowac, poprostu ogrzewanie pobiera dosc duzo pradu
2. rozebrac caly boczek (tj. zdjac tapicerke drzwi) wszystko najlepiej wyczyscic, prowadnice posmarowac. nie smaruj tylko samej szyby bedzie upierdzielona smarem a to i tak nic nie da
3. moze jest jakies dojscie od dolu od nadkola. tak mysle, w corolli tego nie grzebalem
4. szroty, inne corolle przeznaczone na czesci wystawione na aukcjach alledrogo, popytaj sprzedawcow, powinienes to dostac
5. jak napisales, moze klocki moze tarcze. jesli zbliza sie ich koniec mozesz je wymienic, lub jesli wyda Ci grubosc tarczy mozesz dac do przetoczenia, ale przy obecnych cenach tarcz gra nie warta swieczki w wielu przypadkach
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec.
(George Carlin)



Piłeś -  nie jedź!
Nie jedziesz - wypij.

dimsim

  • Gość
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #2 dnia: 20-11-2009, 08:25:21 »
dzieki za odpowiedź.
z tymi obrotami to chyba się nie zgodzę bo tego nie zauważyłem przy włączonym podgrzewaniu wiesz.
ale jeszcze poźniej sprawdze dla pewności bo może tak bardzo byłem przejęty tym spadkiem napięcia że nie przyciąłem spadku obrotów silnika.

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #3 dnia: 20-11-2009, 11:24:19 »
obroty owszem moga sie wachac przy włączaniu ogrzewania szyby, podobnie jak przy ogrzewaniu i dmuchawie do srodka.
ale nie powino przygasac oświetlenie..
moim zdaniem to nie jest OK.

byc może są to pierwsze oznaki lekkiego niedomagaani alternatora i/lub akumulatora?
Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA

dimsim

  • Gość
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #4 dnia: 20-11-2009, 11:28:06 »
a sprawdze jutro. 14,4 powinno być prawda?

Offline adpre

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 918
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #5 dnia: 20-11-2009, 15:38:39 »
tak 14,4V
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec.
(George Carlin)



Piłeś -  nie jedź!
Nie jedziesz - wypij.

dimsim

  • Gość
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #6 dnia: 20-11-2009, 22:45:05 »
tak, obroty też spadają

dodatkowe pytanie.
czy to nie będzie przeszkadzało jeśli podłącze tube i wzmacniacz? po 300W rms mają oba przedmioty
« Ostatnia zmiana: 20-11-2009, 23:15:05 wysłana przez dimsim »

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #7 dnia: 20-11-2009, 23:14:06 »
Przede wszystkim popraw masy na budę i silnik oraz na klemie.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

dimsim

  • Gość
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #8 dnia: 21-11-2009, 17:53:42 »
słuchajcie, dzisiaj poprowadziłem przewody w samochodzie.
jutro chcę podłaczyc jbl gto1204br + jbl gto504 i moje pytanie to czy obejdzie się bez kondensatora?

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #9 dnia: 21-11-2009, 23:28:03 »
[...]jbl gto1204br + jbl gto504 i moje pytanie to czy obejdzie się bez kondensatora?

Raczej zapytaj w dziale CarAudio.

Uwielbiam takich ludzi. Elektryka nie halo, tarcze do wymiany, ale gto+gto musi być :|
Z mojej strony EOT.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Offline J.Graph

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2336
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #10 dnia: 21-11-2009, 23:42:21 »
słuchajcie, dzisiaj poprowadziłem przewody w samochodzie.
jutro chcę podłaczyc jbl gto1204br + jbl gto504 i moje pytanie to czy obejdzie się bez kondensatora?

Ja to sie tylko zastanawiam po co Ci 4-ro kanałowy wzmacniacz do suba  :roll:

dimsim

  • Gość
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #11 dnia: 22-11-2009, 10:23:51 »
elektryka, tarcze zostaną zrobione ale czekam na brata ktory sie na tym zna, a będzie za miesiąc.
wzmacniacz taki razem z tubą dostałem więc puki co będzie po mostku z tubą a z czasem wstawi się lepsze głośniki z drzwiach.
spokojnie. ja wszystko mam obmyślane co i kiedy zrobic. żadne w/w usterki nie zostaną pominięte więc prosze sie nie oburzać.
dziennie robie generalnie kilkanaście kilometrów głownie do pracy i nie jestem jakims audio zboczeńcem. mam to zamontuje.

do popisania

dimsim

  • Gość
Odp: corolla e11 g6
« Odpowiedź #12 dnia: 25-11-2009, 23:19:41 »
witam ponownie
dzisiaj jadąc zauwazyłem że w momencie wrzucania 3go biegu trafiam tak jakby na zebatki w skrzyni biegów. nie wiem jak to profesjonalnie sie nazywa ale nie bardzo moge to ominąć starając się jakos trafic w 3ci bieg. jesli zrobie to szybko to prawie nic nie czuć ale jak powoli wrzucalem go to mocno bylo słychac ocieranie o zebatki.
może ktos zrozumie oco mi chodzi i podpowie czy to jakis niepokojący objaw. dodam że dzieje sie to tylko na tym konkretnym biegu.

pozdrawiam


 

Beesafe.pl