Autor Wątek: Dysza spryskiwacza Yaris  (Przeczytany 6796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Franek

  • Gość
Dysza spryskiwacza Yaris
« dnia: 17-03-2010, 21:49:11 »
Po pierwsze spryskiwacz zwariował zimą i z tyłu nie zalewa szyby a jeśli już to automatycznie włączają się przednie wycieraczki ???? Co to może być???
Druga sprawa to ... pod naporem śniegu wycieraczka obruszała się trochę i zostaje po wyłączeniu 10 stopni w górę. Mogę ją cofnąć ręką. Czy tam jest wieloklin i czy można to jakoś naprawić. Wersja japońska 2000r = nowa wycieraczka droga.
Dzięki za sugestie.

Offline J.Graph

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2336
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #1 dnia: 17-03-2010, 22:11:14 »
Jeśli chodzi o wycieraczke to na 99% masz wieloklin ... jak u mnie w Starlecie '97 jest to u Ciebie tym bardziej :) więc z tym problemu nie będzie ...
Jeszcze tylko zależy czy uda Ci sie zdjąć ramię ... niekiedy są z tym problemy ...

Robsajson

  • Gość
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #2 dnia: 17-03-2010, 22:46:57 »
Masz wieloklin nawet na 100%.Pomagałem koleżance zdemontować ramię wycieraczki w Yarisie co nie było rzeczą prostą.Nie chciało jej się odśnieżać tylnej szyby więc włączyła wycieraczkę.Efekt taki,że z wieloklinu został czteroklin bo reszte zmieliło(z tego co piszesz u Ciebie też na to wygląda jeśli możesz ją cofnąć ręką).W zimie dysza spryskiwacza mogła zamarznąć z jakimś brudem i się zapchała.
« Ostatnia zmiana: 17-03-2010, 22:52:58 wysłana przez Robsajson »

Offline SZYMON14

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4796
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #3 dnia: 17-03-2010, 23:02:03 »
Możesz ją przestawić ręką. W moim Y zruszyli ją wymieniając szybę.


Yaris 1.3 2005 r., Auris 1.6 2010 r., Auris 1.3 2012 r.

Offline J.Graph

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2336
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #4 dnia: 17-03-2010, 23:05:10 »
Możesz ją przestawić ręką.

Znajomy w BMW myślał że coś mu sie zblokowało ... szarpnął ręka ... potem patrzyłem na jego mine jak sie okazało że zeszlifował cały wieloklin ...

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #5 dnia: 05-06-2013, 09:47:31 »
Czy ktoś wkładał dyszę przedniego spryskiwacza w miejsce tylnej ? Ta tylna co puszcza strużkę wody na szybę nie spełnia moich oczekiwań, nawet w twingo lepiej mi psikało. Chcę włożyć przednią dyszę mgłową na tylną szybę. Będzie pasować ? Ta przednia dysza spryskiwacza ma mocowanie wężyka na wprost - tak jak tylna ?

Offline galaxteck

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #6 dnia: 05-06-2013, 21:08:40 »
Nie wiem czy kazdy rocznik Yariski ma tak samo, ale w moim z 2003 r. dysze spryskiwaczy z przodu maja lamane wyjscie na wezyk..

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #7 dnia: 05-06-2013, 22:33:20 »
Ja z przodu założyłem takie, jak na fotce. Sprawują się REWELACYJNIE. Jak widać są proste a oryginalne były kątowe.
Nie jestem pewien, czy ten z maski będzie pasował na tył. A może myślisz o jakimś od innej marki, bo sam pomysł jest ciekawy...
« Ostatnia zmiana: 05-06-2013, 23:00:01 wysłana przez Rafels »
"I love the smell of flames early in the morning..."

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #8 dnia: 06-06-2013, 10:42:36 »
Wczoraj wyjąłem tylny spryskiwacz, ma mocowanie wężyka "na wprost", idealnie jak przedni, co więcej wtyk mocujący w blachę wygląda identycznie jak w przednim (w Yaris II). Zamówiłem już za 30 zł u gościa z Allegro dyszę przednią spryskiwacza z Yaris II i włożę ją na tył. Ten spryskiwacz z tyłu co puszcza wodę na szybę to porażka, z mgłowym będzie idealnie, oby - wyjdzie w praniu :)

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #9 dnia: 06-06-2013, 20:43:47 »
napisz po zamontowaniu jak się sprawuje, bo też mi chodzi po głowie taki tjuning ;)
"I love the smell of flames early in the morning..."

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #10 dnia: 07-06-2013, 08:55:23 »
Dziś kurier powinien dowieźć dyszę, a w weekend wyciągam temat na tapetę - opiszę na forum jak to działa i wygląda. Pierwsza wskazówka - wyciągając tylne światło stopu w YII ciągnąć po każdym z boków równomiernie tak by uchwyty mocujące w blaszy bezawaryjnie wyskoczyły, potem już widać dyszę od drugiej strony, można ją od dołu ścisnąć i wypchnąć górą. BTW jest spory zapas przewodu spryskiwacza i miejsca tak więc można zamontować również inną dysze mgłową, nawet taką która ma wejście na wężyk w bok, a nie jak oryginalna - na wprost.

Offline pwl

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #11 dnia: 07-06-2013, 13:52:17 »
Ciekawe, czy ta mgiełka osiądzie na szybie. Z przodu pęd powietrza ją dociskał, z tyłu tego brak. Czekam na info po montażu :)

Offline Sesjusz

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 315
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #12 dnia: 07-06-2013, 15:21:13 »
Też tak się zastanawiałem, jednak dysza ta seryjnie montowana jest w taki sposób, że kierunek psikania jest idealnie w stronę szyby i dysza jest blisko szyby, na oko powinno działać, ta struga wody też leci na szybę a nie na auta z tyłu. Wyjdzie w praniu :) 30 zł na próbę warto zainwestować po czym poinformować kolegów z forum :) Mam nadzieje, że przesyłka dziś będzie.

---
Mod nieudany ! Dysza spryskiwacza przedniego z Yaris II pasuje idealnie na tył. Jednak po jej włożeniu kierunek psikania dyszy jest skierowany w bok auta a nie na szybę tylną :) Mgiełka dostaje się na szybę ale nie o to chodzi by psikał w bok  :cheesy: Mam na oku inne dysze przednie, m. inn. od Volvo, Citroena C2 wiec do tematu powrócę i dam znać w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: 10-06-2013, 12:28:41 wysłana przez paba »

Offline davidoff

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 873
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dysza spryskiwacza Yaris
« Odpowiedź #13 dnia: 10-06-2013, 12:29:28 »
działaj dalej, często tak się wydaje że będzie cud miód orzeszki, a wyskakuje drobniutki psikus :thumbdown:
czekamy na efekt końcowy :-)


 

Beesafe.pl