Autor Wątek: Dekielki do felg stalowych  (Przeczytany 8156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Artur

  • Gość
Dekielki do felg stalowych
« dnia: 27-12-2004, 14:56:30 »
Chciałbym na okres zimowy ściągnąć kołpaki z felg, ale wted śruby i piasta są nieosłonięte. Dlatego pomyślałem o założeniu metalowych dekielków, które zasłaniają tylko środek felgi ze śrubami. Chodzi mi o takie, jakie były w Corollach, 2 albo 3 modele do tyłu. Wtedy standardem były srebrne stalowe felgi z metalowymi dekielkami.
No i moje pytanie:
- czy takie dekielki od Corolli będą pasowały do felg w Yarisie (14")
- skąd można wziąć takie dekielki (przeszukałem Allegro, ale nic nie znalazłem)
A może jest jakiś inny sposób na osłonięcie piasty i śrub, oczywiście bez konieczności zakładania kołpaków?

adi

  • Gość
Dekielki do felg stalowych
« Odpowiedź #1 dnia: 27-12-2004, 17:42:11 »
tez szukam takich dekielkow :wink:  ale narazie nic nie znalazlem :cry:

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Dekielki do felg stalowych
« Odpowiedź #2 dnia: 27-12-2004, 23:12:15 »
1 mi sie wydaje ze w corolce byly dekieli bo tam byla zupelnie inna alu - nie taka jka teras!! dlatego dekielki nie beda pasowaly do twojego kola!! (dlatego w corollkach nie bylo kolpakow, bo to niby mialo poprawiac wyglad auta!)

2 skoro masz kapsle to dlaczego na zime chcesz je zdjac?? to troche bez sensu jka dl amnie - ja nie mam bo orginalnie mialem alu a stalowki dokupywalem a nei mam zamiaru za kolapki placic drugie tyle co za felge!!!:/

3 po co ci wogole dekielki tylko na piaste?? ani to wygladu nie poleprza, ani nic nie daje....
piascie nic sie i tak nie stanie jak nic na niej nie ma!! ja tak jezdze wszystkie zimy i nic......

wedlug mnie szkoda zachodu - szczegolnei jak sie ma kolpaki! 8)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline qbutek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 160
    • http://www.corollaclub.org
Dekielki do felg stalowych
« Odpowiedź #3 dnia: 31-12-2004, 14:48:06 »
Dekielki do Corollek E9 były tylko przy felgach 13", a w 14 calowych występujących tylko W GTi nie było żadnych dekielków.
Sprzedam części z Corolli GTi 1987-1991.

MaLy_RaDeK

  • Gość
Dekielki do felg stalowych
« Odpowiedź #4 dnia: 03-01-2005, 23:32:19 »
Artur, "dekielki" od Corolli nie beda pasowaly.
Tez zdjalem kolpaki, ale tylko dla tego ze nie sa tak super dopasowane do felgi.
Nie przylegaja idealnie niestety. Nie po to wywazylem kola zeby wsadzic
na nie kolpaki. Bez sensu. Na lato kupie alu albo przemaluje stalowki
na srebrno i z bani...  ;)

Artur

  • Gość
Dekielki do felg stalowych
« Odpowiedź #5 dnia: 04-01-2005, 09:12:03 »
Dzięki za wszystkie informacje.
Widzę, że to jednak duży problem, żeby założyć jakieś osłony/dekielki na same śruby i piastę.
Szkoda, bo jakoś mi sięwydaje, że śruby byłoby lepiej zasłonić. I piastęteż.

adi

  • Gość
Dekielki do felg stalowych
« Odpowiedź #6 dnia: 06-01-2005, 22:22:20 »
a moze dokup na zime jakies kolpaki nieorginalne :wink:

Artur

  • Gość
Dekielki do felg stalowych
« Odpowiedź #7 dnia: 06-01-2005, 22:38:49 »
Cytuj (zaznaczone)
a moze dokup na zime jakies kolpaki nieorginalne

Właściwie to jest tak, że moje oryginalne kołpaki były za każdym razem tak "delikatnie" zakładane przy zmienie opon albo na przeglądach, że nie nadają sięjuż do niczego. Mają bardzo powyginane zaczepy, jeden urwany itp. Tak więc nieoryginalne kołpaki i tak będęchciał kupić, ale na zimęmoże nie warto. Ogólnie wolałbym jakiś dekielki, ale jak niczego takiego nie znajdęto pozostaną mi oczywiście kołpaki... albo gołe felgi.

Smok

  • Gość
Dekielki do felg stalowych
« Odpowiedź #8 dnia: 07-01-2005, 08:13:47 »
a widzielicie jak Yaris wygląda na srebrnych stalowych felgach- widziałem srebrnego Yarka na takich i wyglądało suuuper- żadnych kołpaków nie trzeba

Offline Zbigniew Ch

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Dekielki do felg stalowych
« Odpowiedź #9 dnia: 29-05-2019, 01:08:31 »
Witam
Dorzucę swoje doświadczenie nt. dekielków...
Zarówno do Vectry C, jak i do Aygo I dokupiłem dekielki i wyglądają śruby w piastach kół,, jak powinny"!, tzn. osłonięte przed błotem, wodą, wilgocią etc. Standardowo powinny być te miejsca zasmarowane smarem i zakryte dekielkami , ale jak w życiu- panuje olewaizm!. Wystarczy zmierzyć fi w piaście i dekielków jest jak grzybów po deszczu..


 

Beesafe.pl