Autor Wątek: walenie z tyłu auta w hamulcach /ave po fl 1.8vvti 2001r/.  (Przeczytany 2940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

robert1202

  • Gość
witam.

moze ktoś sie spotkał z takim problemem.../dotyczy ave po fl 2001r- 1.8vvti./129KM/

auto na postoju ma zaciagniety hamulec ręczny / a przynajmniej powinno miec/.
po jego zwolnieniu i ruszeniu z miejsca i przejechaniu ok 100-200m zaczyna cos walic z tyłu auta.przyspieszam wali szybciej,zwalniam wali wolniej.po naciśnięciu kilkukrotnym hamulca noznego problem walenia zanika.

tarcza jest ok,klocki nowe,linka ręcznego przesmarowana...

czy mógl sie popsuc zacisk wewnatrz ?

problem wogóle niedotyczy hamulca noznego-przy normalnym hamowaniu jest wszystko ok,a po zacągnięciu ręcznego wali prawie za każdym razem...

pomocy!!! co zrobic!!!jak uniknąc ASO i kosztow z tym związanych...

pozdrawiam serdecznie i prosze o info.

Offline tabak

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 975
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: walenie z tyłu auta w hamulcach /ave po fl 1.8vvti 2001r/.
« Odpowiedź #1 dnia: 19-02-2010, 10:33:24 »
powiem, że mam podobnie (może nie wali a puka) i to nie zawsze. Najśmieszniejsze jest to, że puka podczas jazdy do tyłu. Moim skromnym zdaniem, to kończące się okłądziny ręcznego. Wnioskuje po tym, że tej zimy męczyłem mocno hamulec ręczny i chyba się zużył......Najlepiej rozebrać tylne hebelki i zobaczyć co jest grane....... Co do Aso....zawsze można kupić zamienniki....
1MZ - FE ......hehe, po co mi car audio???

robert1202

  • Gość
Odp: walenie z tyłu auta w hamulcach /ave po fl 1.8vvti 2001r/.
« Odpowiedź #2 dnia: 19-02-2010, 10:58:01 »
hay.
to oprocz tarcz i klockow z tyłu sa jeszcze bebny i szczeki do hamulca recznego?
zdejmujac koło widziałem tylko tarcze,zacisk z klockami...co trzeba zrobic zeby dostac sie do szczek hamulcowych o ile takowe sa u mnie...
pozdro.

Offline tabak

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 975
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: walenie z tyłu auta w hamulcach /ave po fl 1.8vvti 2001r/.
« Odpowiedź #3 dnia: 19-02-2010, 11:17:07 »
żeby dostać się do szczęk, jeżeli takowe u Ciebie występują, trzeba zdjąć tarczę, a dokładnie tarczo-bęben.....
1MZ - FE ......hehe, po co mi car audio???

Offline barte.k

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3312
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lotniczo!
Odp: walenie z tyłu auta w hamulcach /ave po fl 1.8vvti 2001r/.
« Odpowiedź #4 dnia: 19-02-2010, 11:20:35 »
dokładnie, z tyłu najprawdopodobniej masz zamontowane tzw tarczobębny, czyli tarcze do nożnego hamulca i bębny (niezbyt duze), do których jest "podpięty" reczny hamulec.
chyba tak to wszystko działa :)
Szerokości Kuba!

today tomorrow TOYOTA

robert1202

  • Gość
Odp: walenie z tyłu auta w hamulcach /ave po fl 1.8vvti 2001r/.
« Odpowiedź #5 dnia: 19-02-2010, 17:05:27 »
hay.
dobrałem sie do problemu.
faktycznie sa i klocki i szczęki.
aby sie dostac do szczęk trzeba zdjąc zacisk,tarczo-bęben i szczeki ukazuja sie w calej okazałości.
diagnoza mechanika-szczeki są tak zuzyte i hamulec reczny tak podciągniety na maxa,ze odpuszczając ręczny-szczęki do końca nie wracają w neutralne polożenie i dociskają tarczo-bęben.
po niedzieli wymienię szczęki i napisze jak to sie utrapienie zakończyło.
pozdro.


 

Beesafe.pl