Autor Wątek: Spadające cięgna napędu wycieraczek  (Przeczytany 12675 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

p_flori

  • Gość
Spadające cięgna napędu wycieraczek
« dnia: 01-01-2005, 23:28:08 »
To już trzecia taka moja usterka w "japończyku" - pierwsza w Toyocie.
Spada wyrobione cięgno z przkładni od wycieraczek przedniej szyby (to po lewej stronie pod tą plastikową osłoną podszybia). Cięgno jest zakończone takim plastikowym grzybkiem, który zaciska sie na metalową główkęprzekładni. Wyrobiony jest i plastk. Może też metalowa główka.
Czy znacie sposób na jakieś proste naprawienie tego i niedrogie, bo koszty cięgien i przekładni są spore, a podróbek chyba nie ma.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:08:27 wysłana przez Swoop »

Pigletto

  • Gość
Spadające cięgna napędu wycieraczek
« Odpowiedź #1 dnia: 03-01-2005, 23:21:16 »
Może Ci trochępomoże to: o wycieraczkach z Corolla Club  (na ich stronie są fotki z naprawy - w wątku z forum ich nie widać). Pod koniec ktoś napisał coś co wydaje mi sięże moze być związane z Twoim problemem, ale oceń sam:

Cytuj (zaznaczone)
Piszecie powyzej o wycieraczkach i ich mechanizmie.
A ja mialem troszke inny choc cholernie denerwujacy problem bo mi z ramienia silnika spadlo ramie przekazujace naped dalej. Jak pierwszy raz spadl to spoko, wcisnalem go z powrotem do takiej fikusnej tulejki plastikowej 
Niestety spadl niedlugo potem drugi raz wiec jasne bylo ze ta droga daleko nie zajde.

Jesli ktos z was ma lub mial taki problem to ze smutkiem informuje ze Toyota nie ma czesci zamiennej w postaci tulejki, ba, nawet nie ma czesci zamiennej w postaci ramienia, ma tylko kpl napedu wycieraczek za 650 zl. Elementy te nie sa dostepne poza ASO, tylko szrot. A ze nie chcialem starego zastepowac starym to sie wzialem za reanimacje.
Moral:
Trzpien wychodzacy z ramienia silnika ma rowek na swym koncu, tak ze pierscien segera 11 mm wchodzi tam w powodzeniem. 650 zl w kieszeni, koszt naprawy: 1 zl.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:08:45 wysłana przez Swoop »

Offline imei

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 47
Spadające cięgna napędu wycieraczek
« Odpowiedź #2 dnia: 03-01-2005, 23:31:58 »
Ja również spotkałem sięz tym problemem tyle, że w czasie śnieżycy (wrażenia z jazdy godne polecenia :-DD ).

Oprócz wizyty w ASO i wydaku rzędu 600 zł jest jescze druga opcja (to co ja zrobiłem i co całkowicie załatwiło sprawę):

1. Trzeba wyjąć spadające cięgno i wydłubać z niego tęwyrobioną plastikową końcówkę.
2. Pójść do sklepu z artykułami typu "śrubka do poloneza" i kupić niemal identyczną platikową końcówkęza kwotę4 zł !!! (w moim przypadku był to element od napędu wycieraczek z fiata uno)
3. Wszystko zmontować (trzeba trochędopasować tęnową końcówkębo jest nieznacznie większa) i sprawa jest załatwiona przynajmniej na rok czasu, bo tyle narazie jeżdżębez oznak zużycia.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:10:30 wysłana przez Swoop »

p_flori

  • Gość
Spadające cięgna napędu wycieraczek
« Odpowiedź #3 dnia: 05-01-2005, 21:56:42 »
zrobiłem,
zastosowałem pierścień Segera 10 mm na trzpień przy silniczku i dodatkowo na drugi przy przekładni centralnej 9 mm - tam też było zużyte. Trzeba pyło napilować rowki w trzpieniach na te pierścienie. Zobaczymy jak podziała na dłuższą metę.
 Wielkie dzięki panowie, bardzo mi pomogliście.
« Ostatnia zmiana: 17-04-2008, 10:10:38 wysłana przez Swoop »


 

Beesafe.pl